Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Przepływu Wody W Co


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Czy tymi zaworkami które są na rozdzielaczu przy każdym zasileniu grzejnika można regulować przepływ wody ??

Pytam bo w niektórych grzejnikach strasznie szumi, a w żadnym nie działa zawór termostatyczny (no może oprócz jednego w którym w ogóle nie szumi) .

Czy za duży przepływ wody może być powodem nie działania głowic ?

Kupiłem jedną taką większą Danfosa i ona zadziałała - a te małe HERZ mini które posiadam nie reagują ( a w sklepie dobrali mi do grzejnika i wg nich muszą działać).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przykrego doświadczenia - szum wody to wina powietrza , które jest w kaloryferze wraz z wodą, woda u mnie też szumiała , ale tylko wtedy, gdy pompka była na 3 biegu. Z tegoco zdążyłam się nauczyc na tym forum, to termostaty na grzejnikach tłumią przepływ wody, co w konsekwencji może szkodzić sprawności całej instalacji, ale może poczekaj na doswiadczonych internautów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za zawory - grzejniki są KERMI dolno zasilane a zawory do których wkręcam głowice już były w grzejnikach.

Szumią nawet na dole - a powietrze nie wychodzi podczas odpowietrzania - odpowietrzane były po uzupełnieniu instalacji wodą i wygląda na to że nie są zapowietrzone....

Aha pompa to LFP 25POr40C i na wszystkich biegach szumi.... troszkęjakby mniej na pierwszym - a pompa chodzi cały czas na drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co tak pedzisz wode w rurkach ?? ze aż szumi daj jej na wstrzymanie

słyszałes kiedy jak gwizda gwizdek ? a dlaczego gwizda ?

bo powierze ma ciasno to gwizda tak jest i w grzejnikach

jak woda ma wąski przepływ i szybko płynie jak górski potok to bedzie szumiec

takie proste a tak trudno zrozumiec podstawowe prawa fizyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - czyli wychodzi na to że mam za wydajną pompę, bop nawet na I biegu szumi :-)

A da się coś zrobić (nie wiem jak to się nazywa - zawór?) tym na co wkręcam głowice termostatyczne ?

Są tam jakieś cyferki i literki oraz taki plastik. NA jednych grzejnikach plastik jest czerwony a na drugich biały - załączam zdjęcie poniżej. Jeżeli da się coś tym zrobić, to czy mogę to zrobić sam, czy muszę prosić "fachowca" ?

Dziękuję i pozdrawiam

post-7416-1257265982_thumb.jpg

post-7416-1257266030_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.