Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cichewicz Ultima Ii- Dolne Spalanie, A Ruchome Ruszta


andy99

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł Cichewicz Ultima II jest dolnego spalania, czyli można dokładać opał bez wygaszania go przez dłuższy czas. Niestety nie ma ruchomych rusztów, więc mam wątpliwości czy popiół sam będzie spadał do popielnika ?

http://www.fuego.pl/3465_CICHEWICZ_ULTIMA_II_21_kW.html

Inne piece dolnego spalania np. KWD zębiec mają ruchome ruszta.

Jak myślicie, a może ktoś z Was używa pieca Ultima II ?

Pozdrawiam

andy99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Niestety nie ma ruchomych rusztów, więc mam wątpliwości czy popiół sam będzie spadał do popielnika ?

 

Popiół spada samoczynnie ale tylko w około 30 - 50%. Resztę trzeba wygrzebać i do tego najlepiej mieć ruchome ruszta. Ruchome ruszta także całego popiołu nie zrzucają. Reszty popiołu ja się pozbywam wygaszając mój kocioł raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie (w zależności od intensywności palenia). Ruchome ruszta powinno się używać z wyczuciem aby do popielnika nie wyrzucać niedopalonego węgla.

Dobry kocioł z dolnym spalaniem powinien mieć ruchome ruszta.

 

Nigdy nie widziałem tego kotła na własne oczy.

http://www.fuego.pl/3465_CICHEWICZ_ULTIMA_II_21_kW.html

Na tym rysunku jest taka drobna szczelina nad pionową przegrodą a pierwszą poziomą (patrząc od dołu kotła). Czy jest to błąd na rysunku? Jeżeli ta szczelina jest w rzeczywistym kotle to nie jest to kocioł z dolnym spalaniem tylko "chłyt" marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to błąd na rysunku? Jeżeli ta szczelina jest w rzeczywistym kotle to nie jest to kocioł z dolnym spalaniem tylko "chłyt" marketingowy.

 

Mam doczynienia z niemieckim dolniakiem "Froling". On ma w tym miejscu wsadzona latwa w demontazu blache, ktora powinno sie demontowac kiedy pali sie koksem a nie drewnem, wtedy mniej dymi. Ultimy maja tam przerwe ale moim zdaniem wciaz sa piecami z dolnym spalaniem co wiem z praktyki.

 

 

PS, bark polskich znakow z przyczyn techniocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Może ktoś napisać jak ten kocioł się sprawuje. Nie widzę w nim żadnej wyczystki na dole przy tylnej przegrodzie, czyli rozumuje, że wypala się do gołej blachy i nie trzeba czyścić? Pasuje mi bo ma czopuch u góry i zajmię mało miejsca w mojej niedużej kotłowni. Jeśli ktoś pali drewnem to jaką ma stałopalność? Będę w nim palił głównie drewnem (kocioł typowo zgazowujący nie wchodzi w wgrę) i się zastanawiam czy 20 KW da radę na 160 m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie chciałem się przywitać ponieważ to mój pierwszy post.

Wczoraj udało mi się wyrwać Ultimę II 24kW w komplecie z miarkownikiem Regulusa za 2660 zł.

Po odbiorze kotła od razu nasunęło mi się pytanie, ponieważ mój kocioł nieco odbiega od tego co widziałem na zdjęciach w internecie, a mianowicie posiada po bokach pod drzwiami załadowczymi dwa cięgła o których DTR nic nie mówi, może ktoś wie do czego one służą?

Za odp. z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dodaję zdjęcie, i czekam na jakieś sugestie.

Jeśli mogę coś dodać od siebie to zauważyłem ze kocioł ma po bokach w obudowie otwory, w których otwierają się jakieś zasuwy po wyciągnięciu tych cięgieł.

post-40388-0-81166400-1337502907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kolejne zdjęcia mojego kotła .

Może ktoś już wie do czego służą te otwory i cięgła?

post-40388-0-74750700-1337716847_thumb.jpg

post-40388-0-88045000-1337716901_thumb.jpg

post-40388-0-20369200-1337716933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego nie wszytkie modele to posiadają i dlaczego DTR nic o tym nie mówi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.