Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie PodŁogowe ! Zasilenie Z Ciepłowni ?


firmaremont

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie !

W planach budowa "szeregówki" kilka domków, ogrzewanie grzejnikowe z ciepłowni, nie wiem jeszcze czy własna ciepłownia (wspólnota) , czy też miejska. Nie wiem jeszcze jak rozliczane ma być dostarczanie ciepła ?? ( wody ) Pytanie jest takie ???

Czy można zamiast ogrzewania grzejnikowego zastosować podłogowe ??

Czy wystarczy rozdzielacz + pompa + zawór RTL ??

Czy zastosować płytowy wymiennik ciepła + własny obieg ( rozdzielacz , pompa, naczynie ) ??

 

 

Ogrzewanie podłogowe ma być jedynym ogrzewaniem .

 

Proszę o informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie miejskie jest "podobno" dość tanim sposobem ogrzewania. A "podobno" bo wszystko tkwi w szczegółach taryfowych dostawcy, są takie ciepłownie gdzie z zasady odmawia się przyłączenia odbiorców poniżej pewnego zapotrzebowania na moc czy zużycia ciepła. Jak sam piszesz nie znasz jeszcze szczegółów rozwiązań jakie zaproponuje projektant z wykonawcą osiedla. Aby konkretnie odpowiedzieć na twoje pytania trzeba znać właśnie rozwiązania projektowe:Czy ma być jeden węzeł (grupowy) na wszystkie budynki czy w każdgo budynku osobno ma być węzeł cieplny, czy ma to być dostawa CO czy również cwu. Ogólnie to można odpowiedzieć ze nie ma przeciwwskazań do zastosowania ogrzewania podłogowego z wykorzystaniem ciepła miejskiego. Jeżeli ma to być sama podłogówka to raczej nie na zaworach RTL ale obiegi grzewcze z zaworami mieszającymi (liczba obiegów zależy od wielkości podłogówek). Odpowiedź na twoje 3 pytanie wiąże się właśnie ze szczegółami rozwiązań tech. układu CO. Jeżeli do bydynku będzie dostawa ciepła o niskich parametrach (z węzła grupowego rozdział na poszczególne budynki) to już nie trzeba dodatkowego wymiennika , a ciepło niskich parametrów można rozprowadzić po budynku. Inaczej będzie wyglądła instalacja gdy do budynku będzie doprowadzone ciepło wysokich parametrów, wtedy musisz mieć węzeł cieplny z wymiennikiem (1 lub 2 w zalezności czy jest to węzeł jedno czy dwufunkcyjny CO + cwu)pompami , układami regulacji i sterowania oraz licznikiem ciepła (jak w wyszukiwarkę wpiszesz hasło "kompaktowe węzły cieplne" poznasz szczegóły budowy). Powinieneś dowiedzieć się więcej o kosztach rozwiązań (dostawa ciepła miejskiego a własna kotłownia czy wogóle dopuszczona jest możliwość budowy własnej kotłowni a jeżeli tak to na jakie paliwo) porównać opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.