Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

załóż sobie dwie pompy, będziesz miał wygodę w cieplejsze dni bo ustawiając priorytet grzania CWU będziesz miał cieplejszą wodę z bojlera niż jest na grzejnikach. Ponadto piec nie będzie cały czas dogrzewał zasobnika lecz tylko wtedy gdy temp. w nim spadnie poniżej zadanej -histereza. Ja zaworów 3,4D nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ wszyscy bardzo pochlebnie wypowiadacie się o kociołku Zębca KPP DUO chciałbym zapytać o problem sadzy. Jest to kocioł ze stałym rusztem wodnym,a specjaliści atestujący kotły(chociażby "zawijan") twierdzą że ruszt wodny=produkcja sadzy w nadmiarze.Jak to wygląda w tym kociołku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaufany od lat hydraulik zamontował mi grzejnik w mojej kotłowni jako "zawór mieszający"

Nie wiem czy to dobrze nazwałem :)

Regulując zaworem grzejnika mogę ustalać temp. wody na powrocie (a w kotłowni ciepełko)

Stwierdził żę 3d to zbędny wydatek (w moim przypadku).

 

Nie chcę nic sugerować ,ale pytając w pracy hydrulika mojego szefa stwierdził żę jest niezbędny(cena wysoka) :)

 

 

 

Wnioski wyciągnijcie sami.

 

 

 

Kolega Apollo 1311 ma rację załóż sobie 2 pompy przecież Zebiec kpp duo ma takie opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ wszyscy bardzo pochlebnie wypowiadacie się o kociołku Zębca KPP DUO chciałbym zapytać o problem sadzy. Jest to kocioł ze stałym rusztem wodnym,a specjaliści atestujący kotły(chociażby "zawijan") twierdzą że ruszt wodny=produkcja sadzy w nadmiarze.Jak to wygląda w tym kociołku?

 

Sadza jest i myślę że się jej nie uniknie . :)

Ja czyszczę piec co tydzień odkurzaczem ok. 0.3 kg (worek odkurzacza)

Jest to mój 2 kocioł z rusztem, wodnym" Zębca" :)

Ale 1 z podajnikiem

Nie zauważyłem tego "nadmiaru"

Pewnie jest zależność jaki opał taka sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnołeś temat B)

 

 

Niestety, kombinuje na wszystkie sposoby, ustawiania pieca są dobre ładnie spala nawet w nadzor juz mi nie cwchodiz ale i tak spada temperatura o 10-15C , dzonilem do zebca do serwisu i gosciu mi powiedzial ze to wina podlogowi ze puszcza zimna wode w obieg i studzi piec, dzisiaj bede dzilal w tym temacie podlogowki, bo nawet juz zawor trojdorgowy otworzylem na 10 bo myslalem ze to on fiksuje ale to nie on, zmianielm groszek na super hiper polecany przez zebiec i to tez nie to , tylko zostala mi podlogowka do wyregulowania. A teraz dodtkowe pytanie do wszystkich - czy jak macie podlogowke to macie moze oproc termostatow jescze jakis zawor powrotny do tego, bo cos ten gosciu mi mowiel ze powinno byc .... dajcie znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz doszedlem co jest nie tak, to podlogowka mi studzi piec, wczorja ja wylacyzlem calkowiecie a mianowicie 4 obiegi na termoststach do zera i orazu spadek z nadzoru w prace byl tylko 0,7C , bylem w skpeie hydrauliczym u fachowcow i powiedizli ze podlogówka potrzebuje bardzo duzo cieplej wody w obiegu a ze ja nie mam super hiper zrobionej jej czyli jakejs pompki i zaworow powrotnych super w rozdizlini tylko podstawowe pokretła lewo prawo i termoststy danfosa to moze tak sie dziac, wiec dziaj zaczynam bawic sie podlogoweczka - powiedzcie jak u was sie zachowuje podlogowka ile macie na termostatach i jak macie listwy na rozdzilni porobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz o mankamentach.

1)Piec po dostarczeniu okazał sie nie komlpetny-pomimo iż przyjechał z zapolmbowanymi drzwiczkami to barkowało w nim deflektora spalin,palnika na retorcie i przykrywki jego-

Plus dla serwisu -przyjęli reklamacje i bez problemu dowieżli barkujące elementy.

 

Podrawiam

 

Ostatnio instalowałem kocioł Zębiec KPP DUO 25, i również pomimo plomb nie było deflektora i przykrycia retorty, klient czeka już ponad tydzień, i jeszcze nie dosłali, problem jest też ze stabilnym utrzymaniem temperatury , nic nie pomaga, ani zmniejszenie mocy, ani wyższe lub niższe wartości całkowania ( od 60 do 200 ), maksymalna przerwa od 100 do 220 tez nie dała rezultatu, powietrze od 40 do 80%, i nic. Piec ustawiony na 60 stopni, i od np 50 co około 50 sekund zwiększa o stopień, jednak od np. 57 do 60 już co 40 sekund o stopień, a powinien wydłużać czas dochodzenie do temperatury zadanej, a on tego nie robi.

Instalowałem też Zębca, ale KP 20, i tam sterownik ładnie utrzymuje temperaturę, a tutaj jakiś obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dokonałem zakupu KPP DUO 18 kw.

Piec działa od kilku dni. Niewiele moge napisać jak działa, gdyż dom jest w budowie ( nie mieszkam tam) i nie jestem jeszcze w stanie jakoś dłużej obserwowac pracy tego kotła. Pali chyba sporo, ale to z kilku powodów:

 

1. Nie mam czasu go ustawić i obserwować zmian.

2. Groszek kupiłem totalnie do dupy ( w tej chwili go rozsypuję, mieszam i susze...) Na łeb bym go wysypał temu sprzedawcy z mojego miasta Wrocławia.

3. Raczej daję mu w palnik, żeby schły tynki i posadzki....

 

Ale co zauważyłem:

 

1. Sterownik raczej przyjazny do obsługi. Oczywiście skorzystam w przyszłości z doświadczeń tych co piec ten posiadają i przejrzeli go już na wylot (Harry, Apollo)...

2. Piec ma kilka fajnych opcji i zabezpieczeń.

3, Jest solidnie wykonany i estetycznie.

4. Ślimak pracuje cicho nawet gdy chrupie wieksze kawałki mojego felernego groszku..

 

Reasumując:

Póki co jestem zadowolony. Piec mi sie podoba.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Delikatnie zaniepokojony jestem ciszą na tym forum. I to jeszcze W TYM temacie.

 

Uaktywnijcie się proszę posiadacze kpp duo, zwłaszcza 18 kw....

 

Piec staje się coraz bardziej popularny i potrzebna jest NAM (mi) Wasza wiedza i rady....:(:):):)B):)B)

 

 

 

pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Halo ! Czy tu już nikt z użytkowników KPP Duo a obecnie KPP Merkury nie zagląda ? Piszcie panowie jak wam się te kociołki sprawują, jak działa ruszt wodny, czy faktycznie dużo smoli i daje sadzy ? Jak sterownik i spalanie ? A ogólnie to polecacie produkt (wady-zalety) ?

Może jest już jakiś nowy użytkownik KPP Merkury 14Kw ?

i-zebiec-merkury-14kw.jpgZebiec%20Merkury%20przekr%C3%B3j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie jest przekrój 14. Nigdzie go nie można znależć. Obok przekroju jest 14 z trzema drzwiczkami, a 18 i 25 mają po czworo dzrzwiczek. A kolega o ile sie nie mylę też użytkuje kociołek z rusztem wodnym ? Czy faktycznie tak negatywnie działa na proces spalania. Kopci, daje czadu z sadzą ? Wiem że odległość posadowienia od retorty ma znaczenieb ale ile to ma być - oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka moc i jaką powierzchnię ogrzewa. Ile opału przetrawi za sezon i z jakim sterownikiem pracuje ( może PID ? ). A tak w ogóle to na jakiej wysokości od retorty są ruszta wodne ? Jeżeli można to proszę o odpowiedź :)

 

Nie wiem czy to prawda ale Klimosz chyba pobiera opłaty za uruchomienie i serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Z racji że mój KWKD 15KW niedłuo osiągnie pełnoletność. Zakupiłem dziś nowy kocioł KPM DUO 14 KW ( podajnik z tyłu) w sklepie Zębca i tu uwaga cena brutto 4770 zł. Może kogoś zainteresuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.