Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym Z Podajnika


koksik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jest od ponad roku posiadaczem kotła na eko groszek firmy Hef, moc 25kw dom 140mKw bez ocieplenia. Problem dotyczy wydobywającego się dymu z poadjnika, występuje on tylko gdy kocioł przez dłuższy czas nie funkcjonuje tzn. osiąga wyznaczoną temp. i po dłuzszym postoju np.10min wentylator załącza się. Z pod klapy podajnika zaczyna wydobywać sie dym co jest bardzo uciązliwe. komin ma wysokość 6,3m, uszczelka na klapie podajnika jest wymieniona, uszczelnione jest również połacznie obudowy ślimaka z piecem. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

 

Podłączem się do tematu.

U mnie również występuje takie same zjawisko, wzywałem kominiarza bo myślałem że komin jest niedrożny ale wszystko jest ok, wysokość komina to jakieś 10m. Jestem użytkownikiem pieca od 1,5 roku i takie coś zaczęło mi się dziać od miesiąca czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie przerw w pracy kotła spaliny są chłodniesze, niż przy normalnym spalaniu. Chłodne spaliny oznaczają brak ciągu kominowego, dlatego dym wydostaje się z kotła wszelkimi możliwymi szczelinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych danych wynika, ze komin spełnia wymagania. Najwięcej do powiedzenia będą mieli użytkownicy tych kotłów ale nasuwa się refleksja,ze trzeba by było zmniejszyć moc wentylatora np. poprzez wolny start , niektóre nowe sterowniki maja taka opcję, że ruszają od minimalnych obrotów i wraz ze spadkiem temperatury w kotle zwiększają je i na odwrót dochodząc do zadanej temperatury zwalniają. Ważna jest tez praca w podtrzymaniu ale tu inni użytkownicy mający z takimi kotłami do czynienia powinni pomóc. mam tez nadzieje, że komin został prawidłowo zmontowany (docieplenie wełna mineralną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem przed chwilą do producenta i powiedział mi że muszę częściej podawać eko-groszek. mam ustawione na piecu 15 sek podawanie i 50 czas postoju kazał mi pan z pomocy technicznej dać czas postoju na 35 sek. ale kiedyś próbowałem przy takich ustawieniach to wtedy eko-groszek nie zdążał się wypalić i się przesypywał. A z drugiej strony jak mam zwiększyć czas podawania eko-groszku w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jakbyś sam praktycznie wypróbował nastawy.

Ale może się okazać, że jak już to poprawisz, to co innego nie będzie OK.

 

Moim zdaniem, to oczywista niedoróbka tych kotłów i aż prosi się, żeby to skorygować konstrukcyjnie.

 

Wołam głośno: DLACZEGO NA TYM FORUM NIE MA PRODUCENTÓW ?!

(oprócz ich reklam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.