Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Krąży W Zbiorniku Wzbiorczym


tydy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową instalację, działa od pewnego czasu, niestety w zbiorniku wzbiorczym słychać irytujący bulgot przelewającej się wody. Sam zbiornik jest podłączony zgodnie ze sztuką (rura z ciepłą wodą zasilającą u góry, powrót od dołu, przelew z dobrym odpowietrzeniem z boku), jednak hydraulik zrobił jeden błąd - podłączył rurę zasilająca do zbiornika ZA pompką, a nie przed nią i stąd przelewająca się woda. Siła pompki ustawiona jest na min, mimo to woda ciągle przelewa się. Dodatkowo przez zbiornik ucieka znaczna ilość ciepła gdyż mimo, że jest ono ocieplone, to znajduje się na strychu.

 

Pytanie do fachowców - czy da się jakoś inaczej podłączyć ten zbiornik, żeby usunąć ten przepływ wody, a zbiornik wciąż spełniał swoją rolę?

 

Czytałem różne opinie na tym forum i nasunęły mi się dwa rozwiązania:

 

1. Zamienić miejscami podłączenie rur zasilającej i powrotu (powrót od góry, zasilanie od dołu)

2. Zaślepić powrót i tylko od spodu podłączyć rurę zasilającą.

 

Ma to sens?

 

Dziękuję z zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelewowa to wiem ze jest ale czy tez jest powrotna do instalacji czyli czy do zbiornika podłaczone są 3 rury czy 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro masz rurę ze zbiornika wpiętą w powrót instalacji, to masz odpowiedź czemu to tak działa jak działa. Odłącz ją i podłącz wszystko właściwie. Jak?? Odpowiedź znajdziesz w innych postach na tym forum, a temat był wałkowany wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczone sa 3 rury: przelewowa (wspomniana) oraz dwie z pionu - zasilajaca i powrot

 

to super na rurze wznośnej zamontuj odpowietrznik i odepnij od zbiornika

układ nadal bedzie otwarty i przelew bedzie działał a cisnienie pojdzie w grzejniki a nie w zbiornik

a przy kotle powinien byc zawór bezpieczeństwa max 1,5 bar i bedziesz sie cieszył sprawną instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super na rurze wznośnej zamontuj odpowietrznik i odepnij od zbiornika

układ nadal bedzie otwarty i przelew bedzie działał a cisnienie pojdzie w grzejniki a nie w zbiornik

a przy kotle powinien byc zawór bezpieczeństwa max 1,5 bar i bedziesz sie cieszył sprawną instalacją

 

Czy rura wznośna to ta sama co zasilająca? Przepraszam za takie pytania, ale jestem laikiem.

 

Czyli do zbiornika powinien być podłączony tylko powrót (i oczywiście przelew)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wznośna to zasilająca to taki język techniczny

co do podłaczenia najlepiej jak jest podłaczone zasilanie i powrót zapewnia wtedy brak powietrza w układzie ale trzeba zachowac zaleznośc aby zbiornik był koniecznie podłaczony przed pompą

flachowcy popełniają błąd i wpinaja pompy w stare ukłay i zawsze to samo zdziwienie ze alnbo powietrze krazy albo ze zbiornik goracy albo ze grzejniki nie grzeją a zbiornik goracy

wiec jak pisałem wczesniej rure zasilajaca od zbiornika odkrecic zamontować na niej odpowietrznik a rura powrotna przejme funkcje zabezpieczające ,oprocz tego przy kotle powinien byc zawór bezpieczeństwa mimo ze układ jest i bedzie otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.