Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób Instalacji Dmuchawy Na Piecu !


host21

Rekomendowane odpowiedzi

host21 - o co Ci biega chłopie!!!??? :D

połóż ją sobie to będzie Ci w czółko dmuchać :)

skąd w ogóle takie pytanie???

jak zainstalujesz tak bedziesz miał, ważne aby w kocioł dmuchała a nie powietrze wyciągała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jest problem z ustawieniem temperatury na piecu i nie wiem co może być przyczyną. Dmuchawa prawdopodobnie nie daję tyle powietrza ile trzeba. Dmuchawa oraz sterownik kupiony w komplecie z piecem. Ustawiam temp na 50 - 55 ale dochodzi do tylko 45 C. Nie wiem czy nie przerobie pieca i dmuchawy nie zainstaluję na pokrywie popielnika. Proszę o pomoc bo jestem w lekkiej k.... Piec MCE V3 36 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

host21 - o co Ci biega chłopie!!!??? :D

połóż ją sobie to będzie Ci w czółko dmuchać :)

skąd w ogóle takie pytanie???

jak zainstalujesz tak bedziesz miał, ważne aby w kocioł dmuchała a nie powietrze wyciągała

durnoty wypisujesz kolego ! musi mieć taką pozycję jak ustala producent, biorąc pod uwagę typ łożysk silnikowych oraz zapewne odpowiednie domykanie się klapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wsadzenie dmuchawy od popielnika nie powinno mieć znaczenia pozytywnego. Raczej negatywne.

Dmuchawa i tak podaje powietrze w popielnik. Nie poprawiaj w tym przypadku producenta.

Sprawdź drożność kanału podającego powietrze na dół.

Sprawdź ile go tam wlatuje gdy dmuchawa jest włączona (na wygaszonym kotle). I wtedy zobaczysz co jest grane.

Rozumiem, że dmuchawa chodzi na maxa a ogień w tym czasie jest mizerny i zduszony??? (takie objawy byłyby za teorią Twojego znajomego).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają racje przestawienie w inne miejsce dmuchawy nic kąpletnie nie wniesie.Najlepiej sprawdz drogi podające powietrze kanały i otwory dyszowe w samym kotle.Myśle ze tutaj jest przyczyna.Jak wczesniej napisałem przebudowa nic nie da ale jeżeli się uprzesz to przebudujesz i dmuchawe możesz dać jak chcesz łożyska nie mają znaczenia w którą strone natomiast klapka musi się domykać podczas postoju.Przemyśl to na spokojnie bo możesz robić tak w nieskończonośc.Leczy się przyczyne a nie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa prawdopodobnie nie daję tyle powietrza ile trzeba.

Zanim zaczniesz wyzbywać się gwarancji na kocioł, upewnij się czy problem leży po stronie dmuchawy. Zakładam też, że moc kotła jest dobrze dobrana.

Co to za kocioł?

Do jakiego paliwa skonstuowany a czym palisz?

Spalanie dolne czy górne?

Wymieniałeś opał z innego źródła?

Jak dla mnie za dużo prawdopodobnych możliwych przyczyn aby wyrokować w kierunku dmuchawy. Swoją drogą na czym opierasz swoją diagnozę?

 

Jeśli konstrukcja kotła na to pozwala, odepnij dmuchawę od sterownika i spróbuj rozpalić na ciągu kominowym. Jeżeli kocioł dociągnie do żądanej temp to problem faktycznie po stronie dawkowania powietrza. Jeśli nie, to sprawa trochę bardziej skpmlikowana.

 

Co do montażu dmuchawy to chyba jedynym wyznacznikiem jest poziome ukierunkowanie osi wirnika. Mimo to dodawanie kolejnych "zakrętów" na drodze dmuchawa-palenisko to zły pomysł.

Sprawdziłbym też czy nie doszło do pomyłki w montażu i nie założono na kotle dmuchawy o za małej wydajności. Miałem taki przypadek gdy klient zakupił kocioł z "wystawy" zmontowany przez obsługę sklepu.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

 

P.S.

Właśnie się dopatrzyłem. Ten temat chyba już umarł? Skąd go kolega robogaz wykopał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.