Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwestie Prawne Niewłaściwego Spalania


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem to forum dlatego, że od tej zimy w okolicy w której mieszkam pojawił się "ktoś" kto produkuje dym z komina o bardzo przykrej woni. Po wizycie u tego kogoś dowiedziałem się , że opala piecem, który ma bez mała dwadzieścia lat ( odkupiony z jakieś rozbiórki) węgiel bez odpadów. Po krótkiej dyskusji ktoś oświadczył ,że nie zamierza niczego zmieniać i to że w okolicy rozchodzi się odór nie do zniesienia jego nie interesuje. Ja jestem jaki jestem i nie pobije gościa. Moje błaganie do forumowiczów pomóżcie mi w jaki sposób przewidziany prawem można kogoś takiego doprowadzić do porządku. Moim zdanie jest to kwestia właściwego spalania w piecu lub zmian w przewodzie kominowym. Upór z jego strony spowodował, że szukam pomocy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatną osobę to można tylko prosić.

 

Masz u siebie Straż Miejską?

Straż może też tylko prosić, ale taka prośba może odniesie skutek.

Jak w czasie proszenia strażnicy się zdenerwują to przy okazji mogą zażądać okazania rachunku za wywiezienie szamba, podpisanej umowy na wywóz śmieci, mogą nakazać posprzątać lub odśnieżyć chodnik i pół ulicy przylegającą do płotu. Jak gość nie będzie chciał pokazać dokumentów lub nie popracuje nad chodnikiem i ulicą to mandat.

Strażnicy mogą się zainteresować dlaczego gość zużywa 20 m sześciennych wody na miesiąc, a wywozi z szamba 4 m sześcienne ścieków co 3 miesiące.

 

Po tygodniu strażnicy mogą znowu przyjść z prośbą ........... to mandat.

 

 

Może gość nie przestanie smrodzić ale w dokumentach będzie miał porządek, szambowóz zarobi, chodnik i ulica będą czyste.

 

 

Ty się możesz wykazać postawą obywatelską i zgłosić anonimowo do Zakładu Energetycznego że kradnie prąd.

 

Najważniejsze aby gość wiedział że te działania są związane z tym że smrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda że nic nie można zrobić. Za stan i ochronę środowiska odpowiada gmina (miasto) i do gminy musisz złożyć zawiadomienie i to gmina powinna podjąć przewidziane prawem środki i zmusić do zmiany postępowania. Sprawę zgłoś oficjalnie na piśmie a muszą się nią zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.