Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo Z Sterownikiem Pokojowym Auraton


zbych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem chciałem podłączyć sterownik pokojowy do pieca DEFRO DUO jednak okazało się że przemuje on wszystkie funkcje pieca a nie steruje tylko pompą pieca co.

Po podłączeniu sterownika piec nie włącza się i zaczyna wygasać .

czy ktoś spotkał się z takim problemem, Steronikna Piecu ST-44

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku. Mam dokładnie taką samą konfiguracje. Czy takie sterowanie kotłem/instalacją CO jest standardem? Wydaje mi się to dziwne, kocioł wygasa praktycznie do 35 stopni, więc gdzie tu dogrzewanie kotła. Dla mnie to nielogiczne. Opiszcie koledzy i koleżanki jak to wygląda u Was. Może można to zmienić w tym sterowniku. Jeśli nie pozostaje dorobienie dodatkowego układu i odłączanie pomp CO zupełnie poza sterownikiem kotła. Będę wdzięczny za Wasze opinie i doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich

Netmaniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam inny kocioł i inny sterownik,ale maiłem podobnie.Sterownik pokojowy wyłączał nadmuch i podajnik.Kocioł schodził do 35st.

Był serwis zmienił oprogramowanie i regulator wyłącz tylko pompę. Wszystkie oprogramowania sterowników w kotłach są robione wg wskazówek producenta. Tak wynika z wiedzy uzyskanej od serwisanta sterowników.

Pozostaje ci kontakt z serwisem sterownika.

Mnie zmieniono oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prowadzę korespondencję z serwisem kotła. Jeszcze nie mam jasnej odpowiedzi. Pan stwierdził że w menu serwisowym istnieje możliwość wyłączenia pomp - ale to można rozumieć dwojako:) Zadałem pytanie uszczegóławiające i czekam na odpowiedź. Muszę pewnie jeszcze do producenta sterownika się zwrócić ale najpierw sprawdzę to menu serwisowe które standardowo jest niedostępne ale dostałem hasełko do niego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa dobrze i tak ma być. Chyba, że producent Defro Duo nakazał stworzyć oprogramowanie, które na informację od regulatora pokojowego wyłącza tylko pompę. Od wspomnianego przez was problemu z wygaszaniem kotła jest taka opcja jak "podtrzymanie", tu ustawia się dawkę co ile ma być podawana i przez jaki czas. Ja mam tłokowca, więc nie mogę ustawiać czasu podawania, a jedynie przerwę i ilość podań tłoka (ustawione mam na 1) i dla miału nawet jak ustawiałem 2godz 15min to nigdy nie wygasło. Teraz mam ustawioną na 1 godz, aby po przestoju kocioł szybciej osiągnął temp. zadaną.

 

A jak ktoś już koniecznie chce, aby mu się pompa wyłączała to najprostszym sposobem jest podłączyć regulator pokojowy z pompą za pomocą przekaźnika. W obwód przekaźnik - regulator pokojowy, można pewnie włączyć i baterię 9V, tylko nie wiem na jak długo by ona starczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Problem się rozwiązał, opisałem to wyżej.

Nie było problemem wygaszanie kotła tylko jego nadmierne wystudzenie. W podtrzymaniu przy załączonej pompie grzejniki dość szybko studziły kocioł nawet do 35 st. Takie skoki temperatury ( 35 - 70 st.) nie są chyba dobre dla kotła. A teraz mam dogrzany kocioł który może stosunkowo szybko nagrzać kaloryfery po załączeniu przez sterownik pokojowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jeżeli po nagrzaniu pomieszczenia termostat "wyłączy" kocioł to w menu

pompy wyłączone-pompa co staje kocioł podtrzymuje jedynie temp. kotła

pompy załączone- pompa doprowadzi do obniżenia temp do progu "wyłączenia pomp'' i się wyłączy

czytajcie instrukcje defro to opisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.