Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzaniem Prośba O Pomoc


Kamirz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Posiadam duży dom na wynajem gości. Pokoi jest 25, ośrodek posiada 5 kondygnacji.

Pierwsza kondygnacja 10 grzejników

druga 7 + 4 łazienkowe

trzecia 11 + 9 łazienkowych

czwarta 12 + 6 łazienkowych

piąta 7 + 6 łazienkowych

Grzejniki kermi 120x90 i typowe łazienkowe grzejniki.

Kocioł HEF 75 KW pracujący w układzie otwartym (wymiennik JAD) i na każdą kondygnację jet pompka Grundfos UPS 32-60 i jeszcze dodatkowo jedna pompka taka sama na bojler 1000l. Czyli w sumie jest 6 pomp. Na każdej kondygnacji są rozdzielacze do grzejników. I mam pytanie czy pompka musi być na każdą kondygnację, czy nie można np. zrobić tak że jedna na bojler i na grzejniki żeby były tylko dwie pompki, aby trochę wyeliminować tych pompek, bo w takim układzie jaki przedstawiłem piec sobie nie radzi po prostu gwałtownie temperatura na nim spada i już nie jest w stanie osiągnąć nawet 50 stopni.

Czy układ który mam zrobiony jest to dobry układ czy można go jakoś zmodyfikować, aby polepszyć grzanie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz ustawiony piorytet grzania ciepłej wody ?

kociołek dobrany jest tak na styk wiec naprawde trzeba optymalnie wysterować wszytko aby nie było jakiś uszczerbków

pompy generalnie sa oki ,tak robi sie takie obiekty ,co do mocy kotła to juz powiedziałem ale mozna jeszcze zwiekszyć moc palnika spóbować z niego wykrzesać wiecej poprzez zwiekszenie podawania i powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda jest grzana z tego samego rozdzielacza co poszczególne kondygnacje, tyle że na kondygnacje są pozakładane zawory trójdrożne i nie ma priorytetu grzania ciepłej wody.

Dlatego zadaję to pytanie bo mam również wymiennik do wody geotermalnej on jest ok 50 kW i w nim jest pompka Grundfos 15-60, jeśli ja włączę ogrzewanie z wymiennika geotermalnego bez pieca hef i tylko jest włączona jedna pompka ta znajdująca się w wymienniku geotermalnym (15-60), pozostałe pompki nie włączam to wówczas bez problemu ogrzewam cały dom i bojler. Czy nie można tak samo zastosować w układzie z piecem tamte pompki pomijamy i włączamy tylko jedną na cały dom tak jak to pracuje z wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.