Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Heintz 25kw Problem Z Ustawieniami


Damian28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ustawieniem pieca Heintz 25kw domek nowy 118 m pow.uż. ocieplony styropian 12,nowe okna plastikowe,podłogowe ogrzewanie.

Problem polega na tym,że nie wiem jak ustawić piec tak żeby mało spalał eko groszku a utrzymywał ciepło na grzejnikach.Do tej pory ustawienia wyglądały tak:25 s praca podajnika,80 s przerwa w pracy podawania i w domu nie specjalnie ciepło tzn. wyglądało to w ten sposób,że woda nagrzewała się do pewnej ustalonej temperatury,po czym rozlewała sie po grzejnikach i grzejniki były ciepłe ale przez chwilkę tylko bo bardzo szybko się ochładzały i musiałem ponownie czekać jakieś 20-25 min.żeby woda się nagrzała i znowu rozlała sie na grzejniki i tak "w koło Macieju".Zadzwoniłem więc do fachmana ażeby zasięgnąć porady Ten przyszedł i na dzień dobry powiedzaił że w ogóle nie jest dobrze bo nie mamy założonego zaworu 4-odrogowego i piec nie będzie trzymał ciepła i tak będzie niestety.Koszt przerobienia instalacji ok 2.000 zł :) MASAKRA!

Instalacje robił mi teść który najwidoczniej stwierdził że nie trzeba zakładać tego zaworu i że on zrobi po swojemu(stare zwyczaje).No ale ja próbowałem sie ratować jakoś w inny sposób ponieważ nie miałem kasy i zacząłem kombinować w ustawieniach pieca.Różne cudeńka wyprawialiśmy z żoną ale nic to nie dało dalej w domu nie za ciepło a groszku szło jakieś 200 kg na tydzień(mi się wydawało że to dużo).Zadzwoniłem do serwisanta od tych pieców i on przez telefon pozmieniał mi ustawienia pieca takie: 10 s praca podajnika,37 s przerwa 44-45 stopni temp. C.O i pompka cały czas chodzi,no i niby o to nam chodziło tylko że teraz jest znowu za ciepło(temp.na dworzu +2 stopnie).Teraz to mnie przeraża dopiero bo jak tak patrze na tą pracę podajnika czyli te 10 sekund to mam wrażenie że dużo go podaje że go nie zdąży spalić i zużycie groszku mi się zwiększy no ale spec zapewniał że będzie odwrotnie więc czekam...

Mam tylko jeszcze pare pytań,czy:

1)zawór 4-odrogowy jest konieczny jak tak to ile może kosztować jak i gdzie go zamontować i co on tak naprawdę daje?

2)warto zainwestować w termostaty na grzejnikach bo obecnie mam jakieś zwykłe pokrętełka?

Mam nadzieję że nie nakićkałem jakiś głupot bo już mi się móżdżek lasuje od tych wszystkich terminów i wydaje mi się że jestem mało mądry w tych sprawach.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d jest po to, aby nie trzeba było dusić pieca w niskiej temperaturze, jeśli zapotrzebowanie na grzejnikach jest mniejsze. Działa w ten sposób, że miesza gorący strumień z kotła z zimnym powracającym z grzejników. W ten sposób w obiegu kotłowym może być cały czas 60C, a na grzejnikach 35-40C, czy ile tam kto chce. Koszt około 150-200 zł. Schematów jego podłączenia na forum jest bardzo dużo. Poszukaj w dziale Instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, co ty piszesz? 10 sek. pracy podajnika obecnie, to chyba mniej niż 25 sek. poprzednio, więc skąd te obawy że kocioł nie zdąży tego spalić. Zgadzam się co do zaworu 4d. Jeżeli chcesz mieć komfort właściwej temp. w domu i przedłużyć żywotność kotła to trzeba go zamontować, ale 2000 zł to chyba lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d 1'' dobrej firmy, to wydatek ok 250 zł. Ten twój monter to chyba złotnik jakiś albo adwokat. Nie daj się wycyckać. Jeśli twój teść potrafi lutować, to mógłby ci go założyc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chyba macie racje,tak myślałem że 2tysie to troszkę przy dużo,koleś każe mi zmieniać instalacje całą ale chyba nie skorzystam.Jak na razie przy takiej pogodzie piec ustawiony jest na 10 sekund podawania co 35 sekund i jest ok.Zobaczymy jak będzie zimniej.

Dziękuje za rady,będę obserwował i kombinował a zawór muszę założyć.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.