Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Leje Sie Z Komina


damianos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ogrzewam dom piecem na miał od ponad 2 lat . Ostatnio wyczyściłem komin, i od tego momentu koło pieca wypływa jakaś ciecz- wygląda to na zwykła wode ze sadzą. Nie wycieka to z pieca tylko z pozostawionej dziury w scianie w pionie komina ( tak naprawde niewiem po co ona jest )

 

Prosze o porade skad to moze sie brac i jak to zwalczyc?? , bo coraz wiecej sie to paskudztwo leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz komin.Z czego jest zbudowany,czy są wkłady czy tylko cegła.Jaka wysokość i średnica.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Guitar! Jankiem nagulałem ze 50 km w tym roku bo się ze skrzynką biegów powaliło przy regulacjach. I nie mam z kim śmigać bo kolesie pokupili cudeńka i nie wyrabiaja za mną. Jak wiadomo, najstarszy motor i jeździec jedzie na początku, gówniarze za nim.

 

Ad rem : do komina leje się woda z kanalizacji , inst, wodnej lub deszczówka. Nie takie jaja się widziało! To niemożliwe aby z paliwa typu węgiel. Prędzej z drewna nawet suchego. [z celulozy jako węglowodanu po spaleniu powstaje CO2 i H2O ]a o mokrym drewnie nie wspomnę [np. 30% wilgoci wagowej trzeba najpierw ODPAROWAĆ ]

 

Szukaj źródła wody poza kotłem! Hej! [ a jak nie znajdziesz to dupa!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a przyczyna nie może być w górnej, ponad stropem nieocieplonej części komina?

Moi fachowcy od murarki bardzo mnie przed tym ostrzegali i pomimo systemowego komina, powiedzieli, że nie postawią bez wełny.

 

Może kolega wyczyścił sadzę i zniknął naturalny izolator?? - to tylko moje dywagacje.

 

Najprościej podnieść temperature w kominie zwiększając nadmuch, tylko to powoduje duże straty - wiecej powietrza=więcej konieczności opału=więcej zł

 

P.S.

Znając moje szczęście do instalacji pewnie niedługo sam będę miał taki problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z górnej części komina wsiąka w komin- a jak- a reszta co spływa nie ma szans dopłynąć do piwnicy bo wyschnie w suchych spalinach dolnej cz. komina gdzie jest poniżej p-tu rosy i w końcu wyleci .

To co wsiąkło odparuje w końcu kiedyś lecz kwasy zostaną na wsze czasy.

Ocieplić końcówkę komina.

 

Jarek! A magikom gorzały za ocieplenie to dałeś???

 

Ad rem: Ostatnia możliwość to zły sąsiad co wiaderkiem wodę dolewa do rzeczonego komina.

A nie ubywa ci wody w zładzie CO?????

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci ten otwór w kominie. Może fachowcy zostawili aby założyć tam drzwiczki do czyszczenia komina tylko ich tam nie założyli. Na pewno nie powinno go tam być. Konin ma być szczelny na całej swej długości. Ale skoro ona już tam jest to musisz ją jakoś "załatać". Może właśnie jest to rozmiar dla typowych drzwiczek. Zmierz, kup, załóż i po kłopocie. Jeśli nietypowy to zamuruj lub zatkaj przynajmniej wełną. Co byś nie zrobił to nie może tam być żadnego otworu. Podnoszenie temp. spalin nie pomoże. Przerabiałem taki przypadek u siebie kiedy to nie wiem jakim cudem otwarły się drzwiczki w kominie na strychu. Po ich zamknięciu problem znikł. Objawy były identyczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z górnej części komina wsiąka w komin- a jak- a reszta co spływa nie ma szans dopłynąć do piwnicy bo wyschnie w suchych spalinach dolnej cz. komina gdzie jest poniżej p-tu rosy i w końcu wyleci .

To co wsiąkło odparuje w końcu kiedyś lecz kwasy zostaną na wsze czasy.

Ocieplić końcówkę komina.

 

Jarek! A magikom gorzały za ocieplenie to dałeś???

 

Ad rem: Ostatnia możliwość to zły sąsiad co wiaderkiem wodę dolewa do rzeczonego komina.

A nie ubywa ci wody w zładzie CO?????

 

Hej!

 

Że niby 200zł *2, czyli, że 400zł w komin poszłoooooo???? :huh:

to mnie Baca osłabiłeś........, miało być, ze lepszy ciąg, że woda wyparuje bo cieplejszy, i takie bzedy.......

tiiiaaa. ciekawe gdzie jeszcze wywaliłem pieniądze "w komin"

a trafiłem na niepijących - cud na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.