Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Instalacji Co


doman

Rekomendowane odpowiedzi

witam.instalacja na grawitacji w miedzi,zwykły kocioł, na węgiel,podłączony bojler około metr nad kotłem ,wpięta w układ pompka co.wszysko dziala niby dobrze ,tylko że w domu jest albo za gorąco ,albo za zimno,i do kotła trzeba często latać.

1.czy montaż unistera to dobry pomysł.jak go najlepiej ustawić[temp.pompka]

2.mam 5 grzejników aluminiowych ,średnica rurek od kotla 28 przy grzejnikach 18.,wzsysko na dużych spadkach, mam zamiar zamontować na 4 grzejnikach zawory termostatyczne ,jakie wybrać czy muszą być grawitacyjne ,jeżeli założyłbym sterownik unister

3.dotychczas w lato ogrzewam wodę elektrycznie,ale rachunki przerażają,czy żeby odciąć inst.co wystarczy wmontować zawór tylko na powrocie .pompka na zasilaniu nad pompką bojler podłączony grawitacyjnie,jak wtedy ustawić unistera.

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Załączam uproszczony schemat mojej instalacji,przepraszam za jakość,ale mam nadzieję,że da się coś zrozumieć.

 

Od kotła idzie zasilanie,średnica 28,dalej przez strop na poddasze gdzie rozchodzi się do grzejników.

Przy grzejnikach średnica rurek 18.

Ogólnie wszystko bardzo dobrze działa na grawitacji,pompkę załączam tylko awaryjnie.

Kocioł ma moc około 08 KW.

Powierzchnia mieszkania około 70 m2.

Problem polega na tym,że bardzo często trzeba dorzucać do kotła i mam bardzo duże skoki temperatur,albo jest za gorąco albo za zimno.

 

 

post-12171-1259244490_thumb.jpg 1-Kocioł

2-Zawory kulowe

3-Zawór różnicowy

4-Pompka

5-Naczynie wzbiorcze

6-Pion zasilający

7-Rozgałęzienia na grzejniki

8-Bojler 80 litrów

9-Powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieki za odpowiedzi ,zdecyduje sie chyba na unistera ,można dokupic panel do domu ,a ja nie mam wejscia do kotlowni z domu ,tylko trzeba wychodzic na zewnątrz.

Mam jeszcze pytanko co by można zrobic by mieć w miarę równą temperaturę w domu

w tej chwili przy obecnych temperaturach zakręcam niektore grzejniki.Wracając do unistera

jaką ustawić temp. zalaczania pompki podczas ogrzewania co i cwu,a jaką ogrzewając latem tylko cwu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.