Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Sprawdzenie Schematu


azx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o sprawdzenie schematu ogrzewania. Podane są odległości prowadzenia rur ,średnice rur.

Ideą moja było by układ pracował "grawitacyjnie" jak zabraknie prądu. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to prosze poprawić. Prosze o wszystkie szczegóły gdzie fachowo powinny być zawory , filtry itp . Jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałość B)

post-11277-1257707945_thumb.jpg

post-11277-1257707966_thumb.jpg

post-11277-1257707983_thumb.jpg

post-11277-1257708009_thumb.jpg

post-11277-1257708030_thumb.jpg

 

a taki zestaw mam zamiar zastosowac do ogrzewania podłogowego

post-11277-1257705891_thumb.jpg

 

piec taki ... a moze polecacie inny :)

http://www.defro.pl/index.php/kotly-nowa-l...plus-nowa-linia

 

czy to wszstko sie nadaje ? ( do ogrzania ok 180 m^2 )

 

pozdrawiam i oczekuje na " podpowiedzi " B)

azx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz

jesli mozna to mam kilka pytan

 

- co i gdzie zastosowac zeby mozna było grzac c.w.u bez grzania całego układu c.o ( chodzi o temat " cepła woda latem")

- widze ze z układu " baypass" c.w.u została tylko pompa - moje pytanie ... czy bedzie to działało to grawitacyjnie?

( mieszkam w małym miasteczku ...częste przerwy w dostawie prądu to to codzienność :) )

- osobna rura do naczynia wyrównawczego ..wystarczy miedz fi 22 mm ?

- piec nie bedzie za mały ( lub duzy) do odrzewania tej powieszchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie jestem znawcą tematu, ponieważ sam "przesiadłem" się z mieszkania blokowego do domu i udoskonalam od 1,5 roku instalacje z moim Hef-em.... ale nie o tym mowa.

 

Wydaje mi się że na schemacie masz źle podłączony zawór 4d - załączam rysunek jak wg. mnie powinien być podłączony.

post-7030-1257795515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom sam zaprojektowałm, sam wykonałem projekt ( choc jestem "mechanikiem" sys. CAD-CAM ) i z pomocą ojca - fachmana z 30 letnim stazem postawiałem :P

teraz czas na co :D

Intryguje mnie dlaczego jest nie potrzeby "baypass" przy C.W.U ( w instrukcji montazu pieca jest " wrysowany" ?) czy bez tego bedzie działac to grawitacyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bojler poziomy bedzie grzał grawitacyjnie nawet bez pompy

wielu tak ma zamontowane a jak by był osobny króciec na piecu do podłaczenia bojlera to sukces gwarantowany

obecnie produceci pieców juz robia dwa krócce do zsilania co i bojlera i obejdzie sie bez zaworu 4-drogowego

 

a ja ci chce jeszcze zamieszac w głowie

rozwazasz ogrzewanie podłogowe ale nie piszesz na jakiej powierzchni

namawiam cie aby zrobic max gdzie to mozliwe to sprawa przyszłosciowa , za kilka lat to docenisz

obecie mozesz zapytac uzytkowników którzy maja cały dom z podłogówka o ich opinie

grzejniki wtedy tylko jako dodatkowe ogrzewanie do szbkiego dogrznia pomieszczen ,

wtedy zrezygnowałbym z instalacji grawitacyjnej ( podłoga ma duza bezwładnosc i taka masa betonu nie wystygnie tak szybko jak mały grzejnik ) jedynie mozna zostawic jeden pion blisko pieca na grawtacje lub sam bojler jak to jest piec z podajnikiem

mieszacz na zdjeciu to dosc powszechny sposób na podłogówke ale ja preferuje na termostatycznym zaworze trójdrogowym , wtedy moze pracowac tylko pompa od podłogówki a druga c.o. w razie porzeby dogrznia , czasowo mieszacz nie jest uzalezniony od rozdzielacza , moze byc w kotłowni a rozdzielacze podłogówki na pietrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłogówke planuje wykonac prawie na całym parterze - ( tam gdzie pisze podłogówka na *. jpg w pierwszym z postów )

bojler faktycznie bedzie dwupłaszczowy - poziomy

Jestem troszke zielony w temacie...wiem to co przeczyłałem przez kilka wieczorów i nie zabardzo sobie wyobrazam z czego taki uład sie składa - cytuje " na termostatycznym zaworze trójdrogowym , wtedy moze pracowac tylko pompa od podłogówki a druga c.o. w razie porzeby dogrznia , czasowo mieszacz nie jest uzalezniony od rozdzielacza , moze byc w kotłowni a rozdzielacze podłogówki na pietrach"

- moze jakis schemacik bys "wstawiał" był bym wdzieczny :D

piec raczej bez podajnika ... mieszkam na podlasiu ...cena ekogroszka ... szok , a jak juz jest to jakosc marna :D - wiem z praktyki znajmego

Dzieki za info Marek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.