Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka - Zimny Temp Powrotu Pomocy!


pio11oip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc - co zrobić z powrotem od podłogówki aby nie schładzał tak temperatury na powrocie.

 

Myślę o dodaniu zaworu mieszającego czterodrożnego (tak jak przy CO) - ale gdzie go zamontować żeby prawidłowo działał krótki obieg po wyłączeniu pompy CO.

 

Poglądowy schemat i zdjęcie w załączniku.

post-11657-1260997880_thumb.jpg

post-11657-1260997899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o pomoc - co zrobić z powrotem od podłogówki aby nie schładzał tak temperatury na powrocie.

 

Myślę o dodaniu zaworu mieszającego czterodrożnego (tak jak przy CO) - ale gdzie go zamontować żeby prawidłowo działał krótki obieg po wyłączeniu pompy CO.

 

Poglądowy schemat i zdjęcie w załączniku.

Witam ,a jaki jest dokładnie problem bo tak na pierwszy rzut oka to wszystko jest podłączone ok . może źle dobrana jest średnica tego zaworu termostatycznego wzgledem ilości rury podłogówki .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź - ale to dużo przeróbek - może jest jakiś inny sposób?

Jeżeli chcesz sposobu, bez żadnych przeróbek, to zrób tak aby pompa c.w.u. pracowała nonstop. Woda powracająca z bojlera będzie miała temperaturę niewiele niższą niż na zasilaniu i bardzo podniesie temperaturę powrotu do kotła. Jedyna wada to: temp. c.w.u = temp. na kotle. Sposób sprawdzony i bardzo skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a jaki jest dokładnie problem bo tak na pierwszy rzut oka to wszystko jest podłączone ok . może źle dobrana jest średnica tego zaworu termostatycznego wzgledem ilości rury podłogówki .pozdrawiam

 

Problem jest taki, że kiedy chodzi tylko pompa podłogówki to 23 st z powrotu podłogówki wpadają do pieca i woda na powrocie w piecu spada do 33st. Krótki obieg CO nie ma siły mieszać się z powrotem podłogówki przy wlocie do pieca (grawitacja).

 

Tak sobie myślę, może dodać jakąś małą pompę na krótkim obiegu - co o tym myślicie - wtedy zimny powrót podłogówki i ciepły (krótki) obieg by się mieszały.

Tylko w którym miejscu dać tą pompę?

 

Dodam, że mam termostat który steruje poprzez sterownik pieca pompą CO i pompa CO włącza się tylko na czas grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówki jest ok. 32 m2 - zawór jest nastawiony na ok 34 st - to nie ma znaczenia bo jeśli zawór jest ustawiony na min. to i tak do pieca wpływa zimna woda tylko wolniej.

 

Chyba będę musiał zrobić tak jak radził neokowal1. Tylko wymyśliłem, że pompa od CWO będzie się włączała jak temp. na powrocie spadnie np poniżej 45st. a wyłączała jak będzie powyżej 45st. Oprócz tego będzie działała normalnie w CWO - dam dwa zasilania do pompy (Automatyczny przełącznik faz) - jedno ze sterowania pieca drugie z osobnego sterownika z czujnikiem na powrocie. Myślę, że będzie OK bo podłogówka też nie działa cały czas a i będę mógł dać więcej ciepła przez zawór 4D na CO bo jak się schłodzi powrót to włączy się pompa od CWO.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże ale brednie wypisujesz. Ok podłogówka zasilana jest przez 32 stopnie a ile powraca z podłogówk? pewnie pisałeś post zaraz po uruchomieniu podłogówki gdy musi się podgrzewać. Powrót podłogówki powinien wynosić max 3 st/C mniej niż zasilanie więc większość tego powrotu będzie znów krążyć w podłodze bo pieca wraca tak niewielka ilość wody że nie ma prawa tak zaburzać pracy kotła( zwłaszcza przy 32m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.