Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W Jaki Sposób Zmiejszyć Temperaturze Na Podłogówce


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Czy pomógł by mi ktoś z moim problemem

 

 

Posiadam rozdzielacz podłogowy KAN 73A. Został on przerobiony przez hydrualika tak jak widać w załączonym zdjęciu i problem jest taki że mimo bardzo szybkiego nagrzewania całej podłogłówki to niestety nie można zejść do normalnej temperatury.

 

Przy paleniu w piecu na 45-50 sotpni i przy zakręconej głowicy temperatura jest 37 na zasilaniu i powrócie

 

Przy paleniu w piecu na 55-65 stopni i przy zakręconej głowicy temperatura jest 44 na zasilaniu i powrocie

 

 

W czym problem ?

 

a wiec w tym że jeżeli palę w piecu temperaturą 50 stopni w takich mrozach to parterze gdzie jest podłogówka jest fajnie ale z kolei na górze gdzie są trzy kaloryfery jest zimno gdyż mimo otwartych maxa głowic są one ciepłe

 

 

przy paleniu natomiast 60 stopni to na górze gdzie są grzejniki gorące jest fajnie ale z kolei na dole jest sahara i jest parno wręcz duszno.

 

Chciałem wyregulować zawór mieszkający na podłogówce ale niestety raz że zgubiłem kluczyk a dwa to chyba i tak nic nie da bo powrót jest podłączony z innej strony.

 

Posiadam także zawór 4D ale kompletnie nie wiem czy za jego pomocą da się w tym temacie coś zrobić

 

 

Czy jest mi w stanie ktoś pomóc w tej sprawie ?

 

dodam że głowica na podłogówce jest przykręcona na najniższy poziom i jest raczej sprawna gdyż jak ją wykręcę i przyczasne sam cycka to efekt sie nie zmienia. Natomiast jak odkrece całkiem głowice na maxa to wtedy temperatura na podłodze rośnie. Pompa na podłoglówce jest na najniszym biegu

post-4726-1261494010_thumb.jpg

post-4726-1261494723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dodam że głowica na podłogówce jest przykręcona na najniższy poziom i jest raczej sprawna gdyż jak ją wykręcę i przyczasne sam cycka to efekt sie nie zmienia." - wydaje mi sie że jednak jest cos nie tak z tym zaworem termostatycznym na ktorym jest glowica bo po jego zamknieciu nie powinien docierac goracy czynnik zasilania i po dluzym czasie temperatura w obiegu podlogowki bedzie malala..wedlug mnie nie ma innej mozliwosci jak wadliwy zawor termostatyczny na zasilaniu..glowica z kapilara powinna dac rade obnizyc temperature zasilania podlogi..w koncu ma ona nie dopuscic do jej przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeśli chcesz sprawdzic czy ten zawór działa to go poprostu zakręc , odkręc głowicę i zamiast niej nakręc tą niebieską nakrętkę co jest nakręcona na belce na zaworach termostatycznych , możesz też na cycek położyc jeden grosik i nakręcic głowice .Głowice te celowo są tak zablokowane aby do końca ich nie zamykac jak ją obrócisz to zobaczysz z pod spodu taką białą wsuwkę to jest zabezpieczenie które też możesz spróbowac wyciągnąc .pozdrawiam Tomuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za radę, zrobię jak mówisz w sumie do głowy mi nie przyszło aby zrobić ten myk z zakrętką:( a powiedzieć mogę jedynie że jak ręcznie zablokowałem ten cycek i trzymałem tak z 15 minut to nie było żadnej poprawy ale mogłem się mylić, dam znać za parę chwil jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc zrobiłem tak, tamtej niebieskiej nakrętki nie dało się założyć ale znalazłem oryginalną nakrętkę białą i na niej piszę HONEYWELL więc to chyba zawór tej firmy. Ściągnałem całą głowicę i kwręciłem białą nakrętkę. Efekt, jak zakrece maksymalnie białą nakrętkę to faktycznie podłoga spada do niższej temperatury a wiec wychodzi na to że to wina tej durnej głowicy (marka MNG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mng to jest głowica hoheywella, jak sam widzisz nie ma na niej 0 ,ani 1 ,skala zaczyna się od 2 , spod dołu jest taka plastikowa wsuwka blokada można ją wyjąć pęsetą lub popchać z góry takim specialnym patyczkiem który powinien być na głowicy, wtedy powino zamykać do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno ta kapilara powinna być wewnątrz rozdzielacza ,a jak już tak masz to zrób tak aby przylegała do belki całą powierzchnią. Kapilara jest podłączona do głowicy specialną rureczką sprawdź też czy nie jest gdzieś załamana (uszkodzona ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak napisał kolega Tomasz faktycnie te głowice się nie przymykają do końca. Włozyłem złotówkę do białej nakrekti gdyż bez włożenia ciężko było cokolwiek wyregulować. Tak ustawiłem nakrętkę że przy temperaturze 72 stopnie daję 38 stopni a więc to dla mnie bomba gdyż wreście będę mógł palić tempeaturą 60 stopni i góra będzie ciepła a na dole gdzie podłogłówka nie będzie trzeba w samym majtkach chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno ta kapilara powinna być wewnątrz rozdzielacza ,a jak już tak masz to zrób tak aby przylegała do belki całą powierzchnią. Kapilara jest podłączona do głowicy specialną rureczką sprawdź też czy nie jest gdzieś załamana (uszkodzona ) pozdrawiam

 

 

te suwaczki o których Mówisz, ja już dawno zdemontowałem i niestety nic to nie pomagało. Nie znam się na głowicach ale chyba będzie kupić nową razem z zaworem ?. Czy polecasz coś godnego polecenia ?

 

 

Kiedyś wyśmiewałem system pogodowy a teraz przyznaję się bez bicia miałoby to umnie sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie w firmie produkujemy podobne mieszacze i też stosujemy te głowice lecz zawory do nich są specialnie dla nas sprowadzane mają podwyższony kv. i co najważniejsze w naszym mieszaczu kapilara jest wewnątrz mieszacza co sprawia że nie ma żadnych przekłamań i szybsza reakcja dlatego polecam tej samej firmy , próbowaliśmy już różnych głowic i ta w testach wypadała najlepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro instalacja jest raczej przegrzewana to z tego wynika ze KVS jest ok problem jest tylko i wyłącznie w głowicy która narezy wymienić na HEIMEIER koszt ok 160-170zł i po problemie a kapilare dobrze przycisnąc do rozdzielacza i ewentualnie zaizolowac lub dać pastę do lepszego przewodzenia ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie w firmie produkujemy podobne mieszacze i też stosujemy te głowice lecz zawory do nich są specialnie dla nas sprowadzane mają podwyższony kv. i co najważniejsze w naszym mieszaczu kapilara jest wewnątrz mieszacza co sprawia że nie ma żadnych przekłamań i szybsza reakcja dlatego polecam tej samej firmy , próbowaliśmy już różnych głowic i ta w testach wypadała najlepiej .

 

 

Ten sezon jakoś się przemęczę. Głowicę przerobiłem i paląc w piecu temperaturą 65 stopni podłogłówka pracuję na 39 stopni. A jak Palę temperaturą 50 stopni to jest na 35 stopni a więc różnica niewielka ale lepsze to niż 42 stopnie. A na lato przerabiam kotłownice i pierwsze co to wywalam ten CWU przed wymiennik i jak starczy pieniędzy to zakupie ten system pogodowy i podłączę ten sterownik pokojowy pod podłogłówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.