Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłaczyc Kaloryfer Do Bojlera?


buru83

Rekomendowane odpowiedzi

To wielki wynalazek... Woda w grzejniku będzie przecież wodą pitną. Ale jak jest taka potrzeba to proponuję niewielki grzejnik drabinkowy z rur miedzianych, wpięty BEZ ŻADNEGO ZAWORU szeregowo w zasilanie - jeśli bardziej zależy na grzaniu; lub w powrót - jeśli bardziej zależy na ciepłej wodzie. Powinno zadziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zamontujesz grzejnik alu to za dwa miesiace bedziesz miał mieszkanie zalane ,do takich połaczen to niesttety stal żywotnośc tez nie najlepsza ale napewno kilka lat wytrzyma ,najlepszy byłby grzejnik żeliwny ,a aby pisac o podłaczeniu to trzeba zrobic szkic bo inaczej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiezdz. wiem ze to wynalazek. grzejnik jest aluminiowy nowy 8 zeberek wiec woda nie powinna byc brudna. problem jeszcze w tym ze grzejnik bedzie nizej bojlera i nie wiem czy grawitacja zadziala jesli to ma byc szeregowo.

 

tak jesli ma byc szeregowo to grawitacja da rade bez problemu ,natomiast ruwnolegle mozesz tez podpiąc ale powrot musiałbys podpiąc jak najblizej podkowy przy piecu

i teraz jeszcze klika zaleznosci ktore beda dziłac automatycznie ,jak chcesz aby najpierw zagrzewał zasobnik pozniej grzejnik to zasobnik połaczony min 1 cal a grzejnik 1/2 ,po zagrzaniu zasobnika dopiero zaczne grzac grzejnik ,natomiast jesli ma dziłac w jednym czasie i równolegle to do grzejnika 1/2,a przy zasobniku załozyc kryze na powrocie np z igielitu ze ze średnicą ok 10-12mm ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi. podlaczylem tak jak w zalaczniku. podkowa jest w kuchni. teraz jeszcze jedno pytanie; jak moge zwiekszyc sprawnosc podkowy? obecna jest w postaci dwoch rurek zespawanych ze soba. czy jest mozliwosc wyspawania czegos lepszego. nie stanowi to dla mnie problemu tzn. spawanie. chodzi mi o sama podkowe. mysle ze ta ma za mala wydajnosc. ciezko nagrzac lazienke 6m2 i zagzrac bojler. mysle ze za duzo ciepla ucieka w komin. w kuchna pali sia praktycznie calu dzien wiec mozna by to jakos wykorzystac. prosze o sugestie na ten temat. mysle ze nie tylko mnie sie to przyda. pozdrawiam i z gory dziekuje.

schemat_22.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie jest wystarczajace. grzejnik jest nowy. mysle zamontowac pompke na obiegu grzejnika. zalaczam schemat. prosze o poprawki. bo napewno jest nie tak.

chyba się nie zrozumieliśmy. ciśnienie wody w grzejniku w tym przypadku jest = ciśnieniu wody ze zbiornika c.w.u. i może być za duże .sprawdź jakie jest dopuszczalne ciśnienie dla tego grzejnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.