Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o kocioł Defro Duo 15kW


maniek763

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie dostałem wiadomość o tym temacie na forum mam pytanie czy ma ktoś styczność ze sterownikiem st44 w piecu defro duo 15kw. Jeszcze jedno pytanie Czy można mówić że piec 15kw jest za mały dla domu 170m w tym sześć grzejników i 70m2 podłogówki (bo taką odpowiedż dostałem z defro , ale telefonicznie oni mi go doradzili) ale według mnie nie jest tak bo po obliczeniach mam w układzie około 100 litrów wody plus woda w kotle (czyli około 500mrur pex15 i sześć grzejników aluminiowych) taka ilość wody w układzie to pryszcz dla pieca o powierzchni grzewczej 2,1m2 Napiszcie czy instalacja przez wymiennik płytowy ma straty ciepła w porównaniu z normalną (chodzi o to czy przez to woda dłużej się nagrzewa) Bardzo prosze o odpowiedż bo jestem spokojnym człowiekiem ale przy tym piecu to chyba zawału dostane po odpaleniu nie może osiągnąć temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytałem Twój post i bardzo mnie zaciekawił mam zamiar także kupic defro duo15 ,powierzchnia grzewcza po podłodze 165m2.lecz widze że troche może być mały,na stronie defro ostatnio zmieniono parametry tego kociołka z 6-15kw na 6-20kw .teraz pytanie czy wymiennik w tym piecu 2,1 m naprawde osiagnie te 20kw czy może to chwyt marketingowy.Poprzednio podawano 6-15kw do170m2.Chce wymienić mój stary kociołek 20kw a teraz mam obawy czy to dobry wybór (chodzi o moc kotła).25kw wydaje mi sie przewymiarowanym kotłem jak dla mnie.Napisz co z ta temperaturą u Ciebie,błedne nastawy na sterowniku czy poprostu kocioł nie wyrabia na zewnątrz +7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym kolegi martwic ale mialem Defro Komfort Eko 15W. Powierzchnia do ogrzania to 80m2 ocieplonej czesci-nowe bdownictwo oraz 80m2 nieocieplonej czesci-stare budownictwo, wysokie pokoje. Kociolek niestety nie wyrabial nawet przy dodatniej temp. na dworze. Zmuszony bylem do wymiany. Obecnie od roku jest zainstalowany 25kW (z perspektywa na grzanie CWU w przyszlosci-ale brak jeszcze tej czesc instalacji). Z moich obserwacji wynika, ze ten kociol wcale nie jest za duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był instalator który podłanczał kotłownie i coś poprzestawiał kocioł nabrał temperature w ciągu godziny i pojechał ale są tam czasy w podczymaniu i jak piec wygasł to już nie wystartował bo ten kopczyk się wypalił bo nie było podawania.Ale moim zdaniam piec jest ok jak go ustawil to temperatura rosła szybko bo niewierze że taki piec ma problem z nagrzaniam około 100l wody jaka jest w moim układzie a piece eko komfort a defro duo to jak niebo i pieklo wystarczy porównać konstrukcje i wielkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo niewierze że taki piec ma problem z nagrzaniam około 100l wody jaka jest w moim układzie...

Tak sobie tylko pozwolę zauważyć, bo już w drugim miejscu czytam podobne zdanie - ilość wody w układzie nie ma wielkiego znaczenia - liczy się zapotrzebowanie budynku na energię - a to czy będzie 100 czy 300 litrów wody wpływa tylko na czas jej początkowego nagrzewania (i stygnięcia po wyłączeniu kotła).

 

Oczywiście życzę, aby kocioł okazał się wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam właśnie dostałem wiadomość o tym temacie na forum mam pytanie czy ma ktoś styczność ze sterownikiem st44 w piecu defro duo 15kw. Jeszcze jedno pytanie Czy można mówić że piec 15kw jest za mały dla domu 170m w tym sześć grzejników i 70m2 podłogówki (bo taką odpowiedż dostałem z defro , ale telefonicznie oni mi go doradzili) ale według mnie nie jest tak bo po obliczeniach mam w układzie około 100 litrów wody plus woda w kotle (czyli około 500mrur pex15 i sześć grzejników aluminiowych) taka ilość wody w układzie to pryszcz dla pieca o powierzchni grzewczej 2,1m2 Napiszcie czy instalacja przez wymiennik płytowy ma straty ciepła w porównaniu z normalną (chodzi o to czy przez to woda dłużej się nagrzewa) Bardzo prosze o odpowiedż bo jestem spokojnym człowiekiem ale przy tym piecu to chyba zawału dostane po odpaleniu nie może osiągnąć temperatury

Od miesiąca mamy zainstalowany piec Defro Duo o mocy 15kw, a ogrzewamy właśnie 170 m2 i piec osiąga temperaturę 60 stopni bez problemu. Mamy grzejniki Purmo i radiowy czujnik z ustawioną w ciągu dnia temperaturą 21 stopni, a w nocy 19. Wiem, że te piece mogą mieć różne rodzaje sterowników. U nas na sterowniku Ecofire E1 w trybie Moc1 ustawienie to 1,3 sek. podajnik /30 moc dmuchawy, a w trybie Moc2 3,5sek. /60 moc dmuchawy. Natomiast u nas występuje inny problem, bo dom jest ocieplony, więc piec wyłącza się i są kłopoty z ponownym rozpaleniem. Podobno to wada sterownika. Czekam na wizytę z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.