Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Czy Automatyczny Palacz?


foks

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Zębca KWK/S z fabrycznym nadmuchem i sterownikiem. Niestety sterownik Geco był, delikatnie mówiąc, niedopracowany, więc zmieniłem go na miarkownik ciągu. Efekt jest taki że piec mniej dymi z komina i nie wybucha, ale niestety dopalanie resztek opału (zwłaszcza miału) trwa dużo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie drewnem bez miarkownika? Przy takiej szybkosci spalania kocioł mozna zagotować, natomiast przy małym dopływie powietrza nie rozpali sie po dołożeniu. A taki miarkownik da powietrza wiecej, mniej lub całkiem zamknie a jak temperatura spada znowu otworzy. Posiadam miarkownik Regulus i jest wyśmienity. Temperatura na piecu wacha sie w granicach 2-3 stopni czy pomka załączona czy nie(sterowana sterownikiem pokojowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny palacz = ster + dmuchawa?

Ja pale drewnem używając miarkownika ciągu (zasugerowałem sie wypowiedziami na tym forum) i moge potwierdzić że to proste użądzenie doskonale sie sprawdza. Przydalo by się urzadzenie zamykajace klape przy zadanej temp, utrzymywałoby to żar w piecu.

Cornic , automatyczny palacz to nie to samo ster + dmuchawa. Automatyczny palacz to jest urzadzenie elektroniczne sterujące klapka tak jak miarkownik ,dodatkowo moze sterować pompką c.o. . Podobno z automatyczny palacz dokladniej utrzymuje temperaturę niz miarkownik, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Roznica jest jeszcze taka zę automatyczny palacz albo całkowicie otwiera klapkę albo całkowicie zamyka a miarkownik podnosi stopniowo i zamyka stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam właśnie taki sterownik do sprzedania z tzw. pokojówką. Panel z przewodem 10m. Miarkownik można używać do spalania praktycznie wszystkiego z tym wyjątkiem że należy go używać jako dopalacza. Tzn ustawić stały dopływ powietrza i miarkownikiem ewentualnie podawać nieco więcej jak zajdzie taka potrzeba ( ja tak robiłem). Zamykanie dopływu powietrza zarówno w miarkowniku elektronicznym jak i mechanicznym (cieczowym) jest jak dla mnie niedopuszczalne. Generują się wielkie straty i brudzi się bardzo szybko wymiennik który w późniejszym czasie ma mniejszą sprawność i znów straty. Pozdrawiam.

 

PS: Podziwiam palaczy metody zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest jeszcze taka zę automatyczny palacz albo całkowicie otwiera klapkę albo całkowicie zamyka a miarkownik podnosi stopniowo i zamyka stopniowo.

Czesc

I tu jest pies pogrzebany!!

Piec raz jest rozbuchany a za chwile duszony.

To tak jak by Ciebie ktos za brode ciagna i w dupe kopal bylbys zadowolony - przepraszam.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam właśnie taki sterownik do sprzedania z tzw. pokojówką. Panel z przewodem 10m. Miarkownik można używać do spalania praktycznie wszystkiego z tym wyjątkiem że należy go używać jako dopalacza. Tzn ustawić stały dopływ powietrza i miarkownikiem ewentualnie podawać nieco więcej jak zajdzie taka potrzeba ( ja tak robiłem). Zamykanie dopływu powietrza zarówno w miarkowniku elektronicznym jak i mechanicznym (cieczowym) jest jak dla mnie niedopuszczalne. Generują się wielkie straty i brudzi się bardzo szybko wymiennik który w późniejszym czasie ma mniejszą sprawność i znów straty. Pozdrawiam.

 

PS: Podziwiam palaczy metody zasypowej.

Cześć, kilka pytań do Tomka.

Jaka cena tego Unistera z panelem, ile średnio mocy w Watach pobiera ( chcę podłączyć do UPS-a), pytanko teoretyczne jak podać powietrze wtórne do pieca w kotle jak na rysunku - teoretycznie częściowo podawanie jest przez 2 otwory ale pewnie przydałoby się jeszcze powietrze za pierwszą przegrodą, czym teraz palisz , pozdrawiam.post-3430-1257857691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cena 320 zł z panelem, moc pobierana przez samo urządzenie myślę do 3 -5 W. Producent podaje jedynie obciążalność pompą do 100W. Powietrze wtórne i całe te bajki z dopalaniem gazów to trochę bardziej złożone niż Ci się wydaje ( bez urazy). Pisze stanowczo bo wiem doskonale ile to kosztuje w fabrycznych kotłach pracy i przeróbek a efekt marny. Powietrze wtórne należy podawać tylko i wyłącznie w okolice początkowej fazy płomienia a właściwie w miejscu jego powstawania - strefa żaru. Dalej niczemu to nie służy poza wystudzeniem spalin i samego wymiennika. Jeśli nie spalasz miału daj sobie na początek spokój z dmuchawą. Zastosuj miarkownik mechaniczny ewentualnie elektroniczny. Podawaj powietrze miarowo pod ruszta jak również ponad zasyp (drzwi zasypowe). Pamiętaj jednocześnie czym więcej bajerów tym więcej kłopotów. Na dziś palę owsem z domieszką trociny ( trocinę dostałem suchą 30 letnią) a owies jako paliwo podstawowe. Mieszam ze względów iż sam owies jest za "mocny" i kocioł zbyt często przechodzi w podtrzymanie ( dla mnie straty). Trocina zmniejsza wielkość niesionej za sobą w jednostce objętości energii, więc kocioł praktycznie nie staje (dmucha z różną siłą 60 minut w godzinie). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.