Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ups A Kocioł Ktm 25


robbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam pytanie dotyczące zasilania awaryjnego kotła co ktm25 z pleszewa z podajnikiem tłokowym.Czy taki ups moze nadawac sie do pociągnięcia tego pieca http://www.allegro.pl/show_item.php?item=816288590 Czy nie zamała moc maksymalna 700 wat?(nie wiem ile moze silnik podajnika i dmuchawa pobierac podczas startuChciałbym takze ups podłączac pod agregat prądotwórczy bez elektronicznej stabilizacji napięcia(marketowy 2kw) poniewaz na samym agregacie nie che mi chodzic dmuchawa pieca(słychac tylko buczenie)Czy ewentualnie taki ups rozwiaze mi sprawe??Czekam na odpowiedz.Z góry dzekuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.UPS do pieca musi miec czysty sinus nie modyfikowany a jaki jest na tym UPesie z allegro to nie wiemy ze pisze ze jest to nie znaczy ze czysty -taki jak w sieci.Uwazam ze do takiego pieca trzeba porzadny ups nie ma co oszczedzac bo wiesz moga byc problemy jak padnie Ci sterownik podczas zimy ,pozamiatane.Agregat nie z marketu to porazka nie stosowac do tak zaawansowanej elektroniki .wiadomo ze producenci tych wszystkich sterownikow oszczedzaja na wszystkim a zasilanie to najwazniejsza zecz systemu.szukaj agregatu ze stab.obrotow .Ja mialem przyjemnosc widziec inst.elek.z agregatem 3x400V -4kw na faze i systemem AZR-automatyczne zalaczenie rezerwy .Cena.....niezla w tej opcji okolo 12tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo w fazie budowy domu zastanawiałem się nad jakim UPS lub agregatem, lecz nie mogłem sobie przypomieć kiedy ostatnio w mojej miejscowości nie było prądu spowodowane awarią i było to chyba ostatni raz w latach komuny kiedy był podawany w pierwszym programie Polskiego Radia komunikat o jakimś stopniu zasilania chyba to był dziesiąty stopień zasilania, a od tamtej pory przerwy w dostawie energii, bywają u mnie tylko w przypadku kiedy elektrownia prowadzi jakieś prace na linii, najczęściej jest to latem i nie trwa z regóły więcej niż dwie trzy godziny. Ja w przypadku braku prądu zrobiłem sobie kominek, bo teraz to żona mi protestuje abym nie rozpalał bo w domu jest za gorąco. Według mnie to nie warto inwestować w taki sprzęt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS do pieca musi miec czysty sinus nie modyfikowany

 

Z tym czystym sinusem to nie jest takie pewne.

Ja kupiłem UPS typ APC 900VA. Nie wiem jaki on ma sinus.

 

W razie braku energii elektrycznej UPS zasila pompę obiegową CO, regulator temperatury i dmuchawę (włącza się ona w zależności od wysterowania z regulatora). Maksymalny czas podtrzymania napięcia wynosi około 3 godzin. U mnie rzadko zdarzają się wyłączenia energii elektrycznej. Jeżeli już są to zazwyczaj trwają poniżej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.