Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Parametry Eko-centr 15kw?


lukvw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Parę dni temu wprowadziłem się do mojego domku(156mk,ocieplony-generalnie wszystko na tip top).W kotłowni mam

eko-centr 15kW ze sterownikiem compit R510.Nie mam zaworu 4d ani przepustnicy na czopuchu.Posiadam zasobnik 120l.Na dole w domu podłogówka a do góry grzejniki.Mam prośbę-pomóżcie ustawić mi parametry na sterowniku.Na tą chwile zasobnik wystarcza mi na ok. 26 do 28 h.Zasobnik ma chyba ok 65 kg.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu 4D nie mam bo mój instalator stwierdził że nie jest potrzebny,jeśli miałbym gaz to wtedy by go zainstalował.Tłumaczył to tym że mam układ otwarty i nie zdał by egzaminu.Jeżeli chodzi o nastawy to są następujące:

F1 60

F2 55

F5 30

F7 8

F8 40

reszta parametrów jak przewidział producent.

Dzisiaj rano się zdziwiłem bo na wyświetlaczu miałem błąd bodajże A2 to jest chyba czujnik temp. od podajnika i nie wiem dlaczego.Proszę o ewentualną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to prawdopodobnie dla tego, że żar za nisko schodzi - cofa się - spróbuj może częściej a krócej podawać paliwo... Ewentualnie wyjaśnij co oznacza f1,f2...f8 bo może za długo kocioł w podtrzymaniu i też taka sytuacja z cofającym się żarem może wystąpić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu 4D nie mam bo mój instalator stwierdził że nie jest potrzebny,jeśli miałbym gaz to wtedy by go zainstalował.Tłumaczył to tym że mam układ otwarty i nie zdał by egzaminu.Jeżeli chodzi o

 

A jak to jest z tym zaworem 4D na układzie otwartym?

 

Zawór 4D jest jak najbardziej potrzebny i przydatny. Mój hydraulik też próbował mi wmówić że niepotrzebny ale zawór zamontował.

Również moja instalacja jest otwarta i szczerze namawiam do instalacji takowego.

 

O zaletach zaworów 4D jest bardzo dużo na forum więc nie będę tego powielał.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam, wpadłem tutaj bo już ledwo zipie z podobnym piecem, dlatego nie zakładam nowego tematu. Otóż posiadam piec EkoCenter 16 kv z podajnikiem na eko groszek. Od razu przejdę do sedna. Rozpalam go, uzyskuje temperaturę, o którą mi chodzi...było tak przez miesiąc,tylko dosypywałem groszku.0, 5 tony przez miesiąc przy 45 stopniach,nie wiem czy to duzo czy mało?Wracając do meritum, powstał czopóch więc po miesiącu musiałem wygasić piec. Rozpaliłem od nowa i bamm. Piec nie potrafi utrzymać temperatury. Wręcz wygasza się sam. Potrzyma z pól godziny , temeperatura spadnie pozniżej 45 i już więcej, mimo pracy dmuchawy(ustawiona na 15) i podajnika nie pójdzie ponad 45. A wieje i podajnik co chwila sie uruchamia. Utawienia nie zmieniane w ogóle, przez miesiąc na nich chodził bez problemu. Co się mogo stać?Groszek jest ten sam, wszystko to samo a jednak nie trzyma temperatury?Potrafi nawet rozgrzać do 51 i pózniej zjazd. Dmuchawa się załącza przy 44,podajnik pracuje i nic z tego nie wynika. Może to problem z podajnikiem albo dmuchawą?Tyle ,że ona wieje, powstaje duży ogień,węgiel idzie ale z czasaem wszystko wygasa. O co chodzi? coś może się zepsuło zanim rozpoczął się sezon grzewczy?co to może być.

 

P.S. jest to mój pierwszy piec, ktoś ma z nim jakieś doświadczenie, czy w ziemie nim grzał bez problemów?Sądziłem,że spokojnie w ziemie nie będzie problemów a tu widze taki zong!Gdzie się sprawdza odbiór ciepła?

Edytowane przez Luiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.