Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cwu I Co W Domku O Pow 100m2


Mcdudol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

 

Mam dwa problemy do rozwiązania, mianowicie:

 

1 Jaki będzie optymalny sposób na ogrzewanie CWU w i poza okresem grzewczym, w kotłowni pracuje piec na eko groszek. Myślałem o pompie ciepła typu:

 

http://www.t-grzewcza.pl/index.php?option=...ogafix-wpt-300m

 

Proszę o opinię lub ciekawsze rozwiązanie:)

 

2 Drugi problem dotyczy CO, instalacja jest stara, pion 2 calowy, dojścia do grzejników 1 cal, jak wyżej napisałem kocioł 20 KW na eko groszek(tłokowy), grzejniki wszystkie nowe, problem polega na tym że kocioł ma ustawioną min temp pracy 55 stopni, powoduje to że w pomieszczeniach jest za ciepło mimo to że pompa obiegowa włącza sie po osiągnięciu tem. na kilka min. woda zaczyna krążyć grawitacyjnie(średnica rur) i ciepło mimo wszystko wypływa z kotła. Myslałem o zaworze trójdrogowym, ale wydaje mi się że będzie problem z jego odpowiednim sterowaniem, tzn. w fazie pracy kotła kiedy regulator pokojowy zwiera styki zawór musiałby sie w tym momencie sam przełączać w stan pracy bez mieszania. Pytanie jest takie czy zastosowanie termostatów na wszystkich grzejnikach poprawi sytuację bez konieczności instalowania zaworu ? Dołączam fotkę zasilania z kotła.

 

http://img21.imageshack.us/gal.php?g=pa200286m.jpg

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę, że powinny to być zawory termostatyczne dedykowane do instalacji grawitacyjnych ( o małych oporach). - poinno załatwić sprawę

Pomysł z pompą ciepła dobry ale drogi inwestycyjnie. Należy przypatrzeć się wydajnością pompy i porównać ze zużyciem wody w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie,

 

Zbiornik od pompy ciepła jest wyposażony w wężownicę którą zamierzam podpiąć pod kocioł. Pytanie moje jest takie: czy w przypadku kiedy pompa nie pracuje, a jest okres kiedy nie ma potrzeby zasilać układu CO, czy mogę rozpalić kocioł i zasilać wyłącznie wężownicę ? Jak taki układ powinien wyglądać, zaznaczam że naczynie wyrównawcze wpięte jest na powrocie, układ przelewu jest oczywiście z głównego pionu zasilającego na poddaszu.

 

Pozdrawiam,

Maricn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie niewiele da się wymyślić..,. Wężownicę zasobnika wpiąć jak dodatkowy grzejnik. W czasie palenia tylko na potrzeby ciepłej wody należy odcinać pozostałe grzejniki zaworami grzejnikowymi. Do tego celu wskazane jest zamontować zwykły zawór kulowy na powrocie z każdego grzejnika (zamiast typowego zaworu powrotnego), bo zawory termostatyczne nie zawsze zamykają się do końca (funkcja przeciw zamarzaniu grzejników, chyba że głowica ma ewidentnie nastawę "O").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich:)

 

Mam dwa problemy do rozwiązania, mianowicie:

 

1 Jaki będzie optymalny sposób na ogrzewanie CWU w i poza okresem grzewczym, w kotłowni pracuje piec na eko groszek. Myślałem o pompie ciepła typu:

 

http://www.t-grzewcza.pl/index.php?option=...ogafix-wpt-300m

 

Proszę o opinię lub ciekawsze rozwiązanie:)

 

2 Drugi problem dotyczy CO, instalacja jest stara, pion 2 calowy, dojścia do grzejników 1 cal, jak wyżej napisałem kocioł 20 KW na eko groszek(tłokowy), grzejniki wszystkie nowe, problem polega na tym że kocioł ma ustawioną min temp pracy 55 stopni, powoduje to że w pomieszczeniach jest za ciepło mimo to że pompa obiegowa włącza sie po osiągnięciu tem. na kilka min. woda zaczyna krążyć grawitacyjnie(średnica rur) i ciepło mimo wszystko wypływa z kotła. Myslałem o zaworze trójdrogowym, ale wydaje mi się że będzie problem z jego odpowiednim sterowaniem, tzn. w fazie pracy kotła kiedy regulator pokojowy zwiera styki zawór musiałby sie w tym momencie sam przełączać w stan pracy bez mieszania. Pytanie jest takie czy zastosowanie termostatów na wszystkich grzejnikach poprawi sytuację bez konieczności instalowania zaworu ? Dołączam fotkę zasilania z kotła.

 

http://img21.imageshack.us/gal.php?g=pa200286m.jpg

 

Pozdrawiam,

Marcin

jeśli chodzi o pierwszy problem zastosowal bym zasobnik cwu 2 płaszczowy. w drugim przypadku jeżeli wymieniałeś grzejniki to dlaczego nie założyleś zaworów termostatycznyczch to one by czuwa~ły nad temperaturą w danym pomieszczeniu zawór 3lub4 drogowy ma za zadanie zabezpieczenie pieca ale to tylko moja opinia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.