Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ogrzewanie Wybrać?


mecca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nową użytkowniczką forum i z góry przepraszam za założenie nowego tematu. Gdyby administratorowi przeszkadzał ten fakt, prosze o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

A teraz do rzeczy.

 

Od lipca tego roku jestem właścicielką 60m2 mieszkania w starym budownictwie w centrum miasta.

Mieszkanie znajduje sie na 3 piętrze i ogrzewane jest 2 piecami kaflowymi, 3 ściany mieszkania sa zewnętrzne, a ponadto pod oraz nad nikt nie mieszka. Chciałabym zacząć remont związany z ogrzewaniem mieszkania.

Wykluczam ogrzewanie gazowe, bowiem z relacji znajomych wiem, że opłaty sa bardzo wysokie.

Na chwile obecną jestem sama z całym remontem i późniejszym użytkowaniem, więc fakt noszenia węgla na 3 piętro też mnie nieco przeraża, ale przeżyję :)

 

Proszę o doradzenie co byłoby najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku.

Z góry dziękuję za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o doradzenie co byłoby najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku.

 

pozbyc sie tego problemu (sprzedac wynając )

i zamieszkac w mieszkaniu z ogrzewaniem , a czas poswiecony na remonty i noszenie wegla przeznaczyc na prace zarobkowa aby opłacic nowe lokum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja na Pani miejscu rozważyłbym jednak ogrzewanie gazowe na bazie dobrego kotła kondensacyjnego , i popytał osoby które mają takie ogrzewanie z nowym piecem ile ich to kosztuje , jak remont to pewnie okna też Pani wymieni a to najwieksze straty w starych budownictwach , a wrazie W.... zostawił bym sobie jeden piec kaflowy napewno pięknie się będzie prezentował w nowoczesnym mieszkaniu ewentualnie można by go podmienić na jakiś kominek , pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozbyc sie tego problemu (sprzedac wynając )

i zamieszkac w mieszkaniu z ogrzewaniem , a czas poswiecony na remonty i noszenie wegla przeznaczyc na prace zarobkowa aby opłacic nowe lokum

 

Tak myślałam, że pojawią się tu takie "mądre" odpowiedzi. Mój błąd, że nie napisałam o tym, że nie chciałabym sprzedawać mieszkania, Twój błąd, że oceniasz nieznaną Ci osobę (pracuję i zarabiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, ale bolesna. A co do gazu, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co to znaczy "drogo" a co tanio. Zapytaj sąsiadów ile ton węgla zużywają rocznie. Przy obecnej cenie gazu ziemnego każda tona węgla odpowiada ok. 1050zł rachunku "za gaz". Mając kwotę będziesz sobie mogła odpowiedzieć czy cię stać na utrzymanie tego mieszkania czy nie. W dobrze ocieplonym bloku za podobny metraż nie płaci się więcej niż 1000zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam ogrzewanie gazowe, bowiem z relacji znajomych wiem, że opłaty sa bardzo wysokie.

Na chwile obecną jestem sama z całym remontem i późniejszym użytkowaniem, więc fakt noszenia węgla na 3 piętro też mnie nieco przeraża, ale przeżyję :)

 

Proszę o doradzenie co byłoby najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku.

Z góry dziękuję za rady :)

 

Witam.

Zamiast wykluczać ogrzewanie gazowe na podstawie opinii znajomych lepiej po prostu przeliczyć jakie będzie zużycie gazu i koszt.

Jeżeli nie ogrzewanie gazowe to kocioł z podajnikiem na ekogroszek.Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie go w piwnicy - oczywiście jeżeli jest taka możliwość.

 

Pozdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko namawiam na gaz. Trzecie piętro- kto będzie nosił węgiel ? A poza tym z mieszkania zrobisz sobie kotłownię- będzie śmierdzieć nie ma "bata" . Jeżeli nawet jest możliwość zamontowania pieca w piwnicy ( w co bardzo wątpię ) to albo wydasz kupę kasy na piec z podajnikiem albo ktoś będzie musiał do pieca chodzić co 2-3 godz. Jednym słowem kupa zachodu i smrodu. A tak cicho, ciepło, komfortowo i kto wie może i nie najdrożej( przy rozsądnym użytkowaniu ). Instalacja grzejnikowa i wodna przy piecu gazowym jest dużo prostsza i co za tym idzie- tańsza. Przemyśl, popytaj, przelicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja grzejnikowa i wodna przy piecu gazowym jest dużo prostsza i co za tym idzie- tańsza. Przemyśl, popytaj, przelicz.

 

Najprostszą i najbezpieczniejszą jest grawitacyjna instalacja CO z otwarym naczyniem wzbiorczym.Przy dużej różnicy wysokości między środkiem kotła a środkiem środkiem grzejników nie są potrzebne duże średnice rur a odpada montaż pompy.

 

Pozdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedzi

Co dla mnie oznacza drogo hmm 2300zł rocznie. Bo tak wydają sąsiedzi z piętra pierwszego.

Blok nie jest ocieplony i tu jest bardzo duży problem.

Nie mam za to problemu z węglem (patrz--> tata górnik)

Spółdzielnia nie zgadza się na montaz pieca w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz rezygnować z palenia węglem.Do ogrzania takiego lokalu można zastosować kuchnie z płaszczem

wodnym podłączoną do grzejników i bojlera.Sam miałem podobne rozwiązanie do tej pory z tym że

kuchnia była wykonana przeze mnie tobie polecił bym gotowy wyrób.

Link do przykładowych kuchni.

Do ogrzania 60 m 2 plus ciepła woda w moim przypadku wystarczyła kuchnia 5 kW.

Zasilała trzy grzejniki w trzech pomieszczeniach w samej kuchni wystarczyło ciepło emitowane przez nią.

Spalała ok. 2.5 tony węgla w sezonie grzewczym.Latem ciepła woda użytkowa była ogrzewana prądem

po przez grzałkę zamontowaną w bojlerze.Dodatkowo można ją używać do gotowania a niektóre modele

do pieczenia.Niestety takie rozwiązanie wymaga stałego nadzoru nad kuchnią.

W przypadku pieca kaflowego po jego wygaśnięciu jakiś czas oddaje ciepło do otoczenia.

W przypadku kuchni po jej wygaśnięciu grzejniki szybko przestają grzać.

Trzeba by było rozważyć za i przeciw takiego rozwiązania w twoim przypadku ponieważ nie jest to rozwiązanie

idealne.Wiadomo idealnie było by zamontować ogrzewanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedzi

Co dla mnie oznacza drogo hmm 2300zł rocznie. Bo tak wydają sąsiedzi z piętra pierwszego.

Blok nie jest ocieplony i tu jest bardzo duży problem.

Nie mam za to problemu z węglem (patrz--> tata górnik)

Spółdzielnia nie zgadza się na montaz pieca w piwnicy :)

 

Czyli spokojnie spalisz 2,5 - 3t węgla w sezon. Ile tata dostałby za 3t na kartki w kasie ? 2000 ? Dla 300zł zysku rocznie nie warto wybierać węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.