Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Na Kotle.


Rekomendowane odpowiedzi

może jednak histereze masz ustawioną na 4* ?

jakby sie zgadzało. może tak jest ustawione fabrycznie i nie można inaczej? pomęcz producenta

 

osobiście mam na 2, ale z checia spróbowałbym na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukajcie sobie info o zjawisku powstawania "punk rosy"

 

45 stopni na piecu to za mało - po paru latach zgnije wam piec

 

woda powracająca do kotła nie powinna mieć mniej nić 55 stopni

 

a Panowie mają ustawioną jak sądzę temperaturę zasilania na 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy kocioł włącza się przy 43 a potem temperatura spada do 41? Jeżeli tak to jest generalnie normalne. Jeżeli nie - cóż - jakaś awaria sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 stopni na piecu to za mało - po paru latach zgnije wam piec

 

woda powracająca do kotła nie powinna mieć mniej nić 55 stopni

 

Pierwsze zdanie prawdziwe , według mnie minimum na zasilaniu to 50 stopni.

 

Drugie zdanie fałszywe. U mnie temperatura powrotu na grawitacji ok 30 - 40 stopni. Kocioł w środku suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza dotyczy załączenia wentylatora. Do tego dochodzi bezwładność czujników temperatury i napływ chłodniejszej wody do kotła. Stąd większa histereza podgrzewu.

fantazja kolegę poniosła ! bezwładność czujników to już historia, chyba że wciąż ktoś stosuje czujniki bimetaliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie prawdziwe , według mnie minimum na zasilaniu to 50 stopni.

 

Drugie zdanie fałszywe. U mnie temperatura powrotu na grawitacji ok 30 - 40 stopni. Kocioł w środku suchy.

Kocioł moze zgnic od strony waty mineralnej przy powrocie, w środku nie będzie widac ( POTU ) . Temperatura wody powrotnej powinna wynosic MINIMUM 55 S.C. Jezeli ktoś ma mniejszą temperaturę i myśli ze jest OK to się myli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pytania to oczywiscie ze kocioł moze zejsc z temp ponizej zadanej o tym było juz pisane

co do temp powrotu i grawitacji poprostu przy grawitacji nie ma czegoś takiego jak roszenie i rdzewienie kotła ,chyba ze palimy mokrym opałem ,a temp przy grawitacji nie ma zadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kocioł może spływać wilogocią nawet przy 80oC. Wszystko zależy od palacza. Mam zwykły kocioł górno dolny i zawsze jest suchy, nawet poniżej 40oC. Wszystko zależy od tego kto w kotłowni siedzi. Zanim trafiłem na to forum w kotle miałem sucho tylko pod koniec fazy koksu. A tak to woda płynęła sobie po ścianach. Teraz temp kotła nie ma znaczenia i zawsze jest suchy i bez sadzowania. Trzymam taką jaką potrzebuję. Zazwyczaj to 40-50oC. Choć jak zdaży mi się zapomnieć to przez 12h jest 30oC lub mniej w nocy i nadal jest tak samo sucho. Utrzymywanie temp. 65oC i więcej przerabiałem w zeszłym sezonie. Teraz spalam POŁOWĘ opału, co rok temu. O stałopalności nawet nie wspomnę. Komforcie cieplnym w domu również. Zawór 4 drożny to czysta strata kominowa. Rok temu pełen zasyp starczał ledwie na 8h. Teraz połowa zasypu na 12 i jeszcze 4 godziny potem żar jest w kotle. Efekt wyrzucenia wentylatora i podania powietrza wrórnego oraz obniżenia temperatury. :) Kocioł ma większą sprawność przy niższej temperaturze wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantazja kolegę poniosła ! bezwładność czujników to już historia, chyba że wciąż ktoś stosuje czujniki bimetaliczne

 

Niestety pomiędzy czujnikiem a czynnikiem jest jeszcze rura która też musi się nagrzać. Rzecz wydawałoby się oczywista ale trudna dla niektórych. Im grubsza ścianka tym większa bezwładność. Nie są to jakieś duże różnice ale trzeba je uwzględniać. Dochodzi do tego zbyt duża odległość od czynnika który powinien być opomiarowany jak najbliżej, czyli miejsce opomiarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł może spływać wilogocią nawet przy 80oC. Wszystko zależy od palacza. Mam zwykły kocioł górno dolny i zawsze jest suchy, nawet poniżej 40oC. Wszystko zależy od tego kto w kotłowni siedzi. Zanim trafiłem na to forum w kotle miałem sucho tylko pod koniec fazy koksu. A tak to woda płynęła sobie po ścianach. Teraz temp kotła nie ma znaczenia i zawsze jest suchy i bez sadzowania. Trzymam taką jaką potrzebuję. Zazwyczaj to 40-50oC. Choć jak zdaży mi się zapomnieć to przez 12h jest 30oC lub mniej w nocy i nadal jest tak samo sucho. Utrzymywanie temp. 65oC i więcej przerabiałem w zeszłym sezonie. Teraz spalam POŁOWĘ opału, co rok temu. O stałopalności nawet nie wspomnę. Komforcie cieplnym w domu również. Zawór 4 drożny to czysta strata kominowa. Rok temu pełen zasyp starczał ledwie na 8h. Teraz połowa zasypu na 12 i jeszcze 4 godziny potem żar jest w kotle. Efekt wyrzucenia wentylatora i podania powietrza wrórnego oraz obniżenia temperatury. :) Kocioł ma większą sprawność przy niższej temperaturze wody.

Jaki to kocioł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zadałeś pytanie, to ja tak pół żartem pół serio.

Nie wszystko zależy tylko od temp. wody w kotle, czy od temp. powrotu tej wody. Nie jedni, palą całe lata z niską temp. a o temp. powrotu nawet nikt nie słyszał, sam długi okres czasu tak paliłem, a temp powrotu nie przekraczała 30st, bo mam głowice termostatyczne i taka woda wracała do kotła. Podczas 10 letniej eksploatacji kotła, nigdy nie zauważyłem żadnego roszenia wymiennika, ani śladów korozji, pod watą jak nowy. Jeżeli kocioł stoi w wilgotnej piwnicy, pali sie w nim mokrym opałem, czy na niskiej temp.spalin, to może być bardziej szkodliwe, niż temp. samej wody. Sama instalacja, to też istotny czynnik, mój kocioł pracował w układzie zamkniętym, być może i to miało jakiś wpływ na tą sytuacje.

 

Ps.Kocioł sprzedałem i dalej pracuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pytania to oczywiscie ze kocioł moze zejsc z temp ponizej zadanej o tym było juz pisane

co do temp powrotu i grawitacji poprostu przy grawitacji nie ma czegoś takiego jak roszenie i rdzewienie kotła ,chyba ze palimy mokrym opałem ,a temp przy grawitacji nie ma zadnego znaczenia

A to ciekawostki kolega opowiada, !!! jeżeli w instalacji będzie pompka to prces spalania i roszenia podlega innym prawom fizyki

z tego wynika w/g kolegi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie kiedys miałem taki piecyk własnej produkcji typowy dolniak z plaszczem wodnym w czopuchu.Kociołek był nie ocieplony stał sobie w piwnicy s suchym miejscu i tak sobie pracował.Palił w nim każdy kto akurat miał czas i każdy miał swój sposób temperatury nikt nie pilnowal i owy piec palił mi ponad 20 lat.I nie zezarła go korozja tylko w 2008 roku zamarzł a ja nie wiedząc napaliłem i zrobiło bummm.Budowa była dośc fajna.Jak ktoś będzie chciał to zrobie rysunek.A wracajac to myslę jak wiekszośc że to wszystko to jest REKLAMA.Ruch w interesie musi być.Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.