Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Podłogówką


ndriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam cztery pętle ogrzewania podłogowego. Kontrola temperatury odbywa się za pomocą zaworu 3D (ESSBE) zamontowanego za zaworem 4D. Rozdzielacz podłogówki ma zamontowane przepływomierze. Za pomocą zaworów powrotnych wyrównałem przepływ na wszystkich pętlach.

 

Moje pytanie czy można ten układ jeszcze usprawnić? Zamontować ograniczniki temperatury powrotu czy to raczej nie ma sensu?

 

CO obsługuje piec Kostrzewy Pellets Lambda Control, pompy od CO chodzą non stop, zawór 4D sterowany przez piec.

 

 

Szczegóły instalacji w załącznikach :)

 

Dzięki za porady, pozdrawiam,

Andrzej

post-6915-1256662133_thumb.jpg

post-6915-1256662141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pierwsze te zawory u Ciebie powrotne nie są zaworami typowo do regulacji przepływów w pętlach do tego służą rotametry zacznij nimi kręcić w lewo lub w prawo i zobaczysz że nimi da sie zmieniać przepływ , a te dolne służą do całkowitego odciecia pętli grzewczej za pomocą siłownika który po ściagnięciu tej plastikowej nakładki można na nich zamontować ,siłowniki możesz podpiąć pod regulator pokojowy i sterujesz sobie temperaturą każdego pomieszczenia ,ale to w zależności ile chcesz przeznaczyć kasy na to .a czy warto to zależy od sytuacji np. jak by dwie pętle ogrzewały u ciebie łazienkę z której korzystasz tylko popołudniu lub masz jakiś warsztacik np fryzierski w domu to nie musisz pamiętać o tym aby iść i zakrecić ręcznie jak z niego nie korzystasz .pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za info, nie wiedziałem że w ten sposób można sterować przepływem i dlatego przykręcałem te na powrocie :) Regulator pokojowy już mam z tym, że obsługuje całą instalację CO, a tak naprawdę zawór 4D - jak nie ma sygnału grzania instalacja chodzi na obniżonej temperaturze.

Podłogówka działa w domu (korytarz, kuchnia i dwie łazienki) nie mam tutaj potrzeby ani zamiaru czasowego wyłączania wybranej pętli. Zastanawiałem się bardziej na kontrolowaniu temperatury powrotu (czy to wogóle ma sens??) i w przypadku gdy powracająca woda jest ciepła automatycznie zamyka pętlę lub po ochłodzeniu się wody otwiera?

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.