Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Spalin Viadrusa U 26


opoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Od miesiąca palę w VIADRUSIE U -26 i jestem załamany wysoką temperaturą spalin . Sprawdzam różny opał i w zasadzie żeby kocioł

miał swoją moc nominalną tem. spalin jest w granicach 250 oC . Chcę go udsunąć od komina i zrobić czopuch w płaszczu wodnym ,żeby zmniejszyć straty ciepła . Może ktoś juz taką przeróbkę zrobił . Dzięki za każdą radę . Komin ma dobry ciąg . Może ktoś wypowie się o sprawności pieca jaką deklaruje producent . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu....albo ja jestem zbyt ciemny :)

podasz mniej powietrza to i temperatura spalin spadnie....

jeżeli problemem jest niedopał po zmniejszeniu dawki powietrza to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie komory spalania, co w efekcie końcowym zmniejszy moc pieca.Opał będzie mógł być spalany z odpowiednią dawką powietrza lub niewielkim nadmiarem a temperatura spalin spadnie gdyż wielkość paleniska ulegnie zmniejszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracuje z mocą nominalną ok.25% w ciągu 16 godz . Jeżeli producent deklaruje że mogę ogrzać 160 m2 to ja uważam że wystarczy

jak kocioł będzie pracował 1/2 swojej mocy a temp,spalin będzie ok.150 oC i w mieszkaniu ciepło . Nie sztuką jest ogrzać tą powierzchnię

mocą nominalną kotła !!! , a temp. spalin 250 oC i więcej . Wniosek jest jeden parametry kotła nie pokrywają się z rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Wniosek jest jeden parametry kotła nie pokrywają się z rzeczywistością" nigdy. Zawsze są zakłamane na korzyść kotła. Pojęcie mocy w kotle również. Każdy milimetr sadzy to nawet do 25 % strat. źle dobrane parametry pracy kolejne 25 % itd itp. W mało którym kotle i CO uzyskujemy sprawność powyżej 50 % - 60%. Realia są okrutne. Z matmy słaby byłem całe życie więc liczbami nie operuje. Tu nie o to chodzi zdrowy rozsądek wiele więcej tłumaczy niż liczby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak domyslam sie ze u26 22.5 kW jest za duzy lecz jest to moc deklarowana na koks. na wegiel i drewno oczywiscie mniej.

W szeregu u26 mniejsza moc to 15kW ale to dla koksu i to za malo moim zdaniem

stad mysl o wiekszym

 

martwi mnie jednak duza strata kominowa przy viadrusie, temp spalin wieksza wg producenta niz w camino przez wieksze kanaly spalinowe

 

Finansowo to albo camino albo u26

no i nie chcialbym miec problemu z sadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.