Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Temp Szybko Spada


Robertss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie odnosnie pieca

 

Piec zaladuje do pelna miał lepszej jakości i trzyma max 12 godzin 28 kw piec i nie wiem dlaczego tak szybko sie wypala np ustawie temp na 42 C trzyma okolo 5 minut po czym spada do 39 i zaczyna chodzic dmuchawa okolo 10-15 miniut dobije do temp 42 i tak w kolko czas przedmuchu 10 sekund przerwa 3 minuty i moc od 02 do 06 na sterowniku.

Do ogrzania ma około 180 metrów.

 

Dom mam dosc stary nie ocieplony z zewnatrz co moze byc przyczyna zegar na piecu mam wkrecony i pokazuje 1 bar wody w centralnym ogrzewaniu czy to za malo ? czy wystarczajaco

Nie wiem dlaczego pozera tyle opału

 

Prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te mrozy co ostatnio były to raczej normalne, że kotły zjadały więcej opału niż zwykle...

Pozatym nieocieplony dom to ogrzewanie środowiska, a żeby je ogrzać trzeba spalić więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny niedouczony palacz c.o.

przy temp. 42 st na piecu miał sie nie spala tyklo odgazowuje i zaden z tego pozytek gazy nie spalone ulatuja kominem zamiast byc spalone i ciepło wykorzystane

do tego szybko wykonczysz piec przez korozje max 5 lat i koniec

 

zaobesrwowałem taka sytuacje na miom piecu 75 kW jak pali sie na niskich temp (50 st) przy małym odbiorze ciepła tyle samo spali co przy 60-65 st i wiekszym obciązeniu

miałowce musza pracowac przy temp min 60 st

a jak bedzie za goraco to mieszacz albo termostaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny niedouczony palacz c.o.

przy temp. 42 st na piecu miał sie nie spala tyklo odgazowuje i zaden z tego pozytek gazy nie spalone ulatuja kominem zamiast byc spalone i ciepło wykorzystane

do tego szybko wykonczysz piec przez korozje max 5 lat i koniec

 

Z tym to jest różnie. Znam osoby co palą w piecu już 8 rok temperaturą 40-45 stopni i do dzisiaj kocioł chodzi jak należy mało tego kociołek typowo marketowy.

 

Ja u Siebie palę logicą II Cichewicza temperaturą 45 stopni przy mrozach -4. Nie wygasiłem pieca od 1 grudnia i słyszałem opinie że jeżeli pieca nie wygaszasz to nie jest to złe dla pieca. Co do miału to się zgadzam, 42 stopnie do zdecydowanie za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Jest to mój pierwszy post,dopiero uczę się obsługiwać piec ze sterownikiem i nadmuchem,pierwszy sezon palenia!

Mój problem polega na tym iż po zadaniu temp.np60 piec dochodzi do takiej temp.wiatrak się wyłancza temp.rośnie jeszcze ok 3-4st.(palę węglem,miałem i trochę drzewa)temp ta utrzymuje się ok 2min i zaczyna opadać aż włancza się wiatrak dobija do zadanej temp.i tak w kółko.Moim zdaniem piec się za szybko wystudza?(czego to jet powodem?)Dodam że na ok 30kg miału pali się ok 8godz.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnosnie pieca

 

Piec zaladuje do pelna miał lepszej jakości i trzyma max 12 godzin 28 kw piec i nie wiem dlaczego tak szybko sie wypala np ustawie temp na 42 C trzyma okolo 5 minut po czym spada do 39 i zaczyna chodzic dmuchawa okolo 10-15 miniut dobije do temp 42 i tak w kolko czas przedmuchu 10 sekund przerwa 3 minuty i moc od 02 do 06 na sterowniku.

Do ogrzania ma około 180 metrów.

 

Dom mam dosc stary nie ocieplony z zewnatrz co moze byc przyczyna zegar na piecu mam wkrecony i pokazuje 1 bar wody w centralnym ogrzewaniu czy to za malo ? czy wystarczajaco

Nie wiem dlaczego pozera tyle opału

 

Prosze o podpowiedz

 

Witam.Ja tez mam piec mialowy 24 kw mieszkanie nie ocieplone, wymienione tylko okna metraz podobny jak u Ciebie dokladnie to 170 mk.Przy dziszejszyh mrozach zasypuje kociolek do pelna

3weglarki mialu 50 kg starcza mi na dobe.W mieszkaniu tem +20st.Podejrzewam ze palisz tylko w dzien w nocy sie wychladza i zeby ponownie rozgrzać mieszkanie kociolek pobiera duzo opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.