Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Lumo Vulcanus Z Nowym Sterownikiem Ecomax 700


lubin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zostałem posiadaczem Pieca Lumo Vulcanus z Sterownikiem ecoMax 700, który wykorzystuje algorytm Fuzzy Logic. Instalator podłączył piec rozpaliliśmy palenisko, załadowałem 175 km opału i po niecałych 4 dobach zasobnik pusty.Wynika z tego ze spałił koło 43 kg/dobę???. Dodam iż mam nowy dom poroterm 24 + 15 styropian , w sumie 180 m2, z czego 40 m2 podłogówki, do tego 11 grzejników Kermi therm x2.

Czy możliwe jest tak duże spalanie ekogroszku??, fakt iż leżakował u mnie 2 tygodnie na budowie, a temperatura w której przyszło pracować piecowi na pierwszy ogień zeszła poniżej - 14 stopni.

 

Czekam na opinie.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze do tej pory jestem jedynym "szczęśliwcem" który zdecydował się na taki piec.

 

Do tej pory algorytm FUZZY LOGIC mnie nie zadowolił więc zastanawiam się , czy nie będzie lepiej przejść na sterowanie ręczne.

 

A możę ktoś podpowie jak długo nowy piec powinien sie "dogrzewać" aby osiągnął swoją sprawność ??

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam też piec Vulcanus 35Kw ze sterownikiem geko. Zabawa trwa już drugi rok i nadal poszukuj optymalnego ustawienia, szczególnie że ustawienia trzeba zmieniać w miarę zmiany temp. na zewnątrz, wilgoć itp. Grzeję 3 mieszkania o łącznej powierzchni ok.300m2 kubaturowo wychodzi więcej bo średnia wysokość mieszkań 2,60m. Różne grzejniki, różne instalacje. Spalam na dobę 35-40kg. Lumo ma niezłe piece ale fatalną obsługę klienta. Zabrało mi trochę czasu za czym wycisnąłem z działu technicznego coś więcej niż ustawienia fabryczne zapisane w instrukcji. Pierwszy sezon paliłem ekoretem teraz pieklorzem. Moje ustawienia to 56/20/43 temp. średnio 22-24 stopnie. poza popiłem jest trochę szlaki ale to jest standard. Nie oszczędzaj na ustawionej temp. na piecu bo po sezonie zobaczysz na ściankach pieca rdzę. Przy dużych mrozach dojechałem do 60 stopni i w zupełności wystarczyło. Jesienią i wiosną muszę dławić kocił do minimum bo produkuje za dużo ciepła. Wtedy spalałem ok.25kg na dobę. Nawiew otwarty ma na 90%. próbowałem mniej ale nie dopalał, koksował cuda... Cała radość polega na tym że do pieca muszę zejść po 4-5 dzień. Nie wiem czy już zauważyłeś że piec strasznie zarasta w środku aby uzyskać efekty trzeba co najmniej 3-4 razy w sezonie wygasić i wyczyścić. Deflektor przepala się mniej więcej po 2-3 sezonach. Bardzo dobrze zrobisz jak przy czyszczeniu zdejmiesz kołnierz z paleniska i wyciągniesz coś co wygląda jak zębatka. trzeba to wszystko dobrze oczyścić z popiołu wtedy zobaczysz różnicę jak załączysz dmuchawę. Czekam na twoje uwagi. Rzeczywiście mało ludzi ma podobny piec.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.