Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobor Kotla - Moze Ecogroszek?


tqlis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdecydowalem sie na sprzedaz mojego gorniaka. Powodow chyba nie musze przedstawiac (slaba stalopalnosc, beznadziejna konstrukcja, brak komfortu)

 

 

Dane wejsciowe:

1. Suporex 24cm + 15 cm styropian, strop terriva. Dom 200m2 po posadzce, uzytkowej 170m2. Nie licze garazu 45m2 - jego nie musze ogrzewac, choc mam tam grzejnik. CWU ma 140l

2. Aktualnie miedzy krokwiami welna 15cm, jak uruchomie gore, to doloze jeszcze 10cm w poprzek i poloze rowniez 10cm miedzy jetkami (pod strychem)

3. Aktualnie zmieszkuje dol domu, czyli okolo 80-90m2. Gore mam oddzielona tymczasowa klatka schodowa - na grzejnikach tam mam ustawiony minimalny przeplyw, grzejniki tylko letnie w gornej czesci (tylko, aby woda nie stala w instalacji)

4. Na dole mam 35-40m2 podlogowki i 3 grzejniki + drabinka w lazience.

 

Czy dobiore taki kociol, aby przez pare najblizszych lat ogrzewal mi 90m2, a w przyszlosci prawie dwa razy tyle?

Chodzi mi o to, czy po kupni takiego kotla nie bede mial standardowych problemow zwiazanych z przewymiarowaniem? Nie wiem jak przewymiarowanie ma sie do kotlow na ecogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu (a z tym to bywa roznie, za zwyczaj przekoloryzowane), ''pociagnie'' od 80 do 200m2.

Witam, ja mam piec 25 kw z podajnikiem tłokowym obecnie ogrzewam około 160 m2 plus bojler 220 l, natomiast ten piec przez całe lato ogrzewał mi jedynie bojler i wtedy praktycznie nie oddaje ciepła i nie zauważyłem zadnych dziwnych objawów zresztą nie wiem nawet jakie mają byc te objawy przewymiarowania, lecz wydaje mi się że w piecu z podajnikiem nie ma takiego problemu. Teraz jak już trochę nauczyłem się palić w tym piecu wydaje mi się że można nim ogrzewać zarówno znacznie mniejszą powierzchnię oraz i trochę większą też pociągnie tylko nalezy go odpowiednio ustawić. Ja uważam że kociołek z podajnikiem bynajmniej tłkowym bedzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem raczej o czyms na miare 21 wieku :)

Aktualnie mam smieciucha (nieprzemyslany zakup, strata kasy). W mire juz go opanowalem, pale tylko bukiem, wegiel odpada (syf w kotlowni i w tym kotle nie wskazane jest dosypywanie)

Chcac utrzymac ciagle stala temp, to wiaze sie to z dokladaniem co 4h.

 

Jakby nie patrzec, to rano trzeba rozpalac, bo w nocy nie usmiecha mi sie wstawac.

 

Jako, ze na gaz mnie nie stac (rachunki szacowalbym na 6-8 tys rocznie) (mam nwet GZ50 pod płotem), to jedyna alternatywa jest kociol na ecogroszek. Spalanie szacowalbym 4-5t rocznie (maks 4000pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, teraz, ktory sie nie zacina: slimakowy, czy tlokowy?

U mnie tłokowy pracuje bez przerwy od stycznia tego roku do chwili obecnej nie miałem żadnej awarii podajnika, natomiast czytałem na forum iż w ślimakowychzrywają się jakieś zawleczki przy ślimaku lecz pewnie też u jednego użytkownika piec będzie pracował kilka lat bez żadnej awarii a ktoś inny co jaiś czas musi zmieniać zawleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.