Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś Piszczy!


kris2s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moze sie rozszczelnil przy tej temperaturze cisnienie wzrasta i ucieka nieszczelnoscia zobacz czy z komina nie leci bialy dym -para wodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz lepiej na zimne dmuchac ,wylacz piec nabij cisnienie takie jak ci syczy i obserwuj gzie sie cos dzieje jeszcze mrozow nie ma to mozesz zrobic a jak nie szukaj fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kris2s

 

Dołączę się do opinii kolegi z cytowanego postu. Oczywiście nie zaszkodzi, jak dokładnie poobserwujesz swój kocioł pod kątem ewentualnych strat wody, co by sugerowało nieszczelność - licho nie śpi.

Myślę jednak, że piszczenie które słyszysz w swoim kotle jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem, szczególnie po przekroczeniu przez kocioł pewnej temperatury. Po przekroczeniu 65 *C na pewno będzie coś słychać.

Przypomnij sobie co słyszymy z czajnika, gdy temperatura wody szybko wzrasta. Czajniki elektryczne, szczególnie te czyste dość głośno szumią, czajnik aluminiowy, podgrzewany intensywnie na palniku gazowym, szczególnie taki, w którym osadził się kamień wydaje dźwięki zbliżone właśnie do piszczenia. Tak w czajnikach jak i w kotłach zjawisko to wynika z tzw. miejscowego podgotowania wody. Zdecydowanie szybciej występuje w kotłach dolnego spalania. W kotłach tych gorące spaliny wciągane są w dół (bądź tył kotła) do komory spalania i dalej do wymiennika - takie jest założenie eksploatacyjne i tak ma być. W komorze spalania i na początku wymiennika jest najwyższa temperatura i tam powstają niepokojące dźwięki. Gdy w kotle intensywnie się pali i kocioł przekroczy pewną temp. zaczyna piszczeć, szumieć itp. Wystarczy na dłuższą chwilę otworzyć drzwiczki zasypowe i piszczenie ustaje. Bierze się to stąd, że gdy całkowicie otworzymy drzwi zasypowe, to wpuszczamy na raz tak dużą ilość zimnego powietrza, że palenisko i komora spalania zostanie szybko ochłodzona. U mnie kocioł (fabrycznie tzw. uniwersalny, dolno - górny, przerobiony przeze mnie na dolny) zachowuje się dokładnie tak, jak opisujesz.

Ważne jest, aby proces spalania paliwa w kotle odbywał się w miarę wolnym tempie, ale ciągle.

Jeśli kocioł będzie sterowany sterownikiem elektronicznym, np UNISTER, który działa w dwóch cyklach -klapa dolotu powietrza otwarta lub zamknięta, to zjawisko to będzie występowało szczególnie. Aby je zminimalizować należy tak ustalić pozycję klapy dolotu powietrza, aby w pozycji "zamknięta" istniała mała szczelina (podstawiamy klapkę śrubą regulacyjna na klapce), przez którą kocioł będzie pobierał na tyle powietrza, że nie zacznie gwałtownie przygasać i dymić (z komina), ale i nie będzie się rozbiegał. Spalanie jest wtedy bardziej równomierne, nie ma gwałtownych skoków temperatury a więc i zjawisko miejscowego podgotowania nie występuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mysz tam weszla i powyzej 65 stopni piszczy bo jest jej za cieplo :)

 

A tak na powaznie, moze to zawor bezpieczenstwa wydaje takie dzwieki. Moze w gornych warstwach ''zalega'' powietrze i po prostu uchodzi przez zawor. Moze sprobuj go lekko przekrecic wypuszczajac powietrze. Tylko z czuciem bo ''rzygnie'' woda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.