Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.
Jestem pierwszy raz na tym forum i szukam dobrych rad na temat kotlow na eko groszek a konkretnie zeby ktos mnie ukierunkowal na cos, do chwili obecnej wciaz odbijam sie od firm takich jak:
-klimosz ling duo 15 kw
-defro duo 15 kw
-galmet 17 kw
- sas
Powierzchnia ogrzewana to 120 m2 plus garaz 25 m2( z tym ze tutaj zastanawiam sie czy zamontowac malutki grzejnik) sciany 24 cm ocieplone steropianem 10 cm okna plasitki nowe, zamontowane rowniez sa rolety okienne.
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale moge podpowiedziec ze ja bym kupil tlokowca duzo sie aczytalem moje sugestje to firma Tigner ,Budkot,Grobelny ze sterownikiem titanic lub perfekt ,jak cos wiecej pisz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu.One wszystkie maja awaryjna palenisko.Podajniki tlokowe maja to do siebie ze sie malo zacinaja kolega ma piec z But-kota juz 7 lat i smiga jak ta lala ,ja tea mysle o takim kotle.Nie wiem czy juz stosuja nowa wersje palnikow tlokowych zplaszczem wodnym ikopula dopalajaca ma jescze poprawic spalanie.Serwis wiesz ja mieszkam w Tychach tez daleko. jak ma sie smykalke do techniki chociaz nie wielka to dasz rade powoli te urzadzenia nie sa takie jak piec gazowy ,czeba kolo nich chodzic ,a placic za gaz za przeplyw to wol sie troche pobrudzic.Nik z nas nie ma pojecia o kalorycznosci gazu tlocza azot i za to placimy my niedouczeni.w szwecji placa za kalorycznosc gazu to w tedy zaloze gaz ale nie za te pieniadze,pisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgola odmienny ten kociolek niz moi faworyci dluzszy czas sie zastanwialem nad klimoszem i defro ...potem gdzies cos tam wyczytlaem o sas-ie i zacely sie schody teraz pojawil sie kolejny :-) tak lektura bedzie dluga, co prawda mam jeszcze rtoszke zasu gdyz na montaz umowiony jestem na kwiecien takze musze dowiedizec sie ile to cudo kosztuje i jak serwis wyglada? jedyny problem jaki moge miec to komin wysokosc mojego to 4,5 m tam podaja minimum 5,5 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grejnikow to trzeba uwazac by nie byly za male tak po nie fachowemu mozesz policzyc 120W/m2 w lasience 130W zawsze mozesz przykrecic na glowicy termostatycznej ,daj je warto. :) a komin dobudujesz 1m :P przy budowie trzeba myslec i nie dac sie omamic Ty w tym domu bedziesz mieszkal a nie projektent ,czy fachowcy co wzieli kase,pamietaj .Znam ludzi co po roku zrywali parkiet bo go zle "FIRMA'polozyla -masakra z tymi fachowcami tak na wiase to cza ich szukac ze swieczka . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł Grobelny i jestem z niego bardzo zadowolony, uruchomiłem go w lutym 2009 nie miałem z nim żadnych problemów palę w nim non stop od lutego (latem ogrzewałem bojler 220l), nie wiem jak jest z serwisem bo nie korzystałem i oby tak jak najdłużej. Kocił jaki mam ma sterownik Ognik plus cwu, według mnie tak jak obecnie oceniam to wadą tego kotła jest jedynie typ sterownika ponieważ nie ma sterowania pogodowego i sterowania zawrami 4d, więc musiałem dokupić drugi sterownik, lecz teraz jestem bardzo zadowolony z mojego ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ze z uwaga przygladam sie temou piecowi gdyz dysponuje dodatkowa komora na drewno co nie ukrywam ze mnie interesuje mozesz powiedziec mi jaka masz moc i ile minej wiecej kosztuje taki piec?

Ja mam piec o mocy 25 kw, a koszt chyba bardzo podobny do innych tego typu, ja kupowałem na jesieni 2008 i wtedy pałaciłem około 7600, tak kojarzę, ten piec, według mnie miał jeszcze jedną zaletę w porównaniu z innymi a mianowicie waży dużo więcej niż piece o podobnej mocy i wymiarach, co według mnie może świadczyć że jest z grubszej blachy, tak mi się bynajmniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec o mocy 25 kw, a koszt chyba bardzo podobny do innych tego typu, ja kupowałem na jesieni 2008 i wtedy pałaciłem około 7600, tak kojarzę, ten piec, według mnie miał jeszcze jedną zaletę w porównaniu z innymi a mianowicie waży dużo więcej niż piece o podobnej mocy i wymiarach, co według mnie może świadczyć że jest z grubszej blachy, tak mi się bynajmniej wydaje

a odnośnie awaryjnego paleniska ja również uważałem że dla mnie będzie to bardzo potrzebne, lecz nie używałem go ani razu nawet przez całe lato grzałem bojler miałem i teraz mogę stwierdzić że dla mnie awaryjne palenisko jest zbędne a w przypadku braku prądu i tak nie bedzie działać mi centralne ogrzewanie i będę miał przyjemnośc ogrzewać dom kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i z grubszej tylko jakiej jakości?? o to jest pytanie....masa nie jest wyznacznikiem jakości i efektywnosci kotła

Ja jednak wolaem ten najcięższy jaki znalazłem, równie dobrze ten może być z najlepszej blachy a te które sa z cieńszej blachy też mogą być z gorszej jakościowo, jakości blachy nie sprawdzimy w żaden sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje racje. wedlug mnie kociol zrobiony z dobrej jakosci stali kotlowej przy wlasciwej eksploatacji potrzyma nam dlugie lata a grubosc tzw. blachy nie ma na to wiekszego wplywu.zawsze jest jakies optimum

 

 

marekd podsunal mi tematy z Pleszewa kiedy sprawdzilem producentow z tamtego regionu to sie zdziwilem ze tego tyle tam...kotly naprawde wygladaja na solidne ...np grobelnego czy dziubarczyk kootlostal etc...jest w czym wybierac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jaki ja kupiłem też jest wykonany z blachy kotłowej i posiada na jej jakośc odpowiednie certyfikaty, lecz według mnie stal to jest tylko stal i mimo wszystko kroduje

 

niezaprzeczalna racja ..w gre jeszcze wchodzi marka..dla porownania Mercedes-y na tle innych marek tak szybko nie koroduja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozliwe..nie wiemy kto z kim ma uklady..moj sprzedawca z kolei polecil mi heiztechnik-a mimo ze handluje kotlami Galmet. gdybym mial odpowiedni budzet wybralbym klimosz-a jednak wystarczylo tylko na heitechnik-a i poki co jest ok.czas pokarze czy to dobry wybor. Zaopatrzylem sie w firmie ktora wykonuje instalacje co.z przeprowadzonego wywiadu;) wynikalo ze wiecej w okolicy Heiztechnik-ow niz Galmet wiec z tad moj wybor.pozatym Galmet nie ma rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiego powodu? produkuja to tzn ze ludize kupuja...:-) moj instalator dysponuje w sumie tymi kotlami ktore mi zaproponowales ale kiedy krecilem sie kolo niego powiedzial ze mam tutaj leszpe cacko galmeta 17 kw (pewnie lepszy uklad z producentem ) ... :-)

instalatorzy- sprzedawcy mowia nam to co chcemy uslyszec..a co do kotlow z Pleszewa..jest wiele firm ktore sprzedaja..a pozniej zapominaja o kliencie..wystarczy poczytac na forum..moim znajomym piece mialowe z Pleszewa niezbyt sie sprawdzily.stad ten moj dystans.moze wszystko zalezy od tego na jaki produkt sie trafi ale ja omijam z daleka Pleszew.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.