Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecem Mialowym Duże Spalanie


jacek63

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich o pomoc zakupilem piec górnego spalania 1.5m2 neptun kswm http://www.kotly.ig.pl/index.php?id=kotly_neptun_g powierzchnia grzewcz 75m2 stare budownictwo dom częściowo ocieplony 2 ściany styropian 8 na strychu wata 15cm piersze piętro piec strasznie dużo mialu spala 25kg na 12h miał bardzo dobry stosowałem kilka rodzaji gorszych bez skutku programator alfa foster ustawieienia wszystkie już robilem komin przymykany zero efektów proszę o pomoc ręce mi opadają sprzedawca upiera się że za maly piec, w domu moment gorąco tem zadana 56 st zasyp pieca22kg jestem z wlkp moze jakis nr tel do jakiegoś znawcy który mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam piec miałowy 12 kw(1,2 m2), mieszkanie na poddaszu (2 piętro) 80 m2, bojler 150 l, ściany 12 cm + panele drewniane na zewnątrz zakładane w 1969 roku, komin 14x14 cm wysokość 15m. Miał 21 MJ/kg. Kotłownia w piwnicy. Ponadto mieszkam w Świnoujściu - wiatry i wilgoć. Piec mam ustawiony w sposób następujący:

temperatura zadana : 45 - 55 OC

czas przedmuchu : 7 s

przerwa przedmuchu : 9 min

zakres pracy ciągłej : 2

moc dmuchawy : 6

Miał moczę ok 1,5 doby wcześniej (po zasypaniu pieca poprzednią porcją). Wsypuję 1 węglarkę (ok 12 l) i 1 wiaderko 10 l (po emulsji)-przeważyłem wagą łezienkową 22,5 kg. Rozpalam oczywiście od góry. Walę max papierów na miał, a najlepiej tektury. Odpalam i czekam przy otwartych drzwiczkach, aż się trochę rozpali (szyber otwarty na max). Zamykam drzwiczki i włączam sterowanie. Czekam, aż osiągnie zadaną temperaturę. Zamykam szyber (ważne), ale tak, aby gdy pracuje wentylator nie dmuchało dymu na zewnątrz - w praktyce to zamykam na max i cofam o ok 1 -2 cm. Przy obecnych temperaturach wytrzymuje ok 1,5 doby. Kiedyś, gdy zapomniałem zamknąć szyber - o dużo szybciej miał się wypalił -po ok 20 - 22 godzinach było po wszystkim. Innym razem (przy wyższej temp zewnętrznej ustawiłem piec na 38 oC, a na zewnątrz ok 8 -10 oC) wytrzymał mi 50 godzin. Kocioł użytkuję od około miesiąca. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Należy też pamiętać o wlaniu oleju do pojemniczka, w którym jest czujnik temperatury. Napisz jaka jest kaloryczność miału oraz jaki jest popiół po zakończenia palenia. Spróbuj tych moich ustawień, które się u mnie sprawdzają i napisz. Dodam jeszcze, że mój pioc jest także górnokanałowy (Acwador).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zadać sobie pytanie czy ktoś mający pleszewski kocioł miałowy potrafi utrzymać stałopalność 24h w tem 50 st na jednym pełnym zasypie. Pochwalcie się właściciele kotłów pleszewskich.

Co do twojego kotła to nie wydaje się on zbyt mały w porównaniu do wyrobów np Ziębca. Specyfiką kotłów pleszewskich jest ich przewymiarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam piec miałowy 12 kw(1,2 m2), mieszkanie na poddaszu (2 piętro) 80 m2, bojler 150 l, ściany 12 cm + panele drewniane na zewnątrz zakładane w 1969 roku, komin 14x14 cm wysokość 15m. Miał 21 MJ/kg. Kotłownia w piwnicy. Ponadto mieszkam w Świnoujściu - wiatry i wilgoć. Piec mam ustawiony w sposób następujący:

temperatura zadana : 45 - 55 OC

czas przedmuchu : 7 s

przerwa przedmuchu : 9 min

zakres pracy ciągłej : 2

moc dmuchawy : 6

Miał moczę ok 1,5 doby wcześniej (po zasypaniu pieca poprzednią porcją). Wsypuję 1 węglarkę (ok 12 l) i 1 wiaderko 10 l (po emulsji)-przeważyłem wagą łezienkową 22,5 kg. Rozpalam oczywiście od góry. Walę max papierów na miał, a najlepiej tektury. Odpalam i czekam przy otwartych drzwiczkach, aż się trochę rozpali (szyber otwarty na max). Zamykam drzwiczki i włączam sterowanie. Czekam, aż osiągnie zadaną temperaturę. Zamykam szyber (ważne), ale tak, aby gdy pracuje wentylator nie dmuchało dymu na zewnątrz - w praktyce to zamykam na max i cofam o ok 1 -2 cm. Przy obecnych temperaturach wytrzymuje ok 1,5 doby. Kiedyś, gdy zapomniałem zamknąć szyber - o dużo szybciej miał się wypalił -po ok 20 - 22 godzinach było po wszystkim. Innym razem (przy wyższej temp zewnętrznej ustawiłem piec na 38 oC, a na zewnątrz ok 8 -10 oC) wytrzymał mi 50 godzin. Kocioł użytkuję od około miesiąca. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Należy też pamiętać o wlaniu oleju do pojemniczka, w którym jest czujnik temperatury. Napisz jaka jest kaloryczność miału oraz jaki jest popiół po zakończenia palenia. Spróbuj tych moich ustawień, które się u mnie sprawdzają i napisz. Dodam jeszcze, że mój pioc jest także górnokanałowy (Acwador).

kalorycznośc 2400 popiół ładny spalony wczoraj bardzo mocno przymklem szyber i ustawilem 49 st czas przedmuchu 5 czas przedmuchu 6 min wentylator na 4 (nie gaśnie) wsad wczoraj 22kg bo taki mam zasyp o godz 16 o 22 dołożyłem 5kg i palilo się tylo do 7,30 czyli 27 kg mialu na 15 h pomocy co jeszcze mogę zrobić i slyszalem że na takich niskich temp nie wolno palic bo piec dostaje i smoła się tworzy oto piec jaki posiadam http://www.allegro.pl/item796412372_kotly_...w_60_80_m2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha no czego sie spodziewałeś?

kontrukcja kotła jest oki ,natomiast przy miałowcu nie zwraca sie uwagi na moc tylko na zasyp ,i wtedy kupując kocioł np 25kW uzyskasz stałopalnośc min 30 godzin ,bo musimy zawsze patrzeć na zasyp jak jest małe to zawsze jest nieekonomiczne i takie to problemy niestety napewno cie nie pocieszyłem ,jesli chcesz mieć stałopalnośc na poziomie 24-30 godzin musisz sprzedać ten kocioł i zamontować wielkszy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kotłow pleszewskich to słaopalnoć rekordową da sie uzyskać 7 dni ,na jednym zasypie ,ale kocioł jest wielkosci 7 co daje ok 60kW ,a ogrzewa 120m2 ,ciagnie tak juz 10lat ,i gosc za nic w swiecie nie chce aby w przyłaosci był mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha no czego sie spodziewałeś?

kontrukcja kotła jest oki ,natomiast przy miałowcu nie zwraca sie uwagi na moc tylko na zasyp ,i wtedy kupując kocioł np 25kW uzyskasz stałopalnośc min 30 godzin ,bo musimy zawsze patrzeć na zasyp jak jest małe to zawsze jest nieekonomiczne i takie to problemy niestety napewno cie nie pocieszyłem ,jesli chcesz mieć stałopalnośc na poziomie 24-30 godzin musisz sprzedać ten kocioł i zamontować wielkszy ,

no ale jak kupię wiekszy nie będzie za gorąco i woda nie będzie sięgotowac ja mam 75 m2 mieszkania piec ten który podalem 1.5 zasyp 22kg następny jest 2.1 27 kg co to da ile zyskam nie wolno przewymiarowac pieca no i smola w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma duzy kocioł do za goraco w domu ?????????

a kto takie rzeczy powiedział ze nie wolno bo co?

smoła to sie twozy jak sie pali na niskich temp np na 40st i nie wazne czy to bedzie kocioł 10kW czy też 1MW ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha no czego sie spodziewałeś?

kontrukcja kotła jest oki ,natomiast przy miałowcu nie zwraca sie uwagi na moc tylko na zasyp ,i wtedy kupując kocioł np 25kW uzyskasz stałopalnośc min 30 godzin ,bo musimy zawsze patrzeć na zasyp jak jest małe to zawsze jest nieekonomiczne i takie to problemy niestety napewno cie nie pocieszyłem ,jesli chcesz mieć stałopalnośc na poziomie 24-30 godzin musisz sprzedać ten kocioł i zamontować wielkszy ,

to dlaczego poprzednik co pisze ma 1.2 i pali 22kg na 24h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak kupię wiekszy nie będzie za gorąco i woda nie będzie sięgotowac ja mam 75 m2 mieszkania piec ten który podalem 1.5 zasyp 22kg następny jest 2.1 27 kg co to da ile zyskam nie wolno przewymiarowac pieca no i smola w piecu

 

proponowałbbym kocioł ok 25kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie odpowiedzialeś mi na pytanie czy w piecu 2.1 o wiekszym zasypie (27kg) czy wydłuży mi się czas spalana np z 12h do 17 h tak samo jak w piecu mniejszym o zasypie 22kg

 

no nie liczyłem dokładnie ale oczywiscie ze sie wydłuzy nie wiem czy napewno o 5 godzin moze i tak ,wiem jedno ze 25kW to ok 120m domu dto min 30 godzin przy minusowych temp ,i ok 60godzin przy dodatnich takich około +5st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.