Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ustawieniem i optymalnym spalaniem w piecu na eko-groszek. Posiadam piec ślimakowy firmy Greń (tak nawiasem nie polecam jego kupna) o mocy 25 kW, ogrzewam nim dom o pow. 120 m2. Problem polega na tym, że nie spala mi się całkowicie węgiel. gdy ustawiona jest wysoka temp. piec nie nadąża ze spalaniem węgla, paliwo spada niespalone do popielnika. Jakie powinny być ustawione optymalne parametry dla takiego pieca (sterownik Geco, na piecu mam 70 stopni). Obecnie mam ustawione: czas podawania węgla-14, czas postoju podajnika-55, czas podtrzymania-10, opóźnienie wyłączenia went. w podtrzymaniu-6. Czy zmieniając temp. wody w kotle (np. zwiększając) powinienem zmieniać ustawienia pieca (np. proporcjonalnie zwiększać lub zmniejszać). Jak często czyści się taki piec (w moim przypadku ma to miejsce raz w miesiącu przy paleniu Retopalem).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam ten sam problem z tym samym piecem co Ty czyli z ustawieniem i optymalnym spalaniem w piecu na eko- Greń o mocy 25 kW, Podobna powierzchnia grzewcza domu o pow. 120 m2 parterowy, okna plastiki, ocieplony styropian 8. Instalacja nowa (Kisana, grzejniki 60-120 Purmo, zawory zwykłe bez termostatów, brak sterowania radiowego z domu). Mój piec jeszcze nigdy nie miał takiej postaci popiołu jak w instrukcji czyli popiół z papierosa, jest to zawsze 3/4 żużlu wyglądającego jak popcorn. Od 17 września spaliłem już 3 tony ekogroszku z Juliana (580 zł/t)

Oto moje ustawienia:

u0 58 stopni

u1 14

u2 50

u3 50

u4 25

 

moi znajomi mają taki sam piec , podobną pow. domu i oni kupili we wrześniu 2 tony Juliana i jeszcze im starczy na 2 tygodnie, popiół mają książkowy, sterownik radiowy w domu ( tem na dzień 22-23 a na noc 20). Serwisant który im odpalał piec spędził u nich dwa dni- tyle ustawiał piec. A mój serwisant był 2 godziny i nadal sie wkurzam

Chyba wydam parę złotych na tego lepszego serwisanta i zobaczę co on ustawi bo szlak mnie trafia jak jadę na skład węgla gdzie mój kumpel sprzedaje i sie pyat kto mi doradził piec na EKO jak mogłem kupić na sam groszek który jest tańszy o 110zł na tonie

ps.

kupiłem troche groszku i zmieszałem z EKO , trochę strzela bo uziarnienie jest troche większe niż 5-25 zalecane, najwyżej zawleczkę złamie.

dam znać co wykombinuje lepszy serwisant

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak ustawić piec na ekogroszek ?

Dal przykładu defro

Piec na ekogroszek DEFRO komfort eko – ustawianie pieca na ekogroszek i parametry ustawienia sterownika

 

Przede wszystkim proszę przeczytać instrukcję obsługi .

 

http://www.defro.pl/index.php/serwis/instrukcje-obsugi.

 

http://www.defro.pl/images/stories/PDF/defro-komfort-eko.pdf

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZA jest tabela MOCY pieca !!! w zależności od ustawień czasu podawania paliwa do czasu przerwy podawania paliwa str. 14

 

Jak jedziemy samochodem wolno – wciskamy lekko pedał – mało paliwa w jednostce czasu.

Jak chcemy jechać szybciej wciskamy mocniej – więcej paliwa podajemy do silnika w jednostce czasu.

 

 

Tu tak samo.

 

Można ustawić max moc i mieć spokój – piec się na pewno wyrobi .Ale to jak wożenie 1 kg piasku ciężarówką...

Można ustawić małą moc i piec nie będzie się prawie wyłączał ciągle podając węgiel ale to i tak nie jest w stanie podnieść temperatury lub tylko na chwilę.

To tak jak z przeciążona ciężarówka z podjazdem pod stromą górkę...

 

Warto więc zacząć zimą od większej mocy i schodzić z mocą obserwując zachowanie pieca .

Daje to OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA – to tak jak ekonomiczna jazda samochodem.

 

PARAMETRY PIECA

 

Dla domu dobrze ocieplonego około 200 m2 (ocieplona podłoga, ściany , dach ) zapotrzebowanie na moc przy zamkniętych oknach, drzwiach, firankach w oknach w ZALEŻNOŚCI od TEMPERATURY NA ZEWNĄTRZ. Węgiel o poprawnej kaloryczności. Jak zmiana parametrów pieca nie pomaga - kup małą ilość dobrej jakości węgla i sprawdź na nim.

 

TEMPERATURA na zewnatrz MOC

Od 10 do 5 C 14 kW

Od 5 do 0 C 17 kW

Od 0 do – 5 C 20 kW

Od –5 do – 10 C 23 kW

poniżej –10 C 25 kW

 

LATO – funkcja tryb letni tylko grzanie wody do 10 kW

 

POLECAM montaż zaworu trójdrożnego w instalacji CO do płynnej regulacji temperatury wody w CO ( niezależnie od temperatury zadanej samego pieca )

Zawór trójdrozny ustawiać na 2-4 ( 2 jak ciepło 3 zimą, 4 jak bardzo zimno na zewnatrz a w domu temperatura z ustawienia na 3 nie wystarcza)

 

Kotły na gaz, olej mają czujniki zewnętrzne i same odczytują sobie temperaturę i dobierają moc automatycznie.

 

Kotły na ekogroszek nie mają automatyki ze względu na rodzaj paliwa i konieczność podtrzymywania płomienia/ żaru w piecu.

 

Więc można kotłom na ekogroszek zadać moc 25 kW i się nie martwić. Jest to słuszne ale kosztuje większym zużyciem węgla gdy nie ma ZIMY i niskich temperatur. Jest wygodne i tylko trzeba sprawdzać czy jak jest ciepło to czy piec się nie przegrzewa, tzn. zadajemy 56 stopni C . Piec ją osiąga wyłącza się, inercja mocy powoduje że po wyłączeniu piec jeszcze nagrzewa się wyżej np. ponad 70 stopni.

 

Jak odczytywać MOC z tabeli ze strony 14:

 

 

http://www.defro.pl/images/stories/PDF/defro-komfort-eko.pdf

 

 

Np. MOC około 20 kW

 

a)

 

Czas podawania paliwa 5 s

Czas przerwy podawania paliwa 20 s.

 

Przecięcie tych dwóch parametrów w tabeli daje moc 20,5 kW

 

:(

 

Czas podawania paliwa 10 s

Czas przerwy podawania paliwa 40 s.

 

Przecięcie tych dwóch parametrów w tabeli daje moc 20,5 kW

 

c)

 

Czas podawania paliwa 20 s

Czas przerwy podawania paliwa 80 s.

 

Przecięcie tych dwóch parametrów w tabeli daje moc 20,5 kW

 

 

a):( c) Stosunek czasu podawania paliwa do czasu przerwy podawania paliwa wynosi tyle samo 1/4;

 

Bo węgla podajemy mało ale mała przerwa jest lub węgla podajemy więcej ale większa przerwa jest i wychodzi ostatecznie na to samo.

 

Różnica jest w sposobie spalania paliwa i ilości popiołu. Sposób a) często a mało powoduje lepsze spalanie węgla – trochę mniej popiołu bo często podawany węgiel częściej rusza całym żarem w palniku retrotowym i lepiej go „napowietrza” co nie powoduje powstawania spieków popiołu.

 

Np. MOC około 14 kW

 

a)

 

Czas podawania paliwa 5 s

Czas przerwy podawania paliwa 30 s.

 

Przecięcie tych dwóch parametrów w tabeli daje moc 14,7 kW

 

B)

 

Czas podawania paliwa 10 s

Czas przerwy podawania paliwa 60 s.

 

Przecięcie tych dwóch parametrów w tabeli daje moc 14,7 kW

 

 

a):D Stosunek czasu podawania paliwa do czasu przerwy podawania paliwa wynosi tyle samo 1/6

 

Inne moce można ustawić na podstawie tabeli.

 

Mamy jesień i temp 10 - ustaw moc np. 15 kW

Mamy zimę ustaw większą moc

Mamy lato na CWU wystarcza mała moc.

 

Zaoszczędzisz około 15 % węgla

 

 

 

Parametry ustawienia sterownika pieca:

 

 

Temperatura zadana CO : 52 do 60 . Najlepiej 55

 

Temperatura CWU

(należy wcisnąć przycisk WYJSCIE przez 5 s ) i ją ustawić na 42 ( jak mamy bojler na CWU z pieca )

 

Podawanie węgla 7 s

( jak bardzo zimno na zewnątrz to na 8 lub 9 ; jak ciepło na zewnatrz to 6 , 5 itp. )

 

Przerwa podawania 30 s

 

( stosunek jest 7/30 co daje około 1 do 4; co daje moc około 21 kW bo obecnie mamy ujemne temperatury)

 

 

Temperatura załączenia pomp CO i CWU 40

 

Histereza CO 2

 

Histereza CWU 3

 

Pompa CWU załączyć

( jak grzeje Ciepłą Wodę Użytkową i ma zamocowany czujnik temperatury w bojlerze ).

 

Stała pompa CO załączyć.

Wtedy praca pieca jest wymuszana zadanymi temperaturami na piecu. Jak brak stałej pompy CO to pracę pieca wymusza w pierwszej kolejności BOILER na CWU i piec chodzi aż nagrzeje się CWU i może wtedy przekraczać zadane temp pieca w trybie CO.

 

Nadmuch nie na max ,

przesłona na wentylatorze otwarta na MAX. Płomień ma być intensywny jasnożółty ale nie za silny bo ciepło wtedy ucieka kominem... Wentylator zatem gdzieś lekko nad środkowymi ustawieniami

 

Przerwa przedmuchu 15 minut

( jak dłuższa to węgiel gaśnie i tworzy niespalony popiół a jak często jest podawany świeży przedmuch to węgiel się spala i mniej popiołu jest ).

Ponadto po załaczeniu piec jest gotowy do pracy bo ma żar. W przeciwnym razie musi się rozpalić z małej ilości przygasłego żaru a to zajmuje czas.

 

Czopuch otwarty na MAX , regulacje robić wentylatorem. Wtedy piec się aż tak nie zapycha pyłem.

Piec czyścić , ściagając pył z popiołu z półek raz na miesiąc. Kolejne 5% oszczednosci. Czysty piec lepiej odbiera ciepło

 

Parametry pieca i sterownika są poprawnie nastawione gdy piec , np. 15 minut uzyskuje zadaną temperaturę po załączeniu i ma np. 15-45 minut przerwy, tzn po wyłączeniu przy zadanej temperaturze jeszcze narasta przez jakiś czas a potem maleje aż do temp załączenia.

I cykl się powtarza. Im wiekszy zapas mocy tym dłuższa przerwa. Ale jak za duży to piec się przegrzewa i niszczy. Jak zadajemy 55 to przy tej powinien sie wyłaczyć i dojśc z rozpedu kilka stopni wyżej do np 60

 

Piec najbardziej jest obciażony rano po zimenj nocy zimą. Warto wtedy patrzeć w kotłowni jak zachowuje się piec.

Najlepiej założyć na kaloryfery regulatory danfoss. Ustawić je na prawie 3 Zaoszczędzisz kolejne 10 % węgla.

Podłogówki z CO z regulacją danfoss mam ustawione na 2 ( letnie dla dłoni , ciepłe dla stóp ). Jak ktoś robi z nich kaloryfer to niech się nie dziwi ilością zużytego wegla.

Regulatory pokojowe nie polecam!!! Taniej na każdym kaloryferze DANFOSS

 

Efekt 3 tony wegla sezon ziomowy.

Latem zasobnik wegla na CWU : 2 miesiące

 

http://forum.muratordom.pl/moze-ktos-ma-do...eko,t138856.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia (krótkiego - 1 sezon palenia eko-groszkiem) dodam, że ważny jest kopczyk na retorcie oraz właśnie siła nadmuchu. Ja do tej pory miałem wentylator otwarty na full i ustawioną moc na 10% (piec DEFRO DUO 15kW), ale miałem odczucie, że i tak ten nawiew jest za mocny. Dlatego ostatnio połączyłem z wentylatorem w szereg żarówkę 60W (jeszcze żarową) i teraz mam możliwość regulacji mocą przez sterownik - obecnie mam ustawione 70% i jest OK. Jak potrzebuję więcej daję na 80% i zmniejszam czas podawania węgla. Jak ktoś ma za szybkie obroty na wentylatorze to polecam to rozwiązanie. Lepsza byłaby oczywiście grzałka 60W, ale brałem to co miałem pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Troche mi ta tabela mocy nie gra.

Przy ustawieniu minimalnej mocy 6 KW teoretyczne zuzycie wegla wynosi 0.77 kg/h czyli to pona pol tony wegla na miesiac! Na ogrzewanie wody w miesiacach letnich to sie w zyciu nie oplaci.

 

Dla ustawienia wg przykladu a)

 

Czas podawania paliwa 5 s

Czas przerwy podawania paliwa 20 s.

 

2.64 *24 *30 = 1900.8

 

wychodzi 1.9 tony na miesiac!!!

Dobrze to rozumiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ja mam pytanie dotyczace ustawień pieca Galmet 25 KW.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego na palenisku bardzo skleja mi się opał - mocno się szlakuje i nie wy-pala do końca. W popielniku oprócz ładnego popiołu jak z papierosa są szlakowe spieki jak kamienie twarde.

Czy jest to wina ustawień czy ekogroszku. Może jest pomieszany przez dostawcę dlatego są takie podwójne rezultaty.

 

Piec mam aktualnie ustawiony na 53stop.

Sterownik Expert z PID:

podawanie przy max mocy: 9s, przerwa 32s

podawawnie przy min mocy: 9 s, przerwa 70

moc dmuchawy: min 24%, max 37% - moc dmuchawy rośnie wraz ze wzrostem mocy;

powietrze: 46 %

zasuwka czopucha na 3 z 6 pólek.

zasłona wentylatora - otwarta na 2cm.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć coś w tym temacie? Z góry dziękuje za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jarkota sterownik Tango negro, pożera 40 kg na 12 h

 

pomoże ktoś???????????? poniżej podaje jaki piec mam dokładni i jakie ustawienia

 

Moc cieplna nomin. 25 kW

Pow. Grzewcza 3m2

Spraw. Cieplna >80%

Dop. Cisnienie 1,5 bar

Śred. Zużycie paliwa 4,2kg/h

Poj. Wodna pieca 106l

Bojler 100 litrów

 

Moje ustawienia

 

Pra (czas pracy podajnika ) 20s

Pau (czas pauzy podajnika w stanie praca) 50s

Cdp (czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu) 20s

Ppo (krotność podawania paliwa w podtrzymaniu) 2

Coc (czas oczekiwania w podtrzymaniu) 3min

OFS (obroty dmuchawy w stanie praca ) 10

bPo (bieg dmuchawy w podtrzymaniu ) 6

 

ogień jest biało żółty, dym szary, popiół jest spieklony (robią się takie bryły)

 

dodam jeszcze ze ogrzewam 150 m i w ubiegłą noc piec był prawie cały czas w stanie pracy nie mógł osiągnąć zadanej temperatury 55 stopni a w domu mam 18 stopni......

może jeszcze pomoże to ze zawór 4 drożny mam ustawiony miedzy 2 a 3 i pompka chodzi na 2 z 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żużel w popiele to normalna sprawa ,jego ilość i wielkość spieków zależy przede wszystkim od jakości węgla i temperatury topnienia popiołu,Masz na to wpływ tylko regulując intensywność nadmuchu powietrza(zmniejszając ilość powietrza).Ale tu masz kolejną barierę ,powietrza musi być tyle aby cały węgiel uległ spaleniu i aby był jego niewielki nadmiar.Niestety aby określić nadmiar powietrza konieczny jest pomiar , albo ilości tlenu w spalinach albo ilości CO2 (dwutlenku węgla).

Byłoby idealnie gdybyś choć raz określił zawartość CO2 przy twoich nastawach i ewentualnie je skorygował.Teoria mówi że nadmiar powietrz powinien wynosić ok. 1,3 .

 

Podsumowując powietrza jak najmniej i fachowca ze sprzętem choć raz (do nastaw).

 

Pozdrowienia Jacek

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! - Mam taki problem i niewiem jak z tym poradzić. Otóż to ogrzewam 280mkw, sterownik Geco - ustawienia: u0 - 60, u1 - 12, u2 - 45, u3 - 8, u4 - 15.

Problem jest taki że piec cały czas chodzi i pokazuje temp. 52 - 53 i nie może osiągnąć zamierzonej temp. 60 stopni.

Popiół jest nie do końca wypalony i tworzą się takie ogromne skorupy.

Proszę o jakieś pomocne wskazówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej tzn jak masz dom ocieplony, jaka temperatura w domu. Czy masz głowice termostatyczne? Przetłumacz te ustawienia u0,u1 .. bo nie każdy ma taki sam sterownik jak Ty. Jak wygląda palenisko. Czy te spieki w popielniku to sklejony czarny węgiel czyli koks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie styropianem (dom postawiony 20 lat temu), kiedy na zewnątrz jest temp. 0 st. to w domu utrzymuje się w granicach 18-20 st.

Oprócz centralnego ogrzewania również mam ciepłą wodę.

 

u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 60

u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 12

u2 - Czas postoju podajnika węgla: 45

u3 - Czas podtrzymania: 8

u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 15

 

Piec chodzi przez cały czas i osiąga temp. max 52 i dalej nie da rady.

W tej chwili w domu mam 18 st. (na zewn. jest 0 st.)

Grzejniki bez głowic termostatycznych.

 

Wygląd paleniska i popiołu na zdj.post-37040-0-41425400-1324643401_thumb.jpgpost-37040-0-75239900-1324643465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wygląda to ciekawie. Przede wszystkim zacznij od przeczyszczenia wymiennika bo strasznie to wszystko oblepione.

Co to za płyta nad retortą? Z reguły w tym miejscu jest okrągły deflektor.

Podaj jeszcze nazwę pieca i napisz coś o dmuchawie czy nie jest przypadkiem bardzo przysłonięta. Z tego co widzę w parametrach nie masz sterowania siłą nadmuchem.

Ten ogień mi się nie podoba jest bardzo mały i czerwony. Może otwory w retorcie są pozapychane. Kiedy ostatnio czyściłeś retortę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wygląda to ciekawie. ,,,,

 

Twbolek, fajny nick. Kojarzy mi się z pewnym spieprzonym życiorysem, tak samo jak konstrukcja tego kotła.

 

Po przyjrzeniu się w pierwszemu zdjęciu, można wywnioskować, że kocioł XXXXXXXXXXXXXXXXX (samo cenzura, dobrze, że posta pisałem pół dnia. A tu się okazuje, że to Klimosz)

Te ogromne spieki są wynikiem umieszczenia deflektora parę centymetrów nad paleniskiem i zasłaniającego całą powierzchnię palnika.

Niskie położenie deflektora powoduje wzrost temperatury na palenisku i stapianie się opału zamiast jego optymalnego spalania.

Ponadto niskie położenie deflektora powoduje, że bezpowrotnie tracimy energię uzyskiwaną przy spalaniu poprzez promieniowanie cieplne.

 

Nad deflektorem widać prawdopodobnie ruszt wodny. I tu tkwi prawdopodobnie przyczyna tak niskiego zamocowania deflektora.

 

xxxxxxxxxxxxx ( samo cenzura)

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie styropianem (dom postawiony 20 lat temu), kiedy na zewnątrz jest temp. 0 st. to w domu utrzymuje się w granicach 18-20 st.

Oprócz centralnego ogrzewania również mam ciepłą wodę.

 

u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 60

u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 12

u2 - Czas postoju podajnika węgla: 45

u3 - Czas podtrzymania: 8

u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 15

 

Piec chodzi przez cały czas i osiąga temp. max 52 i dalej nie da rady.

W tej chwili w domu mam 18 st. (na zewn. jest 0 st.)

Grzejniki bez głowic termostatycznych.

 

Wygląd paleniska i popiołu na zdj.post-37040-0-41425400-1324643401_thumb.jpgpost-37040-0-75239900-1324643465_thumb.jpg

 

Jeśli mogę zasugerować to proponuję:

podawanie U1 5sek

przerwa U2 35 sek

nie wiem jaka moc wentylatora przy tych nastawach które podałeś ale sugeruję zjechać w dół do poziomu 25-30% lub odpowiednio jeśli inna skala sterowania nadmuchem

Im więcej powietrza przy takiej konstrukcji paleniska tym większa temperatura złoża i większe prawdopobieństwo spiekania

Spróbuj ustawić wentylator ta aby wystąpił niedobór powietrza czyli czerwony płomień i dymienie, wtedy zwiększ o jakieś 3-5% maksymalnie i pracuj zmianą ustawień przerwy podawania

Spróbuj wysterować palnik tak żeby kopiec był bardziej płaski na około 1cm ponad retortę a płomień spokojny "leniwy" do tego mała ilość węgla w średnich odstępach czasu

Po takim ustawieniu obserwacja i ewentualne korekty tylko parametru U2 jeśli spieki to skracaj a jeśli niespalony węgiel wydłużaj jednorazowo 2-3 sek i pozostaw kocioł niech po zmianach ze 3 godziny pracuje nim znów coś zmienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten deflektor to na pewno konstrukcja fabryczna jest? Czy palnik jest wstanie przekazac 35kW ciepla bedac tak zasloniety? Ja wiem, ze 280 m? to wymagania sa wysokie ale jesli przy obecnych temp zatrzymuje siee na 50 st to znaczy, ze pracuje... na 10-15kW? A nie da sie tam jakos podwiesic takiego normalnego krazka o sred np 180 mm? Nawet zmiejszajac drastycznie dawke paliwa i powietrza dzieki czemu uda sie "jakos" spalac wegiel to przy tak malej mocy sprawnosc bedzie mala i czy osiagnie temp zadana np60 st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daroz

Też się nad tym deflektorem zwłaszcza zastanawiałem cóż to za urządzenie??? Na stronie producenta na przekroju nic takiego nie ma :huh:

Może trzeba to zdjąć i powiesić zwykły krążek ??????

spróbuj.

nie grozi taki manewr utratą gwarancji raczej a przyniesie korzyści z pewnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twbolek, fajny nick. Kojarzy mi się z pewnym spieprzonym życiorysem, tak samo jak konstrukcja tego kotła.

 

Po przyjrzeniu się w pierwszemu zdjęciu, można wywnioskować, że kocioł XXXXXXXXXXXXXXXXX (samo cenzura, dobrze, że posta pisałem pół dnia. A tu się okazuje, że to Klimosz)

Te ogromne spieki są wynikiem umieszczenia deflektora parę centymetrów nad paleniskiem i zasłaniającego całą powierzchnię palnika.

Niskie położenie deflektora powoduje wzrost temperatury na palenisku i stapianie się opału zamiast jego optymalnego spalania.

Ponadto niskie położenie deflektora powoduje, że bezpowrotnie tracimy energię uzyskiwaną przy spalaniu poprzez promieniowanie cieplne.

 

Nad deflektorem widać prawdopodobnie ruszt wodny. I tu tkwi prawdopodobnie przyczyna tak niskiego zamocowania deflektora.

 

xxxxxxxxxxxxx ( samo cenzura)

 

 

Andrzej

 

Co do nicka to masz bardzo trafne skojarzenia.

 

Jeśli ten deflektor to rozwiązanie fabryczne to projektant musiał być na niezłym kacu. Teraz pytanie czy można to badziewie bezproblemowo wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec ślimakowy firmy Greń 20 kw ekogroszek, sterownik ecomax 800 I na ścianie ecoster 200.

Domek 140m, z tego połowa to ogrzewanie podłogowe, zasobnik na CWU 140l.

Obecnie chodzi tylko podłogówka.

Czy ktoś z Was posiada podobny zestaw?? Ile Wam to pali??

Ja jakoś nie mogę sobie poradzić z ustawieniami. Pali mi ok 25 kg na dobę. Robią mi się spieki.

Moje ustawienia to:

Czas podawania ? 10 s

Przerwa ? 50s

Dmuchawa ? 30 % - do połowy przymknięta.

Nadzór 20 minut.

Temperatura na piecu 52 stopnie, CWU ? 50 stopni.

 

Drugim moim małym problemem jest to że na ecosterze mam ustawione 23stopnie, a on nie schodzi poniżej 25 stopni. Co zrobić aby to zaczęło działać poprawnie.

Macie może jakieś propozycje co mam zrobić aby to zaczęło dobrze śmigac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś propozycje co mam zrobić aby to zaczęło dobrze śmigac??

 

Pytania doprecyzowujące:

Dom ocieplony?

Głowice termostatyczne na grzejnikach są?

Zawór mieszający czterodrogowy jest?

W jaki sposób ster. pokojowy reguluje temperaturą? Czy przez wyłączanie pomp, czy przez ingerencję w pracę kotła?

O jakiej temp wodę puszczasz na podłogówkę?

 

Spalanie jak na ocieplony dom trochę za duże, ale jak na nieocieplony..., ok.

Jak są spieki, to może być wina zbyt dużego nadmuchu.

Odpowiedz na powyższe pytania, to może uda się udzielić Ci pomocy.

No i ta temperatura na kotle... za niska, a już szczególnie w stosunku do zadanej CWU.

Obniż temp CWU i zwiększ temp kotła.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.