Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Schematu


azx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długim czasie jaki spedziałem na czytaniu tego forum postanowiłem poprawic troszkę mój poprzedni schemacik

oto jego jak na dzien dzisiejszy "wyglad"

post-11277-1260725380_thumb.jpg

sam rozdzielacz podłogówki bedzie wyglądał tak:

post-11277-1260725473_thumb.jpg

i bedzie zawierał :

post-11277-1260725528_thumb.jpg

 

Chętanie bym zainstalowal pompe do obiegu kotłowego + zawór 3-drogowy ...ale 4 pompy to przesada

a i 3 szt to tez chyba za duzo ...ale chyba nie ma innego bezbolesnego wyjścia ...

Idealnym by byl układ 1 + 1 ( 1 szt na układzie co + 1 na podłogówce )

ale wtedy CWU ( 120 litrów) kuleje...

może jakies propozycje macie ?

Dom mam postawiamy w technlogii: pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W + docieplenie 20 cm styropian

poddasze 20 cm wełny mieneralnej

okna superciepłe (kazde okno ma profil 6 komorowy( s=74mm) + szybe 2-komorowa (44mm) o U=0,6 W/m^2*K )

powieszcznia do ogrzania ok 170 m^2

grzejniki bądą :

Kermi 22 V 400x1600 - 1szt

Kermi 22 V 600x1000 - 2szt

Kermi 22 V 600x 800 - 2szt

a teraz piec : badzo podobaja mi sie piece Defo ( moi znajomi maja i bardzo sobie chwalą)

na 90% bedzie tez Defro dolnospalający -optima z miarkownikiem ciągu

i tu pytanie o moc jaka dobrac - 18KW czy 20 KW ?

a moze polecacie inny model innego producenta ?

prosze o opinie jak do układu tak i do jego elementow

pozdrawiam

azx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na kilka pytan

czy instalacja i grzejniki V dolnozasilane pozwola na prace w grawitacji

jaka jest powierzchnia podłogówki , czy zawsze musi pracowac pompa co jak moze tylko podłogówka _ przemysl miejsce zasilania podłogówki

sa teraz piece z osobnym wyjsciem do zasilania grawitacyjnego bojlera poziomego bez pompy

czy potrzebny bedzie zawór róznicowy i 4-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy instalacja i grzejniki V dolnozasilane pozwola na prace w grawitacji - a czemu miały by nie działac ?

idea działania mojej instalacji - jak jest prad to działa na wymuszonym obiegu wody, jak nie ma to działa jako grawitacyjna ( przekroje " miedzi " będą odpowiednie )

- jaka jest powierzchnia podłogówki - ok 50 m^2,

- czy zawsze musi pracowac pompa co jak moze tylko podłogówka _ przemysl miejsce zasilania podłogówki -

bedzie 5 obwów ( pętli) - rurki alu-pex 16 , - nad podłogówką jeszcze pracuje toretycznie ...ale tak czy inaczej wychodzi mi 5 obwodów ...

-sa teraz piece z osobnym wyjsciem do zasilania grawitacyjnego bojlera poziomego bez pompy - piec posiada dodatkowe wyjcie zasilające obok głównego 6/4" - 1/2" - nie bedzie za małe na zasilanie CWU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowo budowanych domach rury najczesciej prowadzi sie po posadzkach pod wylewka do grzejników dolnozasilanych a to wyklucza grawitacje

jak poprowadzisz po scianach zachowasz spadki i przekroje do tego masz piwnice to moze wyjdzie

mufa 1/2 " na piecu jest pod zawór bezpiecznstwa

na bojler od biedy 1 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam piwnice ( piwnica + parter+ poddasze)

a z tymi dolnozasilanymi to sie zastanawiam ... czy nie wziąsc " tradycyjnych"

tak myslałem ze to za mały przekrój 1/2" ... i to pod zawór bezpieczestwa

czytam forum i nie widze dobrego rozwiazania bez pompy cwu ...co zrobic zeby instalacja nie " wyciagala" ciepła

z zbiornika cwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.