Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Cena: 25,00 zł (z VAT)
Cena: 655,00 zł (z VAT)
Cena: 294,00 zł (z VAT)
Cena: 270,00 zł (z VAT)
Cena: 459,00 zł (z VAT)
(zamiast 494,00)
Cena: 155,00 zł (z VAT)
Zdjęcie

Zębiec Kpp Duo

Kocioł żeliwny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 01:18

Jakoś tak bez echa przechodzą 2 nowe kotły Zębca (oczywiście DUO).

Kotły typu KPP DUO należą do urządzeń grzewczych dwupaleniskowych z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin. Kocioł wyposażony jest w samo oczyszczające się palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Za pomocą wentylatora do dysz w retorcie doprowadzane jest powietrze potrzebne do spalania. Praca kotła odbywa się przy pomocy sterownika włączającego podajnik i wentylator w sposób automatyczny.

Dodatkowym atutem tego kotła jest stały ruszt wodny.

Załączony plik  KPP_m.jpg   15,13 KB   139 Ilość pobrań

Kotły typu KPM DUO należą do urządzeń grzewczych dwupale-niskowych z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin.

Proces spalania odbywa się na:

- Palenisku stalowym wykonanym z blachy żarowytrzymałej, do którego doprowadzone jest paliwo za pomocą podajnika ślimakowego. Praca kotła odbywa się przy pomocy sterownika włączającego podajnik i wentylator w sposób automatyczny.
- Stałym ruszcie żeliwnym, na którym po wyłączeniu podajnika można spalać paliwa stałe.

Załączony plik  KPM_m.jpg   13,83 KB   112 Ilość pobrań

Wcześniej w tym roku wprowadzili nowy KWP.

Zębiec kontratakuje ! :D

Pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1021 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 06:09

Widzę, że oprócz mnie jest jeszcze jeden fan Zębca.
Neo fan Viadrusa - brawo.
Pozdrawiam
  • 0

#3 OFFLINE   userq

userq

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 16:17

Chyba jest więcej takich osób :D
  • 0

#4 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 01:31

Ceny obu kotłów poniżej Linga Duo a zbliżone do niewypału Defro Duo. Ciekawe jakie będą pierwsze opinie użytkowników. Pozdrawiam
  • 0

#5 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 00:17

Jest reakcja Klimosza na podróbki typu DUO.

Ciekawa lekturka:

http://e-kotly.com/z...o/#comment-1278

pozdrawiam
  • 0

#6 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 20:27

Witam.
Kotły z oznaczeniem DUO może i Klimosz wprowadził ale dwupaleniskowe ( układu duo) z pewnością nie. Mam na myśli dostępność kotłów w europie. A Neo dlaczego piszesz że defro niewypał ? Wpiłem 3 szt. 15 kw i wszyscy zadowoleni. Jednego "zmęczyłem" do spalania owsa. Pozdrawiam.
  • 0

#7 OFFLINE   rafalsop

rafalsop

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 09:05

Witam
Jestem nowym forumowiczem,ale"starym" użytkownikiem kotła zębiec.Dopiero (już) palę 4 lata KMW 16 non-stop
(cwu),Dlaczego? Ceny gazu w pewnym momencie oszalały,przez 3 miesiące szukałem w necie sposobu obniżenia kosztów CO i cwu i przypadkiem przekonały mnie zalety zębca.To nie reklama,kocioł pewnie nie bez wad,ale mnie satysfakcjonuje.Łyka miał oczywiście,ale też drewno,którego mam (dzięki Bogu) za free ile chce w formie skrzynek.
Mam prośbę do doświadczonych "palaczy".Zmieniłem dostawcę miału na nowego na lokalnym rynku.Po przepaleniu kilkunastu a może więcej ton miału od poprzedniego dostawcy nabyłem jakieś tam doświadczenie,ale obecnie po zmianie opału mam "lechutki" problem.Generalnie z nowego opału jestem zadowolony,ma widocznie lepszą kaloryczność,ale na wylocie zbiera mi się bardzo dużo drobnego popiołu.Nie jest to uciążliwe,ale dla mnie dziwnie.I stąd moje pytanie do doświadczonych:czy to normalne? przy paleniu dobrego miału. Pozdrawiam i życzę Spokojnych
  • 0

#8 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 10:09

Wrzucam marcowe fotki kotła ZĘBIEC KPM DUO. Na żywo robi bardzo dobre wrażenie. Komora spalania awaryjnego w porównaniu z konkurencją wręcz potężna. Oceńcie sami:

Załączony plik  kpm1.jpg   99,12 KB   316 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm3.jpg   154 KB   280 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm4.jpg   166,42 KB   238 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm5.jpg   120,43 KB   271 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm6.jpg   161,26 KB   273 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm7.jpg   159,48 KB   209 Ilość pobrań

Załączony plik  kpm8.jpg   133,39 KB   218 Ilość pobrań
  • 0

#9 OFFLINE   azx

azx

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 18:14

to co warto kupic KPM ? ma ktos ? pali ? ....normalnie czarna dziura ...nikt nie ma ?nikt nie wie jak się sprawuje ten kociołek ? :)
  • 0

#10 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:31

Myślę, że warto. Mało opinii na necie bo to nowy kocioł jest ... Pozdrawiam.
  • 0

#11 OFFLINE   rapid

rapid

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:06

witam
mam do podłączenia własnie kociął KPP DUO 18
i pytanie czy pompa ładowania ciepłej wody ma być przed wymiennikiem czy za wymiennikiem
czy może czujnik na kotle bedzie nim sterował ?
  • 0

#12 OFFLINE   jaccekk7788

jaccekk7788

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 26 październik 2010 - 14:05

Przed wymiennikiem ciepła.
  • 0

#13 OFFLINE   Apollo1311

Apollo1311

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 20:14

Ja mam KPP Duo 25 kW. Sprawuje się znakomicie. Poniżej zdjęcie jak jest zamontowany w kotłowni

Załączone pliki

• 0

#14 OFFLINE   wumar

wumar

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 20:54

Witam. Zamierzam kupić KPP DUO 18 KW Zębca. Byłbytm wdzięczny, gdybym mógł zadzwonić i chwilke pogadać na ten temat. Jak działa, jak spala, czy jesteś zadowlony z pracy pieca? Prosze puść sygnał na 795936418 - oddzwonie, lub na GG nr 5333124. Pozdrawiam - Marek/Wrocław
  • 0

#15 OFFLINE   gordon12

gordon12

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 12:36

. Zamierzam kupić KPP DUO 18 KW Zębca. Byłbytm wdzięczny, gdybym mógł zadzwonić i chwilke pogadać na ten temat. Jak działa, jak spala, czy jesteś zadowlony z pracy pieca? Prosze puść sygnał na 795936418 - oddzwonie, lub na GG nr 5333124. Pozdrawiam - Marek/Wrocław

Hej Ja mam właśnie kpp duo 18 od września tego roku .Jak jeszcze chcesz sie cos dowiedzieć to pisz.Chętnie udziele info bo może innym tez się przyda.Witam
1)Wkonanie bardzo dobre.Piec jest solidny i zaje...scie cięzki widać ,że jest z grubej blachy.,w targać go do kotłownia nawet po rozpołowieniu daje w kość.
2)Cena-ja kupiłem internetowo za 8000 pl-zamówienie dostawa na następny dzień kurierem -płatność przy odbiorze.Jak bedziesz chciał namiar na sklep to wyslę na priva.
3)Spalanie teraz 15 kg eko-groszku na dobę -i z mojego doswiadczenia wynika ,że nizej nie zejde.-tempetatura 23-24 C
4)Ogrzewam dość dobrze ocieplony domek 135 m2-ale ma duży zapas mocy i myęle ,że moje 200 m2 ogrzeje spokojnie.
5)Sterownik z PID- sprawuje się dobrze ale myślę,że jeszcze firma PERFEKT popracuje dalej nad programem.

6)Nie wystapilły na razie ani razu zerwania zawleczki.
7)Palenie na ruszcie wodnym to dobra rzecz ,szczególnie jak pracuje w automatyce,władasz drzewo na to kupe wegla ,ustawiasz temperaturę i masz kilkanaście godzin spokoju.
Natomiast jak się przyzwyczaisz do "luksus" jakim jest palenie z podajnika to nie bedzie Ci sie chciało palić na ruszczie :-)
8)Koniecznie zamontuj zawór 3 lub 4 drożny-ja mam 4 drożny oszczędzasz piec ,i rególujesz temperaturę na dom w zamian oszczedzjąc opał.

Teraz o mankamentach.
1)Piec po dostarczeniu okazał sie nie komlpetny-pomimo iż przyjechał z zapolmbowanymi drzwiczkami to barkowało w nim deflektora spalin,palnika na retorcie i przykrywki jego-
Plus dla serwisu -przyjęli reklamacje i bez problemu dowieżli barkujące elementy.
2)Po skompletowaniu pieca i rozpaleniu okzało sie ,że wchodzi w satn awaria sygnalizując awarię czujnika płaszcza wody.
Poza tym rozjeżdżała się temperatura -na wyswietlaczu sterownika była inna niz na zegarze i piec nie mógł pracować stabilnie
Kolejny bezproblemowy przyjazd serwisu i okazała się usterka sterownika-wymieniony od ręki na nowy.
Potym zdarzeniu a było to ok miesiaca temu prauje juz bezproblemowo.

Duży plus za serwis,ale leki niesmak pozostaje.
Na razie jestem zadowolony i jak bym musiał kupic jeszcze raz to wybrał bym Zębca-tylko czy z ruszetm wodnym to juz inna sparwa -ja jednak jestem leniwy a palenie w zasadzie bezobsługowe daje duży komfort.
Jak masz sporo darmowego drzewa to warto zruszetm wodnym.

Podrawiam
  • 0

#16 OFFLINE   Apollo1311

Apollo1311

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 18:45

Mógłbyś kolego podać swoje ustawiania sterownika
  • 0

#17 OFFLINE   byku666

byku666

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 09:35

Tak Tak, ja tez bym prosił , tez mam duo 18kw i mam porblemy z ustawieniem, napisz do mnie na priv to zadoznie pogadmy jak ustawic go zeby bylo dobrze, dzieki
  • 0

#18 OFFLINE   Apollo1311

Apollo1311

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 10:31

Ustawienia regulatora - ważniejsze parametry:
temp zadana = temp plaszcza, kmociol nie wchodzi w nadzór obenie 40oC
1-korekcja nocna -4C od zadanej
2-koekcja ekonomiczna -9C od zadanej
5-moc kotła 55%
6-ilość powietrza 45%
10-zakres regulacji 10C
11-czas całkowania 80sek
12-współczynnik pogodowy 70%
13-obroty min dmuchawy 26%
14-------- max ----------- 60%
15-czas pracy podajnika 4sek
16-max przerwa podajnika 225sek
17-min --------------------- 25sek
18-przerwa nadzoru (podajnik) 12min
19-czas nadmuchu nadzoru 20sek
20-moc ---------------------- 100%
21-min temp zadana pieca 35C

temp zadana na piecu 40oC minus noca i ekonomiczna wg programu godzinowo-tygodniowego
Piec 25 kW spalanie ok 20kg na 180 m 2
temp w pomieszczeniach doł 23-24 góra 21-22
  • 0

#19 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 17:45

Wygląda na to, że kocioł się doskonale przyjął na rynku a ma takie zwykłe drzwiczki ;-)
  • 0

#20 OFFLINE   byku666

byku666

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 19:45

A czemu ty APOLLO masz az 21 pozycji w sterowniku ? w moim duo 18kw mam tylko 19, czy ty masz sterownik PERFECT ?? ja nie mam z tego co widze czegos takiego jak czas nadmuchu u nadzorze i ten nastepny parametr, a temperatura zadana musi byc wikasza niz 60C w tym rodzaju pieca tak mi powiedzino w serwisie i zreszta przkonalem sie na wlasnej skorze bo zaczelo mi rdzewniedz.
  • 0