Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwmp2


wariat82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem pieca Kotrem KWMP2 (tłokowiec)

Od jakiegos czasu walcze z jego ustawieniem i nic. Spala mi ciągle ok 50kg groszku na dobe przy temperaturach powietrza -5 do +7 wydaje mi sie to troszkę dużo biorąc pod uwage że ogrzewam 180m2 powierzchni. Dom jest ocieplony, okna plastik, grzejniki purmo. W domu temp.ok 21-22st. Moje ustawienia:

Temp.CWU: 45st

Temp.CO : 50st

wentylator: 30%

czas cyklu: 45min

wen.1: 10s

wen.2: 80s

przedmuch: 440s

czas między podaniami: 100s

pompka CO: na 1

Przy tych ustawieniach CWU nagrzewa sie nawet do 54st. Posiadam zawór 3 drożny (jak sądze,do mieszanie zasilania z powrotem ciepłej wody). Pls.o pomoc i porady co zmienić w ustawieniach żeby żarł mniej grochu.

Pozdrawiam i dziękuje za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To faktycznie chyba duzo... Zreszta - ten piec jest okropnie nieekonomiczny, a mozliwosci ustawien nie ma prawie wcale...

 

Moje uwagi podczas uzytkowania pieca:

Po pierwsze - wydaje mi sie, ze masz troche za duzy piec. 45KW to mnostwo wody do podgrzania w samym kotle. Mam zreszta ten sam problem - piec mam wiekszy (mam 35kw) ze wzgledu na mozliwosc podlaczenia pozniej drugiej czesci domu - na razie stoi i marnuje sie jego moc...

 

Po drugie - jak masz ustawiony zawor 3d? Ja mam zawor 4d i ustawiony na 3-4, piec dziala na 60st., na grzejniki mam puszczone ok 30-40 st. (sprawdzam tak na oko termometrem). W domu jest 21st.

 

Po trzecie - przedmuch po parametr d ? Mam tutaj ustawione ok 720s - zauwazylem, ze po osiagnieciu temperatury zostaje mnostwo paliwa na palenisku, ktore sie nie dopala. Na takich ustawieniach temperatura na piecu po osiagnieciu trybu praca podskakuje czasami az do 78st.

 

Poza tym pale teraz mialem - mieszam z ekogroszkiem, bo piec tak na oko to spala tyle samo mialu co ekogroszku, a cenowo lepiej to wynosi. Minusem jest niestety straszna ilosc popiolu.

 

Nie moge ustawic odpowiedniego nadmuchu - mam ustawione u=30, ale robia mi sie jakies spieki. Generalnie nie udalo mi sie uzyskac z ekogroszku popiolu jak z papierosa - zawsze zostaja jakies niespalone fragmenty wegla i spieki.

 

Czas podawania mam ustawiony na H=120s. Kiedys mialem 300-360, ale nie wiem, czy to cos polepszylo. Musze kiedys jeszcze wrocic do tych ustawien.

 

Nie mam obecnie czasu, ale mam zamiar podlaczyc do tego pieca komputer tak, zeby rejestrowal mi ilosc spalanego wegla (liczbe podan wegla i czas). Majac takie statystyki bede mogl znalezc jak najbardziej optymalne parametry.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ciągle się zbieram i nie mam kiedy. Mój pomysł polega na tym, żeby podłączyć do portu COM w komputerze kontaktron, który zbierałby informacje o ilości podań porcji węgla i zbierałbym to w jakiejś bazie danych.

Teraz zmieniam jakieś ustawienia tego pieca i sprawdziłbym ile razy w ciągu np. doby podawany był węgiel.

Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Po prostu nie mogę ustawić optymalnych ustawień i kombinuje już jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.