Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak jest z tym PIDem i ekogroszkiem?


zaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Ostatnio czytam trochę o sterownikach PID. Co prawda bardziej z ciekawości niż potrzeby takiego urządzenia...

 

Moje pytanie brzmi: Jak to jest?

Producenci zapewniają, że jest super... Same zalety, zero wad. Tymczasem znalazłem na forum opinię posiadacza pieca Hef 25kW (taki jak mój), który nabył sterownik PID firmy elektro-met. Jego spostrzeżenia to:

1) spalanie WIĘKSZEJ ilości węgla

2) dłuższe nagrzewanie się pieca (sterownik powoli zwiększa wydajność pieca)

3) mniej sadzy

4) brak przerw podczas pracy pieca.

 

Czy jest na forum jakikolwiek użytkownik sterownika PID wraz z kotłem na ekogroszek? Jak to jest w rzeczywistości?

Hef testuje swoje piece z tymi sterownikami ale póki co nie decyduje się na ich sprzedaż...

:D Czekam na Wasze opinie :)

 

EDIT: Kurcze, temat troszkę nie w tym dziale co trzeba... Proszę moderatora o przesunięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Producenci obawiają sie niesprawdzonych nowości, wolą sami przetestować przez sezon i aby być pewnym produktu. W grę wchodza później dodatkowe serwisy, nerwy itp.

1. problemem jest zbyt duża dawka paliwa, bo nie myśle że ciagnie lewe powietrze przez wentylator - wtedy terminator ciągu. Jeśli nie zmianił tego producent kotła a sterownik był kupowany oddzielnie to trzeba dokonać ręcznie zmian. Temat sprawdzony nie tylko u mnie, działa ok

2. Sterownik powoli dopasowuje sie do układu - nowy po zamontowaniu do 10 godzin max. Potem nie ma problemów - jak trzeba to daje ogień na całe palenisko. Zreszta grzanie na 100% mocy nie przynosi chyba oszczędności.

3. Mniej sadzy i drobny popiół z mniejszą ilościa spieków lub ich brak to zaleta.

4. Brak przerw i ciągła praca bez zdymiania paliwa to jak przeczytałem na tym forum też duża zaleta i oszczędność.

Duża zaleta to brak konieczności zmiany ustawień przy stosowaniu różnej jakości opału. Po ekogroszku mozna wsypac pelletu i będzie paliło się bez problemu. Znam człowieka który miesza groszek z miałem przy tym sterowaniu i pali sie mu świetnie. Miał powodował czasami blokowanie sie podajnika więc zastosował rewers na 2s. Wtedy luzowało opał w podajniku i nie było problemu ze startem. Teoretycznie powinno wtedy brakować tych 4 s pracy ale sterownik zaraz sam to skompensował.

Ja jestem bardzo zadowolony i znajomi też. Jest to moja opinia użytkownika i nie jestem w żaden sposób związany z producentem :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.