Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Gazowe Czy Komunalne?


Qcool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

 

Jestem na forum po raz pierwszy i ciekaw jestem czy jakie są doświadczenia forumowiczów w następującej kwestii:

 

Mieszkam sobie w mieszkanku niespełna 50 metrowym.

 

W przyszłym roku mój blok będzie podłączany do sieci ogrzewania miejskiego.Zastanawiam się czy w tym roku nie zrobić ogrzewania gazowego żeby samemu decydować kiedy ogrzewam i jak intensywnie.Poza tym słyszałem, że rożnie to bywa z opłacaniem ogrzewania komunalnego.Podobno czasem bywa tak, że wysokość opłaty ma niewiele wspólnego z tym co jest odczytywane z miernika.

 

Chciałbym poprosić o pomoc.'

 

Czy poczekać i podłączyć się do sieci czy zainstalować ogrzewanie gazowe?

Czy opłaca się inwestować w ogrzewanie gazowe jeśli sieć będzie doprowadzona za darmo?

 

Jaka jest różnica w kosztach? (za ogrzewanie komunalne płaci się przecież przez cały rok a za gazowe tylko w okresie grzewczym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poczekać i podłączyć się do sieci czy zainstalować ogrzewanie gazowe?

Czy opłaca się inwestować w ogrzewanie gazowe jeśli sieć będzie doprowadzona za darmo?

Jaka jest różnica w kosztach? (za ogrzewanie komunalne płaci się przecież przez cały rok a za gazowe tylko w okresie grzewczym)

 

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, dopóki się nie dowiesz ile będzie cię kosztował GJ z sieci oraz jaka jest miesięczna opłata za utrzymanie węzła. Drugą potrzebą wiedzą jest koszt przyłącza gazowego. Z tego wszystkiego, wiedząc że ogrzewanie gazem to około 60[zł/GJ] plus 300-500zł na opłaty stałe, kominiarza, amortyzację kotła, można obliczyć po ilu latach gaz się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!!

 

Jestem na forum po raz pierwszy i ciekaw jestem czy jakie są doświadczenia forumowiczów w następującej kwestii:

 

Mieszkam sobie w mieszkanku niespełna 50 metrowym.

 

W przyszłym roku mój blok będzie podłączany do sieci ogrzewania miejskiego.Zastanawiam się czy w tym roku nie zrobić ogrzewania gazowego żeby samemu decydować kiedy ogrzewam i jak intensywnie.Poza tym słyszałem, że rożnie to bywa z opłacaniem ogrzewania komunalnego.Podobno czasem bywa tak, że wysokość opłaty ma niewiele wspólnego z tym co jest odczytywane z miernika.

 

Chciałbym poprosić o pomoc.'

 

Czy poczekać i podłączyć się do sieci czy zainstalować ogrzewanie gazowe?

Czy opłaca się inwestować w ogrzewanie gazowe jeśli sieć będzie doprowadzona za darmo?

 

Jaka jest różnica w kosztach? (za ogrzewanie komunalne płaci się przecież przez cały rok a za gazowe tylko w okresie grzewczym)

Jednoznacznie na tak postawione pytanie chyba nie odpowie nikt. Powinieneś się dowiedzieć więcej w administracji budynku w jaki sposób chcą wykonać nowe CO? A przedewszyskim dowiedzieć się w jaki sposób będzie rozliczane zużycie energii na cele grzewcze oraz podgrzewanie cwu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dla każdego mieszkania "logotermy" (w szczegóły techniczne nie chcę się zagłębiać, wpisz hasło w wyszukiwarkę a wszystkiego się dowiesz) co pozwala na indywidualne rozliczenie zużytej energii dla każdego mieszkania oraz indywidualną regulację (jednak muszą być warunki techniczne do zastowania urządzenia a przedewszystkim budowy samej instalacji CO i cwu w mieszkaniu, co może być trudne jeżeli jest to stary bydynek) . Innym stosowanym rozwiązaniem (szczególnie w budynkach gdzie na jedno mieszkanie przypada więcej jak jeden pion grzewczy, a wtedy trudno opomiarować zużycie) jest rozliczenie zużycia przez licznik zainstalowany na węźle (dostawca- administracja), oraz przez zamontowanie podzielników kosztów w mieszkaniu(administracja- lokator).

Na budowę ogrzewania gazowego też musi wyrazić zgodę administrator budynku, potem warunki z gazowni, projekt i warunek podstawowy czy jest możliwość zainstalowania w mieszkaniu kotła gazowego ( kubatura pomieszczenia, kanał spalinowy, wentylacja, nawiew). Spełnienie tych wymogów w starym budynku wielorodzinnym nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w przypadku grzania tak małych powierzchni to czy gazowe czy ciepłownia to bilanas wychodzi na zero ,pod warunkiem ze bedziesz miał licznik do pomiaru zuzytego ciepła , natomiast w przypadku wiekszych powierzchni oczywiscie gaz bardziej sie opłaca bo koszt energi gazowej wytworzonej w domu jest ok 5-8zł drozsze od ciepłowni ale nie masz opłat przesyłowych i gotowości dostarczenia energi ,jedyną zaletą gazu w domu jest to ze jednoczesnie bedziesz miał gazówke w kuchni i nie bedzie trzeba tachać butli ,wiec podstawy juz znasz reszte należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.