Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka Kotła Gazowego


wojas2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W domu jednorodzinnym posiadm dwa kotły. Jeden jest gazowy, drugi węglowy. Obydwa działają na obiegu grawitacyjnym (otwartym), ponieważ jest to dom wybudowany w latch 80. Kocioł gazowy to VITOPEND 100 dwufunkcyjny. Problem polega na niegrzaniu dwóch ostatnich grzejników (tzn. grzejniki przed zbiornikiem, znajdujące się na piętrze). Wszystkie inne grzejniki grzeja normalnie. We wszystkich pokojach są grzejniki żeliwne. Odpowietrzałem te grzejniki, ale nadal nie grzeją, tzn zaczeły grzać, ale bardzo słabo, przy wejściu do grzejnika. Czy probelmem może być słaba pompka w piecu? Czy można taką pompke zamienić na mocniejszą? Nie korzystam z funkcji CWU. Czy wymiana grzejnika z żeliwnego na aluminiowy może rozwiązać ten problem?

 

Z góry dziękuje za odp.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji kotła :

"...Kocioł Vitopend jest przeznaczony tylko do instalacji grzewczych wodnych pompowych(zamkniętych)..... minimalne ciśnienie w instalacji 0,8 bar....."

Czyli kocioł został zainstalowany niezgodnie z instrukcją( jeżeli jest to urządzenie nowe możesz stracić gwarancję), poza tym gdzie ty znalazłeś instalatora który uruchomił ten kocioł na wspólnym obiegu z kotłem na paliwo stałe! Sprawdź ciśnienie w instalacji CO , oraz dostosuj instalację do wymogów producenta kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem na kotle ciśnienie i wskazuje 1 MPa. Więc wymóg jest spełniony co do jego minimalnej wartości dla VITOPEND'A 100.

 

Użytkowniku guitar a jak nastawić zawory grzybkowe? Mam pokręto starego typu i jest to chyba zawór odcinający prosty. Grzejniki są połączone krzyżowo. O przydławienie chodzi Ci aby troszku je przykręcić, by zwiększyć ciśnienie?

 

A co z wymianą żeliwnego na aluminiowy? Opłaca się? Czy może dzięki temu poprawić sie grzanie?

 

Dzięki za pomoc

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybkowym można wyregulować przepływ - zakręć do końca i potem otwórz trochę (doświadczalnie np. o 1/4 obr.) każdy i po jakim czasie sprawdź efekty w jakiej części są przegrzane, jeśli będzie grzała tylko część grzejnika np. 1/4 to uchyl zawór trochę mocniej. Efekty sprawdzaj po 15 - 20 minutach. Nie potrzeba jak chcesz zainwestować to wymień zawory na termostatyczne to da lepsze rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.