Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Stałopalność I Skoki Temperatury


pioski1301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Około 2 tygodni temu kupiłem kocioł KSW Plus 18 firmy per eko. Kocioł ma moc 18 kW a mam do ogrzania około 170 mk nieocieplonego domu. Kocioł posiada sterownik st-24 firmy tech i dmuchawę. Po rozpaleniu w piecu i ustawieniu na sterowniku 60 stopni jest ona utrzymywana przez około 30 minut. Później zaczyna opadać. Po ponownym dołożeniu węgla temperatura umie dojść do 80 stopni i w ciągu godziny spaść do około 50 stopni.Pale w nim węglem sortymentu orzech. Pompa cyrkulacyjna i zawór różnicowy jest na powrocie.

Proszę o poradę jak mogę wydłużyć stałopalność i stabilność temperaturową.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapalić węgiel od góry. Nałóż pełny kocioł węgla, na ten węgiel trochę drewna i znów trochę drobnego węgla (małą łopatkę). Podpal drewno z otwartymi drzwiami zasypowymi i popielnikowymi. Jak drewno i węgiel na nim się rozpali zamknij drzwi zasypowe. Jak temperatura zacznie rosnąć to zamknij drzwi popielnikowe i włącz sterownik.

 

Wogóle to popełniłeś błąd, miałeś kupić zwykły KSW (bez nadmuchu), jest lepszy do węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że powyższy sposób wydłuży stałopalność, ale z ekonomią i ekologią może być gorzej. Najlepiej zdemontuj dmuchawę, załóż miarkownik ciągu i zrób otwory powietrza wtórnego w drzwiach zasypowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc dmuchawy ,spróbuj ustawić na 2 bieg na sterowniku ,odsłoń maksymalnie przysłone dmuchawy i spokojnie poczekaj nawet 0,5h czy temperatura wzrośnie o 1 stopień ,jeśli tak to ok .i zostaw tak sprawdzając co np. 1h

Chodzi o to żeby nie rozbujać za bardzo pieca,wtedy nie będziesz miał takich przesterowań, bo z 80 stopni dmuchawa zacznie pracować od 58 jak masz ustawione 60 i za długo trwa stygnięcie objawia się gaszeniem węgla .

A co do radzenia zdjęcia dmuchawy to nie jest to takie proste i dość kosztowne zmiana drzwiczek popielnika i zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwiduj te skoki temperatury. Sterownik musi utrzymywać zadana temperature z dokładnością +/-2st.C. Jeżeli przeciąga temperaturę to zmniejsz obroty dmuchawy, załóż klapkę między dmuchawą a kotłem (jeżeli jej nie ma), ewentualnie przymknij czopuch (ale przymknij, a nie zamknij całkowicie). Jeżeli piec nie osiąga temperatury to dorzuć węgla lub zwiększ obroty dmuchawy. Podczas dorzucania węgla, wrzucaj go przy drzwiach lub po przeciwnej stronie, zależnie gdzie szybciej sie wypala. Wrzucaj zawsze tyle by 1/4 żaru została niezasypana węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu węgiel średnio się nadaje do pieców z dmuchawą. Najlepiej to dokupić miału, przemieszać z tym węglem, zasypać pełen zasyp i sprawdzić co będzie się działo. Pisze to gdyż sam muszę tak zrobić. Obecnie pale węglem z Kazachstanu piec tak samo wchodzi na wyższą temperaturę niż nastawiona, sypie na ten węgiel popiół ale zaczyna mnie to denerwować. To jest półśrodek. Jak jest zbyt dobry ciąg niewiele to daje. Dosypując tak jak Ty małe porcje węgla, zużycie opału wzrasta gwałtownie. Swoją drogą węgiel z Kazachstanu szybko się wypala. W porównaniu z Polskim to ok70% jego wydajności, zbytnio go nie polecam chociaż cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.