Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Centralnym Ogrzewaniem Pomocy


reksio

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem prosic o pomoc a mianowicie posiadam piec centralnego ogrzewania na paliwo stale do 100stopni na drzewo moc grzewcza 150m kw ogrzewa jakie ok 100 m kw kiedy zaczynam palic w piecu jeden z grzejnikow mi cie zapowietrza jak go odpowietrze to wszystko mi sie psuje a jak jest zapowietrzony to wszystko dziala do momentu gdy nie przekroczy temperatura 85 stopni wszystko mi sie zapowietrza grzejniki zeliwne nie posiadaja zadnych legulatorow odpowietrznikow itp pompka 3 biegi posiada jak jest na dwojce daje rade jak jest na trzecim najwyzszym tez sie wdzystko zapowietrza jeszczew jedno jak mam odpowietzron ten jeden kaloryfer to woda nie dochodzi do przdostaniego kaloryfera jak pompa jest na dwojce jak dam na najwyszy 3 to woda dochodzi dao tego przedostaniego kaloryfera ale zaczyna mi sie podnosic temperatura na piecu i zapowoetrza mi sie grzejnik jen co go musze non stop odpowietrzac dlaczego sie tak dzieje oco chodzi mam podlaczony jeszcze zbornik wymiennik cieplej wody z wezownicom uklad otwarty ma ktos moze schemat jak podloczyc ten zbiornik do pieca zeby bylo dobrze przelewa mi sie w rurach wrazenie tak jak by sie powietrze chcialo wydostac ale neima gdzie wyciekow brak ale niewiem czy dobrze podlaczylem rury wejcia wyjscia itp jak ktos ma takie centralne z wymiennikiem na ciepla wode i wszystko dzial to bardzo prosze o przeslanie zdjecia podlaczenia w ukladzie otwartym oto meil [email protected] meil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem prosic o pomoc a mianowicie, posiadam piec centralnego ogrzewania na paliwo stałe do 100stopni na drzewo, moc grzewcza 150m kw, ogrzewa ok 100 m kw.

 

Kiedy zaczynam palic w piecu, jeden z grzejników mi się zapowietrza, jak go odpowietrzę to wszystko mi się psuje, a jak jest zapowietrzony to wszystko działa, do momentu, gdy nie przekroczy temperatura 85 stopni. Po tej operacji wszystko mi sie zapowietrza. Grzejniki żeliwne nie posiadają żadnych regulatorow, odpowietrzników itp.

Pompka 3 biegowa, jak jest na dwójce to daje radę, jak jest na trzecim najwyższym biegu, tez się wszystko zapowietrza.

 

Jeszcze jedno, jak mam odpowietrzony ten jeden kaloryfer to woda nie dochodzi do przdostatniego kaloryfera, jak pompa jest na dwójce i jak dam na najwyższy 3 bieg, to woda dochodzi do tego przedostatniego kaloryfera, ale zaczyna mi się podnosić temperatura na piecu i zapowietrza mi się ten grzejnik, co go muszę non stop odpowietrzać.

 

Dlaczego się tak dzieje, o co chodzi?

Mam podlączony jeszcze wymiennik ciepłej wody z wezownicą, uklad otwarty.

Czy ma ktoś może schemat, jak podlączyc ten zbiornik do pieca, żeby było dobrze. Przelewa mi się w rurach woda, mam wrażenie jak by się powietrze chciało wydostać, ale nie ma nigdzie wycieków.

 

Nie wiem, czy dobrze podlączylem rury wejścia, wyjścia itp.

Jak ktoś ma takie centralne z wymiennikiem na cieplą wodę i wszystko działa, to bardzo proszę o przesłanie zdjęcia podłączenia w układzie otwartym. Oto meil [email protected] meil

 

Sorry, pozwoliłem sobie poprawić tekst, - gdyby ktoś chciał koledze pomóc.

Ale, tak czy inaczej, "groch z kapustą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Se kolega weźmie zastanowi się jak to napisał, a przy okazji nabazgra jakiś chemat lub wrzuci zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za poprawienie problem rozwiazalem byl zatkany grzejnik nienadawal sie do niczego zdemontowalem

mam pytanie czy rura ktora dochodzi do zbiornika przelewowego musi isc powyzej grzejnika ostatnigo czy moze byc poprowadona dolem w podlodze a potem przy scianie do gory chodzi o rure ktora ma wypchac powietrze z ukladu prosze o odpowiedz i sorki za bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz i sorki za bledy

Czy Ty jesteś dzieckiem neostrady?

Jeśli raz została Ci zwrócona uwaga na to jak piszesz chyba wypadało by się zastanowić nad sobą, bo raczej wskazuje to na problem... nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej facet nieczepiaj sie bledow tylko jak sie znasz choc troche to odpowiedz na postawione pytanie a reszte zachowaj dla siebie bo jak sie nieznasz to milcz jasne

Właśnie tą wypowiedzią potwierdziłeś moje przypuszczenia.

EOT.

 

Uprzejmie prosimy nie karmić trola :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksio naprawdę można na tym forum dowiedzieć się wiele i uzyskać radę. Sam dzięki temu forum dokonałem drobnych usprawnień swojego kotła. Każdy na tym forum chce i stara się pisać bez błędów i wyzwisk Ty natomiast masz gdzieś poprawną pisownię i kulturę wypowiedzi, a po zwróceniu uwagi atakujesz obelgami więc nie dziw się, że masz takie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sorki za pisownie ale juz tak mam rowniez zycze wszystkim wesolych swiat i szczesliwego nowego roku ale wracajac do pytania czy rura odpowietrzajaca uklad centalnego ogrzewania (otwarty)mosi byc poprowadzona powyzej ostatniego grzejnika czy moze isc dolem podlogom a potem przy scianie do gory prosze o odpowiedz i sorki za bledy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega reksio dostanie czas do końca roku na ochłonięcie i odpocznie od forum za "idiotów" i "debili". Kolejna tego typu wypowiedź = ban na forum. A w przyszłym roku polecam używanie worda/open office lub firefoxa do redagowania wypowiedzi. Także kropki i przecinki (że nie wspomnę o akapitach) zdecydowanie ułatwiają czytanie wypowiedzi. To minimum wysiłku a zdecydowanie ułatwi zrozumienie Twoich wypowiedzi i pozwoli na uniknięcie takich sytuacji. Wg mnie sposób w jaki człowiek wypowiada się na forum publicznym świadczy o tym jakim szacunkiem darzy osoby, które będą go czytać. Dlaczego? Otóż nawet jeżeli masz jakaś dys- w erze komputerów naprawdę są metody, aby szybko i praktycznie bezproblemowo kontrolować swoje wypowiedzi (zamiast wertować słownik ortograficzny wystarczy chociażby wspomniany word czy też darmowy open office lub firefox, który na bieżąco podkreśla błędne wyrazy).

 

A wszystkich uczestniczących w dyskusji proszę nie sprowadzać jej do widocznego poziomu roztrząsając temat pisowni (która w wykonaniu użytkownika reksio jest oczywiście fatalna). Myślę, że wystarczy raz zwrócić uwagę, że nieczytelność postu może być przyczyną braku sensownych odpowiedzi. Jeżeli autor nie poprawił wypowiedzi tzw "ignor" powinien wystarczająco go do tego zachęcić.

 

Pozdrawiam i także życzę wesołych Świąt.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.