Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kotła Krzaczek Skp Ze Sterownikiem Sk9000


melkor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wwszystkich, mam pytanie odnośnie ustawień sterownika kotła Krzaczek SKP 17 kW ze sterownikiem SK9000, codzi mi o prawidłowe parametry czasu podawwania, przerwy w podawaniu, mocy dmuchawy, podajnika w podtrzymaniu, czasu przedmuchu i mocy przedmuchu takich które dadzą oszczędność w spalaniu. Moje ustawienia to:

czas podawania 10 s

przerwa w podawaniu 30 s

moc dmuchawy 48%

podajnik w podtrzymaniu 15 min

przedmuch 6,5 min

czas przedmuchu 15 s

temp kotła 60 C

niestety nie mogę ustawić czasu podawania paliwa w podtrzymaniu zauważyłem że ten czas jest taki sam jak w czasie podawania paliwa podczas pracy kotła. moje zużycie eko groszku to 25 kg na dobę przy ogrzewaniu 120 m2 (66 m2 docieplone i szczelne natomiast pozostała częśc nie szczególnie ocieplona) Bardzo proszę użytkowników takiego kotła bądź fachowców o radę w dobraniu odpowiednich ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam te kotły. Co rozumiesz przez oszczędności w spalaniu? czy masz regulator pokojowy? czy masz pogodówkę? czy masz zawór 4 lub 3 drogowy? Jak wygląda kopczyk w retorcie? Czy przerzuca nie zupełnie spalony opał? czy jest priorytet CWU? Generalnie przy takich temperaturach na zewnątrz jest to pole doświadczalne. Podawanie na podtrzymaniu, nie wpływa tak znacząco na zużycie opału lecz na jego całkowite /lub nie/ spalanie. Parametry masz zbliżone do ustawień fabrycznych. Podaj więcej informacji ale na temat tego o co pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc od początku, nie mam regulatora pokojowego, nie mam pogodynki, nie mam ustawionego priorytetu na CWU zawór mam 3 drogowy jeżeli chodzi o kopczyk na retorcie to próbuje go ustawić tak żeby był stożkowy i dośc wysoki niestety czasy podawania jakie ustawiam powodują jego zapadanie, tworzy się przy tym szlaka z groszku którym opalam. przez oszczędność rozumiem spalanie przy takiej dośc ciepłej przecierz pogodzie około 20 kg na dobe. czy jest to możliwe przy tym kotle i tym sterowniku?? co by Pan poradził żeby zejść ze zużyciem węgla do tej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysokim stożkiem nie przesadzaj, stożek powinien być szerokości otworu retorty, jedna z przyczyn szlakowania i nie dopalania groszku to czas podawania ciut za długi. Ustawienie dmuchawy jest w normie, możesz spróbować otworzyć lub przymknąć przesłonę na dmuchawie/ płomień powinien być jasnopomarańczowy bez tworzenia się sadzy. Otwórz drzwiczki i sprawdź patrząc na płomień zamykając i otwierając przepustnicę na dmuchawie. Samo zapadanie się stożka to nie powód do zmartwienia, dopóki żar jest widoczny u wylotu retorty jest ok. Zmień czas podawania o jedną sekundę, jeśli nic się nie zmieni jeszcze o jedną, itd. Z tych 10 sek. w czasie podawania ujmij 1 może 2 sekundy, a w przerwie w podawaniu dodaj 2 lub 3 sekundy. Pamiętaj- nigdy nie zmieniaj ustawień hurtem o kilka lub kilkanaście sekund. Czasem wystarczy 1 sek. Prosty reg. pokojowy możesz kupić za 70-80 zł, pozwoli na oszczędność kilku kg groszku! Możesz ustawić na kotle 55 lub 57 stopni, też zmniejszy to dzienne zużycie.

PS A gdzie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.