Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszanie Ekogroszku Z Trocinami


tegez

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy z trocinami ale ostatnip rozmawiałem z pewną osobą która powiedziała mi że miesza miał z owsem. Ciekawe czy można by było to stosować z ekogroszkiem?

Dzięki za odpowiedź :D . Ciekawa sugestia, z czasem postaram się ją sprawdzić w praktyce. Lecz zamiast owsa zastosuję trociny,gdyż mam je za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja na 75kg ekogroszku dodaję pojemnik ok.30L trocin i wiorów.W zbiorniku trochę się wiesza,ale spalanie jest dobre.Nie liczyłem jakie to daje oszczędności, ale można tak palić.Należy pamiętać aby zbiornik był szczelnie zamknięty.

pozdrawiam

Janusz

Cześć Janusz. Dzięki za odpowiedź. Będę próbował proporcje tych paliw na moim piecu aż do pozytywnego skutku. Rozumiem że szczelnie zamknięty zbiornik ma przeciwdziałać zapaleniu paliwa w nim?

pozdrawiam

tegez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mija 3 doba jak palę mieszaniną owsa z ekogroszkiem - mieszanka 1/1. Pali się bardzo ładnie żadnych problemów. Nie mogę jednak porównać co do oszczędności bo przyszły spore mrozy o opału idzie sporo. Nawet już nie sprawdzam tylko dosypuję. Ale ta mieszanka sięsprawdza bardzo ładny płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku sezonu pale w tłokowym Sasie Eco mieszanką groszku z trocinami. O proporcjach trudno mówić, bo różnie to bywa ale mniej wiecej objętościowo jest 1:2 groszek/trociny. Od poczatku sezonu spaliłem ok. 500kg groszku i ok. 150kg trocin. Jeżeli wszystko jest suche to nie ma problemów z wieszaniem sie opału, kłopot jest tylko taki że niestety trzeba codziennie uzupełniac paliwo ponieważ mieszanka zajmuje znacznie więcej objętości niz czysty groszek.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mija 3 doba jak palę mieszaniną owsa z ekogroszkiem - mieszanka 1/1. Pali się bardzo ładnie żadnych problemów. Nie mogę jednak porównać co do oszczędności bo przyszły spore mrozy o opału idzie sporo. Nawet już nie sprawdzam tylko dosypuję. Ale ta mieszanka sięsprawdza bardzo ładny płomień.

Dzięki za odpowiedź. Jeśli pozwolisz, mam jeszcze pytanie: czy masz retortę obrotową? Pozdro tegez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku sezonu pale w tłokowym Sasie Eco mieszanką groszku z trocinami. O proporcjach trudno mówić, bo różnie to bywa ale mniej wiecej objętościowo jest 1:2 groszek/trociny. Od poczatku sezonu spaliłem ok. 500kg groszku i ok. 150kg trocin. Jeżeli wszystko jest suche to nie ma problemów z wieszaniem sie opału, kłopot jest tylko taki że niestety trzeba codziennie uzupełniac paliwo ponieważ mieszanka zajmuje znacznie więcej objętości niz czysty groszek.

 

Pozdrawiam

Robert

Ukłony za odpowiedź. Wyniki twoich prób są obiecujące, ja do tej pory nie próbowałem ze względu na mrozy. Ale prognozy są optymistyczne , ma się ocieplić. Więc w tym tygodniu spróbuję . Pozro tegez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.