Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja Sterownika G-403-p07


zachudy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek Witam!

 

mam pewien problem z ogrzewaniem, przeprowadziłem sie do teściów i w końcu wziąłem sie za "palenie" w piecu tesciowi jakoś to nie szło i prosiłbym was o pomoc w ustawienu sterownika i ewentualną ocene instalacji C.O. bo fachowcy którzy u mnie byli mówia ze wszystko ok a ja myśle że nie jest wporządku.

 

Nie wiem od czego zacząć:

piec jest od "spyry" i ma 35 kw pale w nim miałem z KWK "piast"

ma ktos z was jakieś doświadczenie z tym piecem i tym sterownikiem w komplecie?

od czego mam zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem sie podpjąc pod wątek ponieważ mam kocioł z tej samej firmy czyli od "Spyry"

Kocioł KWKMP-25

Sterownik G-403-P07 Wszystko zapięte do starej instalacji w domu ok 120m2.Spalanie około 1200kg/mies przy temp otoczenia około 5st - 0st

Dom nieocieplony .

Ustawienia sterownika

temp zadana 50st

czas podawania miału co 28 sek

histereza co 1 st

otwarta przepustnica na wentylatorze na około 80%

Ciepło jakie mogę uzyskać w domu to max 20st.można oczywiście uzyskać wieksza temp. ale wtedy spalanie bardzo wzrasta do 60kgna dobę.

Nie mam możliwości zmniejszenia ciągu do komina zastanawiałem się nad "wkładką " z cegły.Ciąg bardzo dobry.

Po otwarciu kotła w czasie pracy dym nie wydobywa się z otworów do czyszczenia wiec za dużo powietrza nie ma .

Jeszcze jedno pytanie czy pompka mussi pracować cały czas 24h na dobę.

pale miałem 25tyś kal KWK Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero przyglądam sie tej instalacji i już wiem że ustawienie parametru c2 na 10 nie daje kompletnie żadnej reakcji c2 z tego co rozumie odpowiada za to co jaki czas ma sie włączać pompa C.O. w czasie blokady czyli w czasie kiedy sterownik w domu (czy moze termometr) uzyskał temperaturę nastawy ( u mnie 22 st) to wtedy pompa ma sie włączyć na 30s co 10 minut, wydaje mi sie że instalator coś skopał w tej sprawie bo na rurze powrotnej powyżej powrotu od bojlera jest zainstalowany elektro zawór który otwiera jak temp w domu spadnie poniżej 22 st pompa jest natomiast jedna i jest poniżej powrotu z bojlera. na sterowniku temp mam ustawioną 53 st o włączenie pompy 41 w zasadzie to pompa sie nie wyłącza a jak elektro zawór sie zamknie to cały obieg kierowany jest na bojler, mam nadzieje że nie namieszałem i jest to jakoś zrozumiałe, wiec to co opisałem powoduje to że jeśli temp w domu utrzymuje sie przez dłuższy czas na poziomie 22 st 22,25 st to cała woda w układzie sie szybko wychładza (grzejniki aluminiowe rurki miedź) i jesli zawór puszcza tę wodę na piec to temperatura leci na łeb na szyje no i defakto piec musi tak jakby rozgrzewać wodę w całym obiegu oprócz wody z bojlera. czy można coś zaradzić czy zostaje tylko wzywanie kogoś kto podłączy 2 pompkę?

 

 

 

co do Ciebie Zin33 to ja mam troche inne ustawienia

temp na piecu 53

czas podawania 60

wentylator tak na 20-25%

c0 90

c1 25

c2 10

c3 100

c4 20

c5 55

c6 00

d0 40

d1 80

d2 41

d3 01

d4 40

d5 00

d6 tego parametru w ogóle nie umiem ustawić nie ma go po prostu to jest następny problem

aha a na sterowniku z przodu mam jeszcze jakiś dodatkowy wyłącznik taki 2 stanowy jak w jakiejś lampce czy coś takiego i jesli go wyłączę to pompa w ogóle nie pracuje czy u Ciebie tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest faktycznie taki wyłącznik i on wyłancza pompe

Co do ustawień jak ja bym dał podawanie miału na 60 wtedy kocioł by mi sie nie wyłaczał czyli nie doszedłby do tem zadanej -hmmmm tak mi się wydaje bo nigdy powyżej 38 tej nastawy nie dawałem.

Ja mam podłaczenie do samych grzejników

Po przeczytaniu kilku postów wywnioskoałem że chyba za dużo mi ciepła ucieka do komina.

przy moich nastawach to kocioł pracuje ok 15 minut a w czasie podtrzymania jest około 20 min,dodam ze zawór mieszający mam nastawiony na 3-4 w skali 10 stopniowej

Pozrawiam zin33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zaworu mieszającego myślę że trochę nadmuch masz za duży odstęp między podaniami za krótki i czas podania także, co do nadmuchu to mozta to sprawdzić dotykając rure od pieca do komina ja u siebie spokojnie dotknąć mogę jak jest w podtrzymaniu a jak jest w pracy to dotknąć można ale już nie przytrzymasz ręki, zauważyłem że im nadmuch jest większy tym komin cieplejszy czyli temperatura zamiast w grzejniku to na dachu

 

a jakie masz ustawienia ale te serwisowe?

ja na przykład jak sprawdzałem ustawienia to okazało sie ze połowa czasu obrotu koła napędzającego szufladę było żle ustawione było 66 a ja zmierzyłem stoperem parę razy i nie wyszło mi więcej jak 55 czyli 5,5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o połowe czasu obrotu koła napędowego to jest to parametr c5

 

tu masz link do instrukcji sterownika

 

http://www.agdex.com/instrukcje_geco/Instr...a_w01%20POL.pdf

 

tam jest wszystko opisane:)

 

 

a czy u ciebie sterownik wchodzi w stan blokady przez sterownik pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.