Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Carbostal


GRACJAN1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Właśnie zakupiłem na próbę kilka worków ekogroszku -CARBOSTAL z Piekar Śląskich.(www.carbostal.com.pl).

Jeżeli ktoś już wcześniej używał tego ekogroszku to proszę o opinie, jak na razie pali się dobrze.

Posiadam nowy piec 28 kw z podajnikiem szufladkowym z Pleszewa i przy temperaturze na zewnątrz od 1- 3 st. spala mi około 30 kg. na dobę.Dom poniemiecki 140 m2 nieocieplony nowe okna, nowa instalacja co.+ zasobnik 220 l. temp. w domu około 22-23 st.

 

Proszę o opinię czy to mało-czy dużo ?

PIEC ZAMONTOWAŁEM OKOŁO 2 MIESIĄCE TEMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Niestety nie jest podane z jakiej kopalni brany jest ten ekogroszek, a kupowałem go na worki 25 kg.

Tona ekogroszku wynosi 784 zł

 

Parametry węgla

kaloryczność 26

popiół do 8%

siarki 0.6

 

Jak na razie jestem zadowolony, przedtem próbowałem palić miałem węglowym kaloryczność prawdopodobnie 26 i po 4 dniach palenia piec był cały obrośnięty sadzą , a temperatura na piecu przy zużyciu około 30-35 kg/24h nie przekroczyła 48 st.

Więc juz wiem że będę używał na pewno ekogroszku i szukam tylko odpowiedniego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem na dniach ekogroszek z kopalni Julian z Piekar Slaskich i niestety w ciagu 3 dnich wymienialem 4 zawleczki .... wiec tego raczej Ci nie polecam. Dodam tylko ze przez caly poprzedni sezon grzewczy wymienialem zawleczke tylko raz i to z powodu sruby ktora jakos dostala sie do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Dowiedziałem się u dystrybutora że ten ekogroszek pochodzi z kopalni Chwałowice.

Jak na razie jestem zadowolony i planuje zakupić większą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja kupowlem ekogroszek pochodzacy z kopalni chwalowice i palil sie dobrze ale produkowal bardzo duzo spiekow i popiolu, teraz kupilem podobno juliusz i jest roznica ogromna, popiol jak pyl w ilosciach mozna powiedziec sladowych, po 24h bylo moze z 2 szklanki popiolu (gdyby z popielnika tak przesypac) cena 690tona workowany-moim zdaniem rewelacja , moj pracownik wyladowl mi wegiel przed domem i pomyslal ze jak jest w worku to moze lezec na deszczu, jak to zobaczylem to szlag mnie trafil ale zdziwilem sie po wsypaniu do pieca szlo lepiej jak na suchym chwalowickim czy innym ruskim itp...co do zawleczek to nie zerwalo mi nigdy jeszcze (pale 2 sezon). jak zaopatrze sie w zapas na zime to powiem gdzie kupic :P)) wybaczcie ale jak dzwonilem po 5 workow na probe to mowili ze sie konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.