Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotowanie Sie Wody Przy Ruszcie. Warmet 200 Ceramic


CEZAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Od miesiaca uzytkuje piec Kostrzwy Warmet 200 Ceramic. Od samego poczatku pojawia sie zjawisko podgotowywania sie wody przy ruszcie. Czytalem rozne fora i widze ze jest to dosc powszechny problem. Niestety nigdzie nie moge znalezc informacji jak sobie z tym poradziliscie, albo nie poradziliscie... Nie wiem czy jest to niebezpieczne?? najczesciej dzieje sie to przy rozpalaniu pieca i gdy dokladam do niego w momecie kiedy jest juz resztka opalu. na piecu mam ustowione 70 stopni, dmuchawa od 20 do 25%, przedmuchy co 5 min, na 90 sekund, z moca 25%. jak juz sie rozpali i opal nagrzeje to jest super.

Dodam ze pale weglem Orzech II, komin systemowy o dlugosci 7 metrow, pompka na zasilaniu 25/40, ustawiona na 3 biegu. w Momecie jak sie woda gotuje w piecu to temperatura wody na zasilaniu osiaga okolo 60 - 70 st. Normalnie ma 50, a na powrocie 40 (zawor 4d ustawiony na 1)

 

 

Jezeli macie jakies wskazowki co do tego jak najlepiej pali sie tym piuecem to chetnie skorzystam :( Jeden zaladunek do palena przy mrozie -15 st starczal mi na okolo 12 godzin. Jak bylo okolo 0 st to palilo sie 16 - 17 godzin. Dom juz ocieplony z zewnatrz, nie mam do konca ocieplonego dachu (welna) i dom jest otwarty na garaz.

Dzieki za wszelkie wskazowki.

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Mi się też tak czasami dzieje, szczególnie przy rozpalaniu. Jakoś się bardzo tym nie przejmuję, nie wiem czy słusznie, u mnie nie jest to zjawisko zbyt intensywne.

 

Coś co może zmniejszyć to zjawisko to zmodyfikowanie parametrów sterownika, a w szczególności drastyczne, w porównaniu z ustawieniami fabrycznymi, zmniejszenie mocy dmuchawy. Ja przy rozpalaniu mam 22, przy normalnej pracy max 17, min 11 (jeśli pale węglem, przy drewnie maksymalna trochę większa). I żadnych przedmuchów.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnie przy niezbyt dużych mrozach, kiedy dom był wygrzany to wystarczało 30 kg/dobę (Ogrzewane ok 120 m2, z tym że nieogrzewane korytarze + bojler na 4 osoby, 1,5 pustaka +styropian 10 cm). Teraz palę przepałkami bo tak wychodzi oszczędniej - ok 20 kg na dobę przy niezbyt niskich temperaturach.

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po swietach. wklejam informacje jaka dostalem od doradcy Kostrzewy na i www.forum.pellets.com.pl. Moze jeszcze komus sie przyda ta informacja

 

"Sytuacja może mieć miejsce w przypadku zbyt dużej chwilowej mocy kotła, należy zmniejszyć moc wentylatora tak aby kocioł osiągał zadaną temperaturę w jak najdłuzszym czasie. Chwilową moc kotła jaką mozna osiągnąć w kotła warmet 200 ceramik 18Kw może wynosić NAWET POWYŻEJ 50 kW."

 

zastosowalem sie do wskazowek i stopniowo zmniejszalem moc dmuchawy. Obecnie mam od 12 do 17%, modulacja na 5 stopni. Zauwazylem znaczaca poprawe, chciaz czasami jescze zabulgocze ale nie jest to juz tak intensywne. Zauwazylem ze duzo lepiej rozpala sie go na wylaczonym sterowniku i na delikatnie uchylonyc drzwiczkach od wyczystki.

 

Caly czas ucze sie tego pieca i ucze sie ekonomicznego spalania wegla.

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.