Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Ling Combi 23kw


poborsky

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojeica jak ustawic piec. serwisant nastawił u1-5, u2-26, u3-30, ale piec zgasł sygnalizując brak paliwa. ja ustawiłem u1-6, u2-23,u3-30, następnie u1-6, u2-20, u-30 i dalej piec się wyłączal. ustwiłem u1-7,u2-20,u-15 i kocioł się pali, tylko że dużo pali ponad 50 kg na dobę. pow domu około 200m2. podobno kociol się wygasa ponieważ temp. na kotle nie wzrasta w ciągu 40 min o jeden stopień. czyli jest temp 60stopni i jezeli w ciągu 40 min nie zwiekszy się do 61 stopni to piec się wyłączy. ale przeciez piec nagrzeje sie do 85 stopni i musi sie wyłączyć aby się nie przegrzał. więc temp nie może ciągle rosnąć.

poza tym temp. na czujniku w pomieszceniu nastawiona jest na 20stopni, a kocioł wyłącza się i przechodzi w stan podtrzymania przy temp. 12 stopni. następnie ze stanu podtrzymania kociol nie jest w stanie podnieść temp w ciągu 40 min o jeden stopień i się wyłacza. ponieważ powracająca chłodna woda z instalacji studzi kociol.

co robić? bo ja już nie mam pojęcia i sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taki kocioł i nie powiem jak każdy miałem na początku większe i mniejsze problemy.

Na początek ustew U1/U2/U3 6/21/30

Przesłona na wentylatorze ma być otworzona około 25%.

Węgiel nie może być mokry. I ważna sprawa zawór czterodrożny czy posiadasz?

Najlepiej ze sterowaniem.

Coś więcej o budynku ocieplony czy nie okana? sterownik pokojowy? jaki? Każdy szczegół jest ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poborsky ---> Rozumiem, że próbujesz nagrzać w domu przy obecnych temperaturach, co może nastręczać spore problemy.

Nie wiem co prawda jak masz skonstruowaną instalację, ale ja bym zaczął od powolnego nagrzewania jednego pomieszczenia, by powoli dołączać do układu kolejne (w jaki sposób sterujesz temperaturą w pomieszczeniach?).

 

BTW - Alarm związany z brakiem paliwa można wyłączyć w opcjach serwisowych.

 

P.S. Piec po dojściu do zadanej temperatury przechodzi w stan podtrzymania, a nie wyłączenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
co robić? bo ja już nie mam pojęcia i sił.

Zacznij od sprawdzenia, ile masz czujników temperatury zamontowanych i czy masz zawór 3d/4d. Bo temperaturę kotła ustawiasz tylko wtedy, gdy masz tylko jeden czujnik, a mianowicie w kotle. Jeśli jest natomiast zamontowany czujnik temperatury na rurze zasilającej instalację, to nie ustawiasz temperatury kotła tylko temperaturę zasilania wody. Jeśli do tego masz zawór mieszający ustawiony z podmieszaniem, to kocioł ma oczywisty problem z wypuszczeniem na zasilanie wody o temperaturze 60C i zgłasza alarm "brak paliwa". To taka jedna z hipotetycznych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jak wyłączyć Alarm związany z brakiem paliwa.

czy można to zrobić samemu czy też trzeba wołac serwisanta?

 

pozdrawiam

Witam mam troche doczynienia z tymi kotłami i z tego co dedukoje to masz założoną pogodówkę ,jeśli masz siłownik na zaworze 4d to czujke powinieneś mieć umieszczoną za zaworem 4d czyli wyjście na instalacje. proponuje sprawdzić ustawienia w opcjach serwisowych możesz ustawić czas pełnego otwarcia 4d jest on podany w instr. tegoż zaworu . być może ustawiony masz na sterowniku wyłącznie ogrzewanie CWU "symbol kranu" spróbuj ustawic na "słoneczko" temperatura dzienna , nie znam instalacji ani kolejnych ustawień jeśli napiszesz coś więcej spróbuje pomóc [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.