Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czeski Eko Groszek


Martin_RK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z eko groszkiem z Czech może by się podzielił opinia

poniżej opis importera

 

 

CENA 240 zł brutto / tona

 

loco kopalnia Czechy

 

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT

 

OFERTA HURTOWA MIN 24T

 

MOŻLIWOŚĆ ODBIORU Z NASZYCH SKŁADÓW WĘGLOWYCH (CENA DO UZGODNIENIA)

 

TRANSPORTU W ATRAKCYJNEJ CENIE !!!

 

PARAMETRY

wymiar ziarna 8-25mm

ciepło spalania (Qsdaf) 27-28MJ

kaloryczność stan analityczny (Qia) 26-27MJ

kaloryczność stan oryginalny (Qir) 20-22MJ

popiół 5%

zero spiekalności

 

IDEALNIE NADAJE SIĘ DO PIECÓW Z PODAJNIKIEM.

 

GWARANCJA JAKOŚCI !!!

BEZ POŚREDNIKÓW !!!

PROSTO Z KOPALNI !!!

SUCHY !!!

 

celowo nie podaje importera nie ma to na celu reklamy ani negowania jakiejś firmy

groszek pochodzi z kopalni Loco

cena rewelacja , mam nadzieje ze opal tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie rozumiem takiej sprawy dają w reklamie cytuje -gwarancja jakości , zero spiekalności

kupujesz u takiego importera jednorazowo 24t , zakupy takie najczęściej będą robić jakieś firmy, zakłady pracy czy szkoły- maja miejsce na magazynowanie, gdyby na tym nie chodziły kotły to by takiego importera w sądach z niszczyli, potrzeby większych firm nie kończą się na 24t podpisujesz umowę i co dalej, ja akurat z tego względu buduje kotłownie na eko groszek a mam co ogrzewać

dlatego mnie przerażają wasze wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeski eko groszek u mnie dawał 57 stopni na piecu i nic więcej (przy ustawieniu 10 sek. podawania i 30 sek. przerwy, +2 za oknem). Dzisiaj u mnie jest za oknem -11, na piecu mam 68 st. (na Pieklorzu), podawanie 10 sek. przerwa 40 sek. Na czeskim eko groszku dziś bym marzł, a jutro ma być jeszcze chłodniej. Potwierdzam - czeski tylko do listopada (ewentualnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z eko groszkiem z Czech może by się podzielił opinia

poniżej opis importera

 

 

CENA 240 zł brutto / tona

 

loco kopalnia Czechy

 

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT

 

OFERTA HURTOWA MIN 24T

 

MOŻLIWOŚĆ ODBIORU Z NASZYCH SKŁADÓW WĘGLOWYCH (CENA DO UZGODNIENIA)

 

TRANSPORTU W ATRAKCYJNEJ CENIE !!!

 

PARAMETRY

wymiar ziarna 8-25mm

ciepło spalania (Qsdaf) 27-28MJ

kaloryczność stan analityczny (Qia) 26-27MJ

kaloryczność stan oryginalny (Qir) 20-22MJ

popiół 5%

zero spiekalności

 

IDEALNIE NADAJE SIĘ DO PIECÓW Z PODAJNIKIEM.

 

GWARANCJA JAKOŚCI !!!

BEZ POŚREDNIKÓW !!!

PROSTO Z KOPALNI !!!

SUCHY !!!

 

celowo nie podaje importera nie ma to na celu reklamy ani negowania jakiejś firmy

groszek pochodzi z kopalni Loco

cena rewelacja , mam nadzieje ze opal tez

Czy można go nabyć w promieniu 100km od Płocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tłokowca 17 kw, dom 180 m, ściany słabe, ocieplenie tylko 5 cm styropian, na poddaszu 15 cm wełny, okna dobre k 1.1. Na połowie domu nowoczesne grzejniki a na połowie jeszcze stare żeberkowe

Temperatura w domu 23-25 stopni.

Temperatura na piecu 60 stopni, jak było - 18 podniosłem do 75

Paliwo Ekogroszek ekores klasy 26/10/06

Popił ok 7 kg z zasobnika 100 kg (7%)

zużycie:

około trzech tygodni temu jak było 0-10 stopni - worek 20 kg/doba

- 13 stopni 45 kg/doba

- 18 stopni 65 kg/doba

Tak więc historie o zużyciu czeskiego ekogroszku na poziomie przedstawionym przez przedmówcę należy między bajki włożyć. Nadto nie jest możliwe uzyskanie z tego węgla 80 stopni na piecu. Opinia wystawiona zapewne przez sprzedawce tego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne zuzycie miału przy około 0 stopni celsjusza tylko że ogrzewam ok. 160 m2, dom dobrze ocieplony piec 25kw z podajnikiem tłokowym przy temperaturze -20 stopni zużycie ok 45 kg na dobę więc nie uwierzę że 300 metrów nieocieplonego domu można ogrzeć taką ilością miału w cuda nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze - nie wierze :) hahahaha

 

Palę czeskim groszkiem od sierpnia - już ubiegłego roku, wcześniej samo cwu

 

1. Bardzo trudny do ustawienia na sterowniku kotła

2. Spieki - znikome, chyba najlepszy jaki próbowałem

3. Idzie mi tego więcej w stosunku do Jastrzebskiego około 20-30%, rekompensuje cena

4. Kupiłem pod koniec lipca za 500zł/tonę w workach po 50kg z dostawą + za rozładunek dopłaciłem po 10zł/tonę.

5. Po wstępnych "walkach" z ustawieniami (dłuższy cykl pracy - potrzebuje więcej powietrza itd.) zakres osiąganych temperatur na kotle zgodny z danymi producenta kotła 66-85*C.

 

uwielbiam słuchać opowieści np. o Fiatach 126p BIS, od LUDZI którzy w życiu go nie mieli, ale ONI słyszeli, że sąsiad, sąsiadki od jego matki usłyszał, że babcia jej teściowej mówili, że........ buchahahahahahaahaha :)

 

pozdor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka worków czeskiego ekogroszku na próbę. Palę w tłokowcu 25KW. Zużycie około 20-30% większe od dobrego miału czy polskiego ekogroszku. Piec bez problemu osiąga mi zadaną temperaturę. Powstaje dość dużo popiołu w postaci rozpadających się bryłek - spieków nie zauważyłem. Jednak tworzy OGROMNE ilości sadzy- czyszczenie pieca co 3-4 dni. Może zwiększenie powierza trochę by poprawiło sprawę. Gdyby udało mi się ten czeski kupić po 300-350zł/T to pobawiłbym się ustawieniami i może bym się przestawił, natomiast kupiłem go po 500zł/T i to przestaje się kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale Czeskim eko-groszkiem od października, kocioł 25kW, dom ok 150m2 (ocieplony 12cm styropian i poddasze 25cm wełna) + cwu 120l. Temp w domu 22st C. W pierwszych cieplejszych miesiacach szło tego ok 12-20kg/dobę, teraz przy niskich temp. (poniżej -5) idzie 30-40kg/dobę, palę pierwszy rok, budowe zakończyłem tej jesieni. Temp na kotle jesienią 60stC a przy dużych mrozach ustawiam na 66stC, bez problemu dochodzi do tych temp. Węgiel trudno ustawić, u mnie jest teraz 8s podawania i 48s przerwy, przy 47s przerwy wywala niedopalany wegiel a przy 49s kopczyk znika, nadmuch mam 25% w skali 20-99%. Instalację mam z zastosowaniem zaworu 4 drogowego z siłownikiem, regulatora pogodowego oraz pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM .CHCIAŁBYM ZABRAĆ GŁOS NA TEMAT CZESKIEGO EKO GROSZKU .SPALIŁEM DOPIERO 50 TON TEGO WĘGLA ,BO PODSTAWOWYM PALIWEM W NASZEJ KOTŁOWNI JEST WĘGIEL BRUNATNY KĘSY Z BOGATYNI .PIECE MAM PLESZEWSKIE Z NADMUCHEM ,I PIERWSZE SPOSTRZEŻENIA ,NAPEWNO BARDZIEJ KALORYCZNY JAK NASZ KĘSY ,BARDZO SZYBKIE ROZPALANIE I BEZPROBLEMOWE UTRZYMANIE WYMAGANEJ TEMPERATURY . NIE POLECAM KOTŁOWNIOM ,KTÓRE NIE MAJĄ PODAJNIKA ,NAPRAWDĘ CIĘŻKA PRACA . DUŻO SZLAKI A W ZWIAZKU Z TYM ,ŻE KOTŁY MAJĄ RUSZTA WODNE TO NIESTETY ,TWORZY SIE WARSTWA SZLAKI NA RUSZTACH I WTEDY DUŻO CIEPŁA UCIEKA W KOMIN . NASTĘPNA SPRAWA TO WYDZIELAJĄCY SIĘ DYM PRZY ZIMNYM KOMINIE ,NIESTETY WYBUCHA W KOTŁOWNI I KILKA RAZY TEGO DOŚWIADCZYŁEM . DYM RÓWNIEŻ TO BRUNATNY ,DUSZĄCY OPAR UNOSZĄCY SIE NAD OSIEDLEM .TO TYLE NA TEMAT PIERWSZYCH SPOSTRZEŻEŃ .JESZCZE JEDNO ,CZYTAŁEM NA TEMAT CEN TEGO WĘGLA ,MY ZAKUPUJEMY GO WRAZ Z TRANSPORTEM ZA OKOŁO 330 ZŁ TONA POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM .CHCIAŁBYM ZABRAĆ GŁOS NA TEMAT CZESKIEGO EKO GROSZKU .SPALIŁEM DOPIERO 50 TON TEGO WĘGLA ,BO PODSTAWOWYM PALIWEM W NASZEJ KOTŁOWNI JEST WĘGIEL BRUNATNY KĘSY Z BOGATYNI .PIECE MAM PLESZEWSKIE Z NADMUCHEM ,I PIERWSZE SPOSTRZEŻENIA ...

 

Kolego CapsLock Ci się włączył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś miał do czynienia z eko groszkiem z Czech może by się podzielił opinia

poniżej opis importera

 

 

CENA 240 zł brutto / tona

 

loco kopalnia Czechy

 

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT

 

OFERTA HURTOWA MIN 24T

 

MOŻLIWOŚĆ ODBIORU Z NASZYCH SKŁADÓW WĘGLOWYCH (CENA DO UZGODNIENIA)

 

TRANSPORTU W ATRAKCYJNEJ CENIE !!!

 

PARAMETRY

wymiar ziarna 8-25mm

ciepło spalania (Qsdaf) 27-28MJ

kaloryczność stan analityczny (Qia) 26-27MJ

kaloryczność stan oryginalny (Qir) 20-22MJ

popiół 5%

zero spiekalności

 

IDEALNIE NADAJE SIĘ DO PIECÓW Z PODAJNIKIEM.

 

GWARANCJA JAKOŚCI !!!

BEZ POŚREDNIKÓW !!!

PROSTO Z KOPALNI !!!

SUCHY !!!

 

celowo nie podaje importera nie ma to na celu reklamy ani negowania jakiejś firmy

groszek pochodzi z kopalni Loco

cena rewelacja , mam nadzieje ze opal tez

 

Witam

Palę czeskim ekogroszkiem od początku tego sezonu. Początkowo, do grudnia, czyli do większych mrozów nie miałem z nim większych problemów. Spalanie było dość małe (15-20 kg na dobę), popiołu mało, ogólnie wszystko ok. Problemy zaczęły się wraz z nadejściem mrozów. W szczytowym okresie paliłem około 50 kg na dobę, a w domu było zimno. mam kocioł 17 kW ze Stąporkowa z podajnikiem ślimakowym, stara instalacja grzewcza (w instalacji około 250 litrów wody), dom typu kostka ocieplony częściowo (tylko ściany zewnętrzne, bez ocieplenia stropu czy fundamentów i podłóg), piętrowy, powierzchnia grzewcza około 150 m2. Na kotle nie udawało się uzyskać temperatury większej niż około 50 stopni. Często mi gasło, bo podajnik wypychał nie spalony węgiel. Płomień ledwo się palił. Cudowałem z ustawieniami, ale nic to praktycznie nie dawało. Oddałem węgiel do badania w laboratorium PEC. Wyniki: ciepło spalania: 25998kJ/kg, wartość opałowa stan roboczy 22415 kJ/kg, popiół stan roboczy 9,3%, w. całkowita (nie wiem co to) 13,5%. Czyli nie jest zły, parametry ma całkiem przyzwoite i zgodnie z danymi dostawcy. A w spalaniu zupełnie do niczego. Kilka dni temu wpadłem na nowy pomysł. Prawie całkowicie przysłoniłem wlot powietrza (pod przysłonę podłożyłem tekturę i całkowicie zasłoniłem wlot do wentylatora). Powietrze wpada tylko szczelinkami. I co się stało? Wszystko działa znakomicie. Jest temperatura, ciepło w domu, spadło zużycie węgla (teraz około 25-30 kg). Jest co prawda cieplej na dworze. Ponieważ do końca sezonu nie wystarczy mi tego co kupiłem, to mimo, że dotychczas już bym o czeskim nawet nie pomyślał, teraz jestem coraz bardziej przekonany do jego zakupu.

Pozdrawiam wszystkich palaczy czeskiego ekogroszku i życzę owocnego eksperymentowania. U mnie naprawdę odniosło skutek pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ jestem po notce podczas której dwa razy rozpalałem piec bo czeski ekogroszek przestawał się palić stąd pytanie do walczących z tym węglem:

 

PIEC KMB 25kW, dom 200m ocieplone średnio.

 

ustawiłem go na podawanie 8s/przerwa 40s, nadmuch 4s - i jakoś się pali w końcu do rana wytrzymał. Tyle że czas przerwy w podtrzymaniu ograniczyłem do 3min bo miałem wrażenie iż przygasa właśnie na podtrzymaniu. Padło zdanie że piec wygaszał się gdyż nowy węgiel nie zdążył się zająć ogniem a stary był już wypychany na popielnik (za szybkie podawanie) - czy w związku z tym podawanie powinno się jeszcze bardziej ograniczyć?

 

I czy w związku z przedmówcą powinienem spróbować przymknąć nieco zasuwę od wentylatora nadmuchu? W sumie wydawałoby się na logikę iż jeśli coś się nie che palić to powinno się zwiększyć podawanie powietrza?

 

Tak czy inaczej ustawienia pieca do poprzedniego ekogroszku nijak się mają do czeskiego. Ogienek jest nędznawy, jakby na dworze był mróz padłbym jak kawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.