Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak bez echa przechodzą 2 nowe kotły Zębca (oczywiście DUO).

 

Kotły typu KPP DUO należą do urządzeń grzewczych dwupaleniskowych z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin. Kocioł wyposażony jest w samo oczyszczające się palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Za pomocą wentylatora do dysz w retorcie doprowadzane jest powietrze potrzebne do spalania. Praca kotła odbywa się przy pomocy sterownika włączającego podajnik i wentylator w sposób automatyczny.

 

Dodatkowym atutem tego kotła jest stały ruszt wodny.

 

post-1303-1257293801_thumb.jpg

 

Kotły typu KPM DUO należą do urządzeń grzewczych dwupale-niskowych z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin.

 

Proces spalania odbywa się na:

 

- Palenisku stalowym wykonanym z blachy żarowytrzymałej, do którego doprowadzone jest paliwo za pomocą podajnika ślimakowego. Praca kotła odbywa się przy pomocy sterownika włączającego podajnik i wentylator w sposób automatyczny.

- Stałym ruszcie żeliwnym, na którym po wyłączeniu podajnika można spalać paliwa stałe.

 

post-1303-1257293811_thumb.jpg

 

Wcześniej w tym roku wprowadzili nowy KWP.

 

Zębiec kontratakuje ! biggrin.gif

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Kotły z oznaczeniem DUO może i Klimosz wprowadził ale dwupaleniskowe ( układu duo) z pewnością nie. Mam na myśli dostępność kotłów w europie. A Neo dlaczego piszesz że defro niewypał ? Wpiłem 3 szt. 15 kw i wszyscy zadowoleni. Jednego "zmęczyłem" do spalania owsa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym forumowiczem,ale"starym" użytkownikiem kotła zębiec.Dopiero (już) palę 4 lata KMW 16 non-stop

(cwu),Dlaczego? Ceny gazu w pewnym momencie oszalały,przez 3 miesiące szukałem w necie sposobu obniżenia kosztów CO i cwu i przypadkiem przekonały mnie zalety zębca.To nie reklama,kocioł pewnie nie bez wad,ale mnie satysfakcjonuje.Łyka miał oczywiście,ale też drewno,którego mam (dzięki Bogu) za free ile chce w formie skrzynek.

Mam prośbę do doświadczonych "palaczy".Zmieniłem dostawcę miału na nowego na lokalnym rynku.Po przepaleniu kilkunastu a może więcej ton miału od poprzedniego dostawcy nabyłem jakieś tam doświadczenie,ale obecnie po zmianie opału mam "lechutki" problem.Generalnie z nowego opału jestem zadowolony,ma widocznie lepszą kaloryczność,ale na wylocie zbiera mi się bardzo dużo drobnego popiołu.Nie jest to uciążliwe,ale dla mnie dziwnie.I stąd moje pytanie do doświadczonych:czy to normalne? przy paleniu dobrego miału. Pozdrawiam i życzę Spokojnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
. Zamierzam kupić KPP DUO 18 KW Zębca. Byłbytm wdzięczny, gdybym mógł zadzwonić i chwilke pogadać na ten temat. Jak działa, jak spala, czy jesteś zadowlony z pracy pieca? Prosze puść sygnał na 795936418 - oddzwonie, lub na GG nr 5333124. Pozdrawiam - Marek/Wrocław

Hej Ja mam właśnie kpp duo 18 od września tego roku .Jak jeszcze chcesz sie cos dowiedzieć to pisz.Chętnie udziele info bo może innym tez się przyda.Witam

1)Wkonanie bardzo dobre.Piec jest solidny i zaje...scie cięzki widać ,że jest z grubej blachy.,w targać go do kotłownia nawet po rozpołowieniu daje w kość.

2)Cena-ja kupiłem internetowo za 8000 pl-zamówienie dostawa na następny dzień kurierem -płatność przy odbiorze.Jak bedziesz chciał namiar na sklep to wyslę na priva.

3)Spalanie teraz 15 kg eko-groszku na dobę -i z mojego doswiadczenia wynika ,że nizej nie zejde.-tempetatura 23-24 C

4)Ogrzewam dość dobrze ocieplony domek 135 m2-ale ma duży zapas mocy i myęle ,że moje 200 m2 ogrzeje spokojnie.

5)Sterownik z PID- sprawuje się dobrze ale myślę,że jeszcze firma PERFEKT popracuje dalej nad programem.

 

6)Nie wystapilły na razie ani razu zerwania zawleczki.

7)Palenie na ruszcie wodnym to dobra rzecz ,szczególnie jak pracuje w automatyce,władasz drzewo na to kupe wegla ,ustawiasz temperaturę i masz kilkanaście godzin spokoju.

Natomiast jak się przyzwyczaisz do "luksus" jakim jest palenie z podajnika to nie bedzie Ci sie chciało palić na ruszczie :-)

8)Koniecznie zamontuj zawór 3 lub 4 drożny-ja mam 4 drożny oszczędzasz piec ,i rególujesz temperaturę na dom w zamian oszczedzjąc opał.

 

Teraz o mankamentach.

1)Piec po dostarczeniu okazał sie nie komlpetny-pomimo iż przyjechał z zapolmbowanymi drzwiczkami to barkowało w nim deflektora spalin,palnika na retorcie i przykrywki jego-

Plus dla serwisu -przyjęli reklamacje i bez problemu dowieżli barkujące elementy.

2)Po skompletowaniu pieca i rozpaleniu okzało sie ,że wchodzi w satn awaria sygnalizując awarię czujnika płaszcza wody.

Poza tym rozjeżdżała się temperatura -na wyswietlaczu sterownika była inna niz na zegarze i piec nie mógł pracować stabilnie

Kolejny bezproblemowy przyjazd serwisu i okazała się usterka sterownika-wymieniony od ręki na nowy.

Potym zdarzeniu a było to ok miesiaca temu prauje juz bezproblemowo.

 

Duży plus za serwis,ale leki niesmak pozostaje.

Na razie jestem zadowolony i jak bym musiał kupic jeszcze raz to wybrał bym Zębca-tylko czy z ruszetm wodnym to juz inna sparwa -ja jednak jestem leniwy a palenie w zasadzie bezobsługowe daje duży komfort.

Jak masz sporo darmowego drzewa to warto zruszetm wodnym.

 

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia regulatora - ważniejsze parametry:

temp zadana = temp plaszcza, kmociol nie wchodzi w nadzór obenie 40oC

1-korekcja nocna -4C od zadanej

2-koekcja ekonomiczna -9C od zadanej

5-moc kotła 55%

6-ilość powietrza 45%

10-zakres regulacji 10C

11-czas całkowania 80sek

12-współczynnik pogodowy 70%

13-obroty min dmuchawy 26%

14-------- max ----------- 60%

15-czas pracy podajnika 4sek

16-max przerwa podajnika 225sek

17-min --------------------- 25sek

18-przerwa nadzoru (podajnik) 12min

19-czas nadmuchu nadzoru 20sek

20-moc ---------------------- 100%

21-min temp zadana pieca 35C

 

temp zadana na piecu 40oC minus noca i ekonomiczna wg programu godzinowo-tygodniowego

Piec 25 kW spalanie ok 20kg na 180 m 2

temp w pomieszczeniach doł 23-24 góra 21-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ty APOLLO masz az 21 pozycji w sterowniku ? w moim duo 18kw mam tylko 19, czy ty masz sterownik PERFECT ?? ja nie mam z tego co widze czegos takiego jak czas nadmuchu u nadzorze i ten nastepny parametr, a temperatura zadana musi byc wikasza niz 60C w tym rodzaju pieca tak mi powiedzino w serwisie i zreszta przkonalem sie na wlasnej skorze bo zaczelo mi rdzewniedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry o których pisałem dostępne są w menu serwisanta. Wchodzi się w nie naciskając załącz/wyłącz i start/stop. Ja ma też sterownik perfekt. wersja programu 1.36z. Gdybym zwiększył temp na piecu do tych 60oC to był musaił chyba okna wymontować. Nie mam zaworu mieszającego bo go nie chciałem montować. korozji żadnej nie zauważyłem a komin i czopuch suchutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich FORUMOWICZÓW!

Moja przygoda z piecami "zębca" zaczęła się 24lata temu,kiedy to nabyłem mój pierwszy piec "co". Służył mi do IV 2009r.Kocioł z rusztem wodnym sprawował się rewelacyjnie . Okres od momentu zainstalowania do momentu odinstalowania był okresem bezawaryjnym.Wytrzymał kilukrotne zagotowanie wody z braku prądu( dolne zasilanie pompa cyrkulacyjna).Trochę dużo palił ale taka była wtedy technika. Idąc z postępem i duchem czasu, a tym samym dla własnej wygody(dość spędzania wolnego czasu w kotłowni i brudu zawiązanego z tym .Postanowiłem o zakupie nowego pieca. Problem był duży (ci co szukają dobrze wiedzą o czym myślę) konkurencja na rynku duża

Piec musiał spełniać moje kryteria :

- solidne wykonanie

-gwarancje i serwis

-uniwersalność

-dobrą automatykę, a zarazem prostotą w obsłudze

-ruszt wodny (nie jakieś tam badziewie)

- i co najważniejsze poszczycić się osiągnięciami i "marką"

- nooo cena też wchodziła w moje kalkulacje .

Spędziłem wiele godzin na necie szukając takiego pieca i czytając "fora".

Zobaczyłem nowy produkt "ZĘBCA" KPP-DUO 25KW. :) . Pomyślałem już jest mój (ci co kupili sobie wymarzony model motocykla wiedzą o co mi chodzi) :) .

Opinii o tym kotle "0" .Pomyślałem dlaczego ja mam do cholery go testować. :)

Szale niepewności przeważyła marka mojego starego lecz mile wspominanego kotła "zębiec".

I tak w VII 2010r stałem się szczęśliwym posiadaczem tego "kociołka" (530kg).

Pierwsze uruchomienie(z braku ekogroszku) węglem na ruszcie stałym we wrześniu paliło się b.dobrze.

Paliłem eko z Castoramy---porażka--odradzam.

 

Zamówiony we wrześniu ekogroszek z "ekoelmy - nr 1 w Polsce" dotarł do mnie 16.10.2010r.mimo wielkich trudności .Wybór był także trafiony w "10". :) Zamówiłem 5000kg w ciemno dzięki wielu opiniom forumowiczów. :)

Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością od 17.10 do teraz tj.28.11.2010r spaliłem 850kg. Średnio 21kg/24godz eko jest b.dobry.

 

Co do kotła sprawuje się wyśmienicie,oby tak dalej w kotłowni czyściutko, sprzątanko popielnika raz w tygodniu.

 

-Dom nie ocieplony piętrowy- 180m2 użytkowej.(cegła)

-okna plastik potrójne szyby.

-bez ogrzewania wody użytkowej (elektryczne przepływowe ogrzewacze wody)

-temperatura dół 23*c

-góra 22*c

-temperatura zadana 42*c (troszkę zmieniłem ustawienia pieca)czerwony "button" start/stop :)

-temp.na kotle 41*c--42,5*c (PID)

-piec jeszcze ani razu nie wszedł w nadzór(wyłączył się)

-wentylator pracuje bez przerwy min.obr. 22%, max.44%

-wentylator obroty 75%

-czs pracy podajnika 3s

-min.przerwa 36s

-max.przerwa 180s

-otrzymana średnia pokazana na wyświetlaczu (czas podawania 3s - wyliczona przerwa waha się od 93 -108 s)

- moc pieca 50%

- brak jakiegokolwiek zadymienia z komina 14m w kotłowni czyściutko,pachnąco.

-załadunek co sobotę 6 woreczków.

 

Podzieliłem się z wami moimi spostrzeżeniami nie mam zamiaru namawiać ani odradzać wybór nalezy do was !!!!!!!! jeżeli pomogłem podjąć decyzję co do zakupu to jest mi miło. :)

 

A na sam koniec zostawiłem to co ja sam kiedyś szukalem ,a o co większość z was pyta : :)

 

TAK JESTEM ZADOWOLONY Z PIECA . :) :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić KPP DUO 18 KW Zębca. Byłbytm wdzięczny, gdybym mógł zadzwonić i chwilke pogadać na ten temat. Jak działa, jak spala, czy jesteś zadowlony z pracy pieca? Prosze puść sygnał na 795936418 - oddzwonie, lub na GG nr 5333124. Pozdrawiam - Marek/Wrocław

 

Jestem tą 1 osobą z którą rozmawiałeś przez telefon. :)

Życzę udanego zakupu !

ps.

Wszystkie kobiety w gorącej wodzie kąpane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj własnie miałem pierwsze uzgodnienia z instalatorem. Będe oczywiście mieć kpp duo 18 kw Zębca. Ale zdziwiła mnie jedna informacja instalatora.....Otóż on chce mi założyc jedna wspólną pompe do CO i CWU....Wyraziłem lekki sprzeciw w tym zakresie....Ponadto, zapytałem, czy będzie zawór 3D lub 4D...Stwierdził, że raczej tego nie instaluje. ja jednak troche poczytałem i uważam, że to dobre rozwiązanie. Prosze o rady. Jaki zawór, w którym miejscu go zamontować, ile pomp. I ostatnie pytanko: czy na podłogówke odrębna pompa (trzecia)?

Pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.