Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszacz Do Podłogówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mikos89W

Mikos89W

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 13:34

Witam. Mianowicie mam problem z uruchomieniem podłogówki która została podłączona w następujący sposób. Śledziłem kilka podobnych tematów na forum i nie potrafię sobie odpowiedzieć czy to będzie działać poprawnie. Zauważyłem że w innych schematach na powrocie znajduje się zawór regulujący ciśnienie a na tym schemacie jest zwykły zawór kulowy i czy to może być problemem?? Pompa ma być uruchamiana poprzez termostat przylegowy, który ma dwie możliwości podłączenia: 1). włącza pompę gdy temperatura czujnika osiągnie temperaturę zadaną (np 30 stopni ustawione na potencjometrze a wyłączy się gdy osiągnie 80 stopni ( zabezpieczenie termiczne) 2). Pompa pracuje cały czas a gdy termostat osiągnie temperaturę zadaną (np. 50stopni) rozłączy pompę. Szczerze myślałem o drugim sposobie aby zabezpieczyć podłogówkę przed przegrzaniem. Z góry dziękuje za pomoc i dołączam schemat tego mieszacza.

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4269 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 14:26

Brakuje termostatu ograniczającego temperaturę na zasilaniu.
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#3 OFFLINE   Mikos89W

Mikos89W

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 14:36

Jaki to ma być termostat i gdzie go zamontować??
  • 0

#4 ONLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 961 postów
  • Zainteresowania: ogrzewaniapodlogowe.pl
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 25 listopad 2009 - 19:46

Witam. Mianowicie mam problem z uruchomieniem podłogówki która została podłączona w następujący sposób. Śledziłem kilka podobnych tematów na forum i nie potrafię sobie odpowiedzieć czy to będzie działać poprawnie. Zauważyłem że w innych schematach na powrocie znajduje się zawór regulujący ciśnienie a na tym schemacie jest zwykły zawór kulowy i czy to może być problemem?? Pompa ma być uruchamiana poprzez termostat przylegowy, który ma dwie możliwości podłączenia: 1). włącza pompę gdy temperatura czujnika osiągnie temperaturę zadaną (np 30 stopni ustawione na potencjometrze a wyłączy się gdy osiągnie 80 stopni ( zabezpieczenie termiczne) 2). Pompa pracuje cały czas a gdy termostat osiągnie temperaturę zadaną (np. 50stopni) rozłączy pompę. Szczerze myślałem o drugim sposobie aby zabezpieczyć podłogówkę przed przegrzaniem. Z góry dziękuje za pomoc i dołączam schemat tego mieszacza.

Witam ,glowica z kapilarą którą masz na rozdzielaczu zabezpiecza Ci podłogówkę przed przegrzaniem , więc wybrał bym ten 2 wariant bo wtedy zyskujesz jakąś niewielką oszczędność energi gdy nie palisz w piecu nie musisz pamiętać żeby włyączać pompę i odwrotnie , a co do zaworu na powrocie powinien być jak najbardziej , zwykły nastawny dlatego że pętle podłogówki stawiają dość duży opór i może się tak stać że ciepła woda nie będzie wchodziła w obwody tylko popłynie spowrotem do pieca .Pozdrawiam Tomek
  • 0

Sterowanie podłogówki :http://forum.finish-....php?f=54&t=721

#5 OFFLINE   Mikos89W

Mikos89W

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 22:02

Ale jaki to ma być dokładnie zawór?? Może model albo jakąś nazwę? Tak myślałem że bez tego zaworu woda może płynąć prosto do pieca ponieważ podłogówki stawiają większe opory tylko nie wiedziałem jaki to ma być dokładnie zawór. pozdrawiam Mikołaj
  • 0

#6 ONLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 09:31

Witam możesz sobie założyć zwykły zawór grzejnikowy ,który montuje się na grzejniku taki na klucz imbusowy ,ale polecałbym Ci zawór Honeywell v907xdsl15 ,posiada on nastawę wstępną którą możesz przykręcić powrót i dodatkowo posiada wkładkę na którą w przyszłości możesz założyć siłownik sterowany pogodówką ,pozdrawiam
  • 0

Sterowanie podłogówki :http://forum.finish-....php?f=54&t=721

#7 OFFLINE   Mikos89W

Mikos89W

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 11:10

Jakiej średnicy założyć ten zawór?? 1/2" czy 3/4" całość powierzchni ogrzewania podłogowego ok 90m2. Czy występują zawory powrotne 3/4"?? Bo jakoś nie mogę znaleźć tego zaworu o którym pan pisał. pozdrawiam Mikołaj
  • 0

#8 ONLINE   tomekb

tomekb

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 13:14